Skocz do zawartości

Su 30MK Academy 1:48


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpocznę od kilku słów wyjasnienia dotyczącego samego modelu oraz kamuflażu jaki wykonałem:

Model z pudła posiadał trzy malowania dwa Rosyjskie i Chinskich sił powietrznych niestety żadne z nich nie przypadło mi nadzwyczaj mocno do gustu a w dodatku sporo już jest modelu Su w tych malowaniach postanowięłm więc wykonać model w nie co innym zestawieniu kolorystycznym.

 

W tej sytuacji pragnę poinformować osoby ceniące sobie oddanie szczegółów i możliwie jak najwierniejsze oddanie oryginału, że tu mamy do czynienia z abstrakcją i wolną wolą sklejającego choć w ograniczonym stopniu.

 

Oczywiście samolot ma swój pierwowzór samolot w takim malowaniu był prezentowany podczas salonu MAKS 2013:

 

Tu zdjęcie wykonane podczas prezentacji w locie w czasie MAKS 2013

 

2307318_zpsyxcvuaxb.jpg

 

A tu fotka w której można było dostrzec więcej szczegółów i podpatrzeć jak wyglądają silniki i dysze wylotowe, które nie są łatwym elementem do odwzorowania:

 

su-30sm-su-30sm-nebo_zpsjngsewlw.jpg

 

Niestety nie miałem kalek do tego kamuflażu, więc wykorzystałem to co było w zestawie i tu pojawia się Su 30MK w wersji KRL a więc wersji której nie ma.

Model wykonany w locie ze wzgledów oczywistych (jak dla mnie) podwozie wpływa negatywnie na wygląd i sylwetkę tego samolotu.

 

Podstawka jest banalnie prosta zarówno w wykonaniu jak i wyglądzie.

 

Poniżej galeria modelu:

Zdjęcia nie oddają rzeczywistych kolorów modelu. Kolor który na zdjęciach wpada w czarny w rzeczywistości jest grafitem z nutką granatu.

 

Zapraszam do galerii:

 

Na początek kilka fotek wykonanych w naturalnym oświetleniu oddają one nie co lepiej rzeczywiste kolory.

 

IMAG1656_zpsqhztlud6.jpgIMAG16541_zpsvx7llykj.jpgIMAG1646_zpskwrwpskg.jpg IMAG15921_zpsrs6nea6d.jpgIMAG157411_zpsod0ifivw.jpgIMAG15831_zpsyxltb9zc.jpgIMAG1569_zpsublc7o89.jpgIMAG1571_zpsnduidr4g.jpgIMAG1596_zpsggaoigjr.jpgIMAG1599_zps9gmvhgta.jpgIMAG1598_zps4amvo2dz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model choć szkoda, że nie ma pilotów. Pomysłowa podstawka Zdradzisz jakimi farbami malowałeś i jaki jest Twój przepis (numery, proporcje) na kolor górnych powierzchni?

 

 

Oczywiście tajemnica to nie jest, natomiast jest jeden haczyk nie używam produktów modelarskich tylko wodorozcieńczalnych lakierów bazowych PPG.

Jeżeli pomoże to coś wam mogę podać recepturę na kolor zarówno w systemie Envirobase jak i Aquabase Plus oraz proporcję w jakich należy je wymieszać z korektorem flopu by osiągnąć odpowiedni stopień transparentności.

 

Jeżeli też ktoś z forumowiczów będzie wykonywał ten lub inny model w podobnej kolorystyce zostało mi jeszcze trochę koloru i mogę podzielić się nie odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za dobre słowa i wsparcie aż chce się sklejać, model chyba faktycznie się podoba ponieważ otrzymałem ofertę zakupu.

 

Co do załogi, faktycznie przydałaby się jednak nie miałem pilota i nawigatora w skali 1:48, na pewno zakupię ponieważ zamierzam wykonać nie jeden model w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.