Skocz do zawartości

Me 262 1:72 Revell, Wiosenny Schwalbe


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać!

 

Po długim zaleganiu na półce Jaskółka doczekała się widowni internetowej. Model zadebiutował w Bytomiu.

Przy okazji pozdrawiam Właściciela drugiej Jaskółki, w tej samej skali, za to pootwieranej z każdej strony. Mam nadzieję, że ww samolot już wrócił do pierwotnego wyglądu po awarii podczas pakowania.

Model to znany i lubiany Revell 04166. Jest pod wieloma względami pionierski na tle moich poprzednich ulepków:

-Rozpoczyna nową kolekcję nazistowskich wynalazków

-Po raz pierwszy zastosowałem osłonę Pavli

-Pierwszy raz malowałem Gunze H i jest to moje odkrycie roku

-Pierwszy raz używałem szpachli w płynie i jest to dla mnie jeszcze większe objawienie

-Pierwszy raz kleiłem kalki na Mr. Mark Setter Neo, który doprowadził mnie do granicy zawału

-Wykombinowałem pewien sposób malowania małych plamek

 

Kawałek warsztatu można zobaczyć TUTAJ

 

A teraz galeria właściwa:

 

DSCF7934.JPG

 

DSCF7935.JPG

 

DSCF7937.JPG

 

DSCF7940.JPG

 

DSCF7941.JPG

 

DSCF7942.JPG

 

DSCF7944.JPG

 

DSCF8010.JPG

 

DSCF8011.JPG

 

DSCF8012.JPG

 

DSCF8013.JPG

 

DSCF8014.JPG

 

DSCF8015.JPG

 

DSCF8016.JPG

 

DSCF8017.JPG

 

Do zgodności historycznej kamuflażu podszedłem bardzo luźno. Model jest jednym wielkim eksperymentem, moim skromnym zdaniem udanym. W kolejnym modelu (Flitzer) planuję podobny układ kamuflażu, z tą różnicą, że zamiast zieleni i brązu będą dwa odcienie szarego.

 

Dziękuję za uwagę,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tromp - a w jaki sposób ją poprawić? Nie ma żadnego wzniosu i jest równoległa do kadłuba.

Baas ArK - za mało... Zawsze pakuję w dziób paski ołowiu, zalewam CA i samoloty ładnie stoją. Nawet w MiGu-15 i Limku się to udało, gdzie konstrukcja nie sprzyja. A tu niestety, ołów oczywiście wklejony, ale wyczucie zawiodło i musiałem się ratować dodatkowym ciężarkiem w komorze przedniego podwozia. Jest wklejony na BlueTac, więc nie szpeci samolotu w sposób ciągły, tylko okazjonalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno perspektywa, na wszelki wypadek przyjrzałem się jeszcze raz ;)

A tak z ciekawości, jak wypada porównanie Jaskółki z Revella i Academy? Sklejalność? Poprawność kształtowo-gabarytowa? Academy do wszystkich modeli dorzuca kalki Cartografa, czy tylko do najnowszych?

Dzięki za opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kalkomanii. Academy wrzuca Cartografa, tylko wtedy kiedy masz to wyraźnie napisane na pudełku. Nie we wszystkich nowych są. Np miałem F/A-18C, który jest nowym modelem i tam są tak drewniane kalki, że żadne płyny nie działają. F/A-18D natomiast niby ten sam model, a dają Cartografa. Trzeba patrzyć na pudełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.