Skocz do zawartości

Spitfire Mk. I - Airfix 1/72


sfjontkofski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chcę się wam pochwalić czwartym sklejonym przeze mnie modelem, który - tak się złożyło - jest równie brytyjski co mój pierwszy model, prezentowany już tutaj Hurricane (do obejrzenia tu: viewtopic.php?f=64&t=42843).

 

Całość jest malowana pędzlem!

 

Robiony z pudła. Najbardziej bolą mnie wzięte z Airfixa kalkomanie, które składały się z SZEŚCIU kalek - powaga - niestety, zależało mi żeby model skończyć jak najszybciej i wziąłem takie, jakie były. Jestem też świadom niedoróbek merytorycznych - brak anteny, nierealistyczne obicia i nieco przesadzone chyba brudzenie - ale prawdę mówiąc ja strasznie lubię takie modele i merytoryka w temacie brudzenia odchodzi dla mnie na dalszy plan ;) Takie podejście.

 

5BlCypl.jpg

TLDnGXO.jpg

fnDQAhs.jpg

FMlMayR.jpg

HjDlYuP.jpg

xKxddTD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najbardziej bolą mnie wzięte z Airfixa kalkomanie, które składały się z SZEŚCIU kalek - powaga

Mój zestaw jest dużo bogatszy w kalkomanie, bo ma m.in numer seryjny, łaty na wyloty kaemów i jest na arkusiku kalkomanii minimum czterdzieści elementów. Powaga.

 

I ten znaczek na stateczniku pionowym czerwonym do przodu, przynajmniej na drugowojennych i późniejszych.

Jestem też świadom niedoróbek merytorycznych - brak anteny,

Niedoróbki są raczej natury estetycznej, a nie merytorycznej, na dbanie o "merytorykę" sobie możesz poczekać, gdy będziesz widział sam, że maszt anteny jest krzywo przyklejony, osłony podwozia pozamieniane stronami, a kółko ogonowe odwrotnie. Trzy duże błędy w czytaniu instrukcji montażu...

nierealistyczne obicia

Dostało się nawet elementom, które w oryginale miały płócienne poszycie, więc...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na moje małe doświadczenie w modelarstwo nie wypada mi oceniać twojego modelu. Koledzy bardziej doświadczeni na pewno udziela ci odpowiedzi.

Jednak co się rzuca od razu w oczy to linie podziału oraz fakt ze na podwoziu rozwala ci się chyba farba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, ale na moje oko kalki krzywo, bardzo krzywo siadły. Jakimi farbami malowany?

 

Kalki są po prostu za wielkie: http://i61.photobucket.com/albums/h61/AgentX20/rubbish/spitty2.jpg

Farby pactra.

 

Mój zestaw jest dużo bogatszy w kalkomanie,

 

No to nie rozumiem. :P Została mi jedynie kalka na tablicę rozdzielczą, bo pomalowałem z łapy.

 

że maszt anteny jest krzywo przyklejony, osłony podwozia pozamieniane stronami, a kółko ogonowe odwrotnie.

 

Touche! Teraz widzę te błędy. Na przyszłość na pewno będę bardziej uważał Zastanawiam się zresztą nad warsztatem...

 

Jednak co się rzuca od razu w oczy to linie podziału

 

Co z nimi?

 

Z racji na moje małe doświadczenie w modelarstwo nie wypada mi oceniać twojego modelu.

 

A jednak to zrobiłeś! ;)

 

Dziękuję za odpowiedzi ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ręczne malowanko...to naprawdę nieżle wyszło ...powinieneś przyjżeć się nieco warsztatom Spitów,z których napewno wiele wyniesiesz,bo masz nad czym pracować...(zresztą jak i ja)...napewno Letalin opisał co nieco i z tym też się zgadzam...musisz zanim cokolwiek skleisz.....dobrze to przypasować i zwracać uwagę na to jak jest w realu....

 

ŻYCZĘ SATYSFAKCJI Z MODELARSTWA I KAŻDEGO KOLEJNEGO MODELU BARDZIEJ UDANEGO NIŻ POPRZEDNI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.