Skocz do zawartości

Sopwith Dolphin C3824, CSM, 1:48


krosto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej C3824 z 23 Sqn pod butem Jamesa Williama Pearsona, Amerykanina urodzonego w 1895 roku w Bridgeport, Connecticut, USA. Przed śmiercią w 1993 roku uważany był za jednego z ostatnich pierwszowojennych Asów. Pearson na C3824 posłał w kierunku ziemi 4 maszyny, co do zestrzelenia których nie ma wątpliwości (2 x Albatros D.V, Pfalz D.III i Albatros C).

SD_13.jpg

SD_15.jpg

SD_12.jpg

SD_27.jpg

SD_35.jpg

SD_31.jpg

SD_32.jpg

SD_21.jpg

SD_25.jpg

SD_36.jpg

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miodzio!

Bardzo korzystne wrażenie robi Twój delfin! Leciutko wychylone lotki, cieniowanie subtelne...

Wiem, że to trudne- ale wypadałby poprawić naciągi

Na spodzie osłony silnika wyszła Ci "skórka pomarańczy".

Pozdrawiam noworocznie!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeśli to jest średnie wykonanie to ja nie wiem moje modele nie maja nawet nazwy poziomu bo słaby to było by wygórowane. Nie moja tematyka co prawda ale dla mnie modelik bardzo udany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali można by lepiej zrobić naciągi i pomalować cieńszą warstwą model.Średnie wykonanie.

 

Wszystko fajnie kolego Klondike ale jeżeli się krytykuje model kolegi to fajnie byłoby móc podejrzeć twoje prace, a tych na forum nie udało mi się znaleźć...

 

Pisałem gdzie indziej - Oprócz jednego naciągu model bardzo elegancki moim zdaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xmald, a co ma piernik do wiatraka, gdzie napisałem że kleję lepiej ? Został pokazany model ,więc jest zgoda na jego ocenę. To nie forum australijskie czy brytyjskie żeby nad każdym modelem się zachwycać tak jak robią na tych forach.. Jeśli ten model Ci się podoba to gratuluję rzetelnej oceny i utwierdzaniu modelarza w przekonaniu że klei dobre modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się ten model podoba i tyle... Owszem niektóre z naciągów wymagają poprawy ale całościowo uważam, że to udana praca.

Bardziej mi chodziło o sposób w jaki napisałeś komentarz, który sprawia że czytający wierzy, że potrafisz dużo lepiej niż autor tego modelu (nie twierdzę, że tak nie jest, bo nie widziałem twoich prac). Szanuję twoje zdanie ale nie do końca po prostu się z nim zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze.

naciągi zostały podgrzane tam gdzie trzeba i z każdej perspektywy są już napięte. co do samego wykonania to robię je tak by spełniały swoją podstawową funkcję wizualną. Nie poświęcam im więcej uwagi. Oczywiście można je wykonać lepiej.

Na temat grubości farby się nie wypowiem, bo nie wiem o co chodzi. Na podkład nakładane były laserunkiem warstwy Vallejo (kadłub & elementy nośne). Metalowe zaś malowałem oddzielnie i tu mógł się wkraść błąd w aplikacji skoro dolna pokrywa tak wyszła.

pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te brytyjskie paskudy miały naciągi z taśm. Tak więc cokolwiek zrobisz, będzie źle:)

A modelik zupełnie zgrabny, spód wymalowany wzorcowo. Przy tym spodzie zużyłeś chyba całą inwencję twórczą, bo już rury wydechowe zostawiłeś zupełnie jednolite.

 

Nawiązując lekko do dyskusji powyżej: Nie umiałbym lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.