Skocz do zawartości

F/A-18A+ "Red Devils" Academy 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Moja kolejna galeria tym razem postanowiłem wykonać model pod wpływem inspiracji modelem prezentowanym na forum MODELWORK.

 

Tak mi się spodobała praca kolegi SOLO że też postanowiłem wykonać model F/A-18A+ RED DEVILS - oczywiście model w sali 1:32 ze stajni ACADEMY.

 

Kilka słów w temacie samego modelu:

 

Moim zdaniem jest to najlepszy w tej skali model F-18 na rynku jest to bliźniaczy a w zasadzie ten sam model który znajdziemy w wersji D.

Absolutnie nie będzie też fałszem napisanie że jest to ogólnie jeden z najlepszych modeli współczesnego samolotu bojowego w tej skali.

świetne detale, bardzo ładne linie podziału i dużo dodatków i mnóstwo świetnie pasujących do siebie części mimo dość skomplikowanego i nie codziennego podziału technologicznego.

Jest też kilka wpadek jednak są to drobne kwestie o których nie ma sensu pisać. Nie dawno składałem ten model w wersji D używając dodatkowo żywicznych wnęk podwozia, dysz i foteli jednak jakość i spasowanie tych dodatków pozostawiają WIELE do życzenia więc tym razem z dodatków żywicznych użyłem jedynie fotela firmy Legend.

 

To tyle w kwestii modelu jeżeli ktoś znajdzie tą wersję na rynku wtórnym niech bierze bez chwili zastanowienia.

 

Czas na fotki jak to zwykle ostatnio wersja z tłem jasnym i ciemnym:

 

IMGP8512_zpsfk98wdb6.jpgIMGP8390_zpsdtpglnql.jpgIMGP8507_zpsxzigjf68.jpgIMGP8391_zps0xp01viy.jpgIMGP8497_zpsjlghty2f.jpgIMGP8436_zpswwkcv8sp.jpgIMGP8485_zpsdu4enatk.jpgIMGP8407_zpsi61t4www.jpgIMGP8501_zps0vfjuzj1.jpgIMGP8475_zpsukzivzjn.jpgIMGP8494_zpsrloafw1b.jpgIMGP8412_zpskyws0dzu.jpgIMGP8499_zpsw6xyxksx.jpgIMGP8452_zpsl2ldhlqw.jpgIMGP8524_zpsitn5zddf.jpgIMGP8470_zpsweqrvac7.jpgIMGP8378_zpsw9or2le1.jpg

 

To tyle w temacie F/A-18A+ Red Devils

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu niczego nie pokazywałeś, a tymczasem ten model to naprawdę fajna rzecz.

Podoba mi się brudzenie - dość mocne, ale nie przesadzone jak to bywało w poprzednich modelach.

No i fajnie porozkładane akcenty, szczególnie na skrzydłach, ma to sens i wygląda jak dla mnie bardzo realistycznie.

Fajne są też dysze silników.

Jeśli miałbym coś skrytykować, to zabrudzenia na całej powierzchni sterów wysokości (tam raczej nikt po nich nie bryka, żeby był takie usmarowane) i zbyt upaskudzony zbiornik paliwa.

Z tym że to jest przesada w brudzeniu, ale samo brudzenie bardzo ładne.

Generalnie - znakomity model, nie wiem czy Twój nie najlepszy jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solo,

 

18'ka to bardzo wdzięczny temat modelarski - dobrze jej zarówno umorusanej jak i w nowiutkim wdzianku.

Mam jeszcze wersję C w planie tym razem będzie prosto z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.