Skocz do zawartości

MiG-29 UB, Revell 1:32 Numer 64


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że zarówno samolotu jak i modelu nie trzeba szeroko przedstawiać, zresztą i w jednym i w drugim wypadku nie czuję się na tyle mocny by zrobić to na poziomie na jakim są prezentowane i opisywane samoloty na forum.

 

Model pochodzi ze stajni Revell'a jest to skala 1:32 model w oryginalnym wydaniu wychodzi w dwóch malowaniach Rosyjskim i naszych zachodnich sąsiadów.

Ponieważ cztery miesiące temu rozpocząłem modelarską przygodę właśnie od tego modelu to postanowiłem go wykonać jeszcze raz wykorzystując zdobytą w tym czasie wiedzę. Tym razem w kamuflażu 1. PLM Mińsk Mazowiecki - wszystko za sprawą numeru bocznego 64 z którym jestem związany powiedzmy emocjonalnie.

 

Starałem się by tym razem wszystkie elementy, anteny etc. były na swoim miejscu, skupiłem się także na poprawie w stosunku do pierwszego sklejonego MiG'a-29 malowania, brudzenia itd.

Nie mam pewności czy jest całkowita zgodność modelu z pierwowzorem. Model bądź co bądź w oryginalnym wydaniu Revell'a przedstawia inny samolot a za sprawą kalek zakupionych osobno model został przemianowany na nasz rodzimy egzemplarz.

Nie mam też pewności co do anteny RSBN na zdjęciach Polskich 29 UB nigdzie nie dostrzegłem tych anten ale nie wklejając jej pozostało by tam pusta miejsce co wygląda znacznie słabiej.

 

Tyle w kwestii wstępu reszta widoczna jest na fotkach:

 

IMAG1877_zpsjn9tvzl6.jpgIMAG1923_zpsuacrsqet.jpgIMAG1860_zpsqp5evvgf.jpgIMAG1872_zpsd0wtqcbn.jpgIMAG1912_zps25y31brs.jpgIMAG1909_zpsfbl7g2le.jpgIMAG1855_zpsba5hc7yr.jpgIMAG1851_zpslvsyck5o.jpgIMAG1833_zps75ic83cv.jpgIMAG1879_zpsej9yguuq.jpgIMAG1896_zpszfrtqbwd.jpgIMAG1936_zpsacgzdbhn.jpg

 

Na koniec podziękowania dla kolegi Tazman79 za informację, fotki i cierpliwość w odpowiadaniu na moje pytania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się napisać coś więcej o farbach jakich używam lub inaczej napiszę coś o czym już na forum wspominałem.

 

Nie używam do malowania modeli farb modelarskich tylko produktów PPG Refinisch i PPG Industries Aerospace na szczęście większość kolorów na świecie daję się przełożyć z jednego standardu na drugi i tak kolor szary oznaczony u mnie jako 30120602-4 to FS36375 natomiast z zielenią sprawa jest nie co bardziej skomplikowana oryginalny symbol to T2020GY71 natomiast przekładając to na FS najbliżej będzie FS14491.

 

Jeszcze kwestia malowania dysz dostałem dwa pytania na PW i odpowiedzi wysłałem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszedl Ci ten samolot Oslony podwozia glownego, te z reflektorami, powinny byc blizej gondoli silnikow. Silownik ktory je zamyka powinien byc pionowo dol. Nie wiem tylko o ktora antene RSBNu Ci chodzi bo ta ktora powinna byc na samolocie jest na swoim miejscu czyli przy prawym stateczniku pionowym... . A co do podziekowan to nie ma za co. Zawsze jak moge i bede w stanie to pomoge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.