Skocz do zawartości

F-14A [Academy 1/72]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

f-14a_0000.jpg

 

Model firmy Academy (12471) z pozoru jest bardzo poprawny. Jednak bardzo szybko okazuje się, że np spasowanie elementów jest na bardzo średnim poziomie. Dobrym przykładem są części kadłuba: na pierwszy rzut oka podczas klejenia na sucho elementy idealnie do siebie pasują, ale podczas klejenia wychodzą małe niedoskonałości. Są oczywiście to rzeczy, z którymi łatwo jest sobie poradzić, ale jednak obniżają ocenę modelu. Tym co najbardziej jednak wpływa na moją ocenę zestawu jest kalkomania. Jest bardzo cienka, wręcz przeźroczysta przez to niektóre kolory (żółty) jest słabo widoczny po nałożeniu. Dodatkowo po nałożeniu kalek występuje efekt srebrzenia.

 

f-14a_0001.jpg

 

f-14a_0002.jpg

 

f-14a_0003.jpg

 

f-14a_0004.jpg

 

f-14a_0005.jpg

 

f-14a_0006.jpg

 

f-14a_0007.jpg

 

f-14a_0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ogólny brak staranności i finezji - zwłaszcza w malowaniu. Pomalować Tomcata jest bardzo trudno. Cieniowanie grubą kreską i kroplowaty odkurz to nie jest najlepsza droga. Bardzo schematycznie poleciałeś po tych panelach. Jeśli wash tam gdzieś zrobiłeś to jakby go w ogóle nie było. Powierzchnie metalowe nawet nie starają się być metalowe (nie bardzo widać, czy ziarno w farbie takie duże, czy powierzchnia taka chropowata). Już nawet nie mówię o braku takich detali jak malowanie końcówek skrzydeł, anten albo świateł pozycyjnych. Montaż stożka na nosie to jakaś makabra.

Nie piszę tego, żeby się pastwić nad modelem, ale miałeś w swojej karierze lepsze momenty. Wiem, że stać Cię na więcej niż to co teraz pokazałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash na samolotach to dla mnie zagadka. Oglądałem masę tutków i staram się robić tak jak na filmikach, ale coś mi nie wychodzi. Liczę, że z każdym modelem będzie lepiej i lepiej. A jak nie będzie to nie wrócę do samolotów :( Przy pancerce jakoś to ogólnie naturalniej idą mi pewne rzeczy.

Na razie samoloty odłożyłem i wróciłem do pancerki co mam nadzieję, szybko będziecie mogli zobaczyć.

W każdym razie, wszelkie rady jak co zrobić przy samolocikach (zresztą nie tylko) przyjmę bardzo chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym modelu najbardziej daje po oczach cieniowanie, a nie wash ;) Ta kratka na kadłubie jest trochę przesadzona. Dodatkowo w przypadku Tomcata akurat na liniach podziału powinien być jaśniejszy kolor, a nie ciemniejszy, bo tam wykonuje się podmalówki świeżą, jaśniejszą farbą w przypadku przeglądów czy napraw. Następnym razem patrz na zdjęcia prawdziwej maszyny i będzie dobrze, bo umiejętności Ci nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć retusz linii podziałowych to rób pin wash, a zabrudzenia i zacieki to tylko lokalnie, w okolicach silników, zbiorników, siłowników hydraulicznych itp. Na pewno nie po pancernemu

 

I wygooglaj sobie wcześniej zawsze walkaround maszyny. http://primeportal.net http://cybermodeler.com czy http://scalemodels.ru - na tych portalach znajdziesz większość maszyn dobrze otrzaskanych w detalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model(sam lepszego bym nie zrobił a nawet takiego jak twój ) i bardzo realistyczna scenka(prawie jak ''żywa'' ) tylko na twoim miejscu(w miarę możliwości dostępności na rynku modelarskim oczywiście ) dodał bym dwóch pilotów do ''Tomcata'' i jedną osobę obsługi lotniskowca która naprowadza i daje znak do startu(chyba tak to się nazywa bo tak ''na szybko'' nie umiem określić szczegółowo funkcji tej osoby . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem takiego F-14. nie wiem czym się inspirowałeś, ale tak czy inaczej był to błąd. Następnym razem podejdź do sprawi z odpowiedniej strony.F-14 do genialny model do malowania śladów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.