Skocz do zawartości

Junkers JU-88 Revell 1:72


tepe31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Oto mój junkers. W sumie zrobiłm już sporo modeli ale do tej pory nie możnabyło ich traktować poważnie... Zacząłem to zmieniać i oto jeden z tych moich poważniejszych.

 

Bardzo proszę o komentarze - także te krytyczne i uwagi!

Pozdrawiam wszystkich

IMG_9763.jpg

IMG_9766.jpg

IMG_9767.jpg

IMG_9769.jpg

IMG_9770.jpg

IMG_9772.jpg

IMG_9773.jpg

IMG_9775.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to leciwe formy, więc powiem, że ogólnie nieźle

wydaje mi się ze mogłeś troszeczkę bardziej popracować nad łączeniem połówek kadłuba czy gondol silnikowych - widoczne to zwłaszcza na jasnym spodzie. Wydaje mi się też , ze na gondolach od spodu jest za dużo kamuflażu górnego - powinny być bardziej niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak połówki kadłuba napewno... pierwszy raz bawiłem się szpachlą i ... od góry troche lepiej to wyszło ale też nie bezbłędnie. Co do kamuflażu to nie miałem za dużo informacji na ten temat więc możliwe. Instrukcja do malowania z pudełka to kiepski wzór.... robiłem na podstawie netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że formy rzeczywiście leciwe, ale muszę przyznać że składały się przyjemnie. Po złożeniu boków kadłuba od góry było wlęsło a od spodu górka.... poza tym szyby były źle spasowane, jedno skrzydło uparcie szło w górę, i to z grubsza tyle problemów...

Malowałem pędzlem emaliami MM a żólty to pactra acryl. potem poszedł matt bezbarwny MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie miodzio , swego czasu przygladalem sie temu modelowi, ale chyba zdecyduje sie jednak na Italeri.

 

Co do szpachli polecam pewien myk: stosuj szpachle Tamiya, zaraz po nalozeniu szplachli zmyj nadmiar wacikiem naszaczonym w alkocholu (min 70%) - dzieki temu nie bediesz musial sie bawic w szlifowanie, nie naruszysz powierzchni i latwo pozbedzisz sie nadmiau szpachli ;)

 

pzdr.

Hub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz można oceniać...

 

Model pełen kontrastów. W miarę gładkie malowanie powierzchni i wykonanie kamuflażu in plus gryzie się np. z zaciekami na łopatach śmigieł in minus.

Bardzo ładne wykonanie kalkomanie z niezbyt schludnymi przejściami kolorów pomiędzy dołem,a górą skrzydeł.

Niezbyt dobrze wygląda arcy lśniąca powierzchnia modelu z próbą wykonania (brązowych? ) okopceń przy wydechach.

Ogólnie twój model przypomina eksponat Paryskiej Wystawy Lotniczej. Ten mocny połysk nadaje mu efekt plastikowatości,a wystarczyło by nałożyć Satynę,choć trochę go wyeksploatować i byłoby o wiele lepiej.

 

Czeka Cię jeszcze sporo pracy,ale początki już są.

 

Powodzenia w następnych projektach

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe31 jak maskowałeś samolot przy malowaniu kamuflażu. Używałeś taśmy? Jeśli tak to jakiej. Ja 3 razy maskowałem taśmą i zawsze mi farba podeszła, również maluję pędzlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowałem taśmą Tamiya. choć w niektórych miejscach np na krawędzich natarcia skrzydeł mogłem bardziej docisnąć i byłoby napewno elganciej.

Ale... niektóre te uwagi sam zauważyłem dopiero jak zamieściłem te zdjęcia... Foto jednak ujawnia wszystkie błędy których oko może nie chce zobaczyć!

DZIĘKI ZA UWAGI i proszę o jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj fajny samolocik z tego modelu-gniota wykombinowałeś sam mam ten model i narazie sie kurzy w pudełku kolego ZIO BY NAITT model italeri to zupełnie inne formy lepsze od revella ale często tak jest że w pudełku revell spotykamy model italki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam niestety niemiłą przyjemność posiadania tego modelu, a dokładnie to go dzisiaj zacząłem właśnie. Faktem jest, że wypraski nie są pierwszej jakości, ale najgorszy jest całkowity brak wnętrza kokpitu (no chyba że liczyć te 2 śmieszne fotele:) ). I tutaj mam pytanie tepe31 robiłeś coś w środku? Bo przez te szybki nie widać, czy zostawiłeś tak jak proponuje Revell?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się ez bicia niewiele. nie mam fotek ale ograniczyłem się do pomalowania czegoś co imitowało wnętrze na bokach... raczej był to model który przekonywał mnie dopiero żeby wrócić do dawnego hobby ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

 

Model ładnie zrobiony, rzeczywiście na gondolach powinno być mniej kamo. Oponki nie powinny mniej sie błyszczeć o ile w ogóle nie powinny być matowe?

 

Sklejam podobnego Ju-88 z Italerki i mam pytanie - ostateczną warstwę lakieru dać matową czy trochę błyszczącą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

mam pytanie - ostateczną warstwę lakieru dać matową czy trochę błyszczącą?

 

Zerknij na zdjęcia np. pod tym adresem . Znajdziesz tam też historyczny filmik ( około 3 minuty ) na temat tego samolotu .

 

http://www.stelzriede.com/ms/html/sub/mshwapg3.htm#top

 

Myślę ,że może być zarówno matowy , jak i delikatnie satynowy - taki lekko połyskujący , ale nie do końca .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam składałem ten model, tego producenta.

Dlatego masz ode mnie

bo wyszło SUPER !

Jak ja robiłem swojego to myślałem że coś mnie trafi, biorąc pod uwagę spacowanie niektórych części....

Wydaje mi się że krytykować Cię mogą tylko ludzie którzy nie sklejali konkretnie tego modelu. No chyba że ktoś jest tak dobry że sobie ze wszystkim poradzi to ma prawo do krytyki.

Jak ja sklejałem ten model to nie wiedziałem co to jest szpachla, chociaż na pewno by się wtedy ona przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

mam pytanie - ostateczną warstwę lakieru dać matową czy trochę błyszczącą?

 

Zerknij na zdjęcia np. pod tym adresem . Znajdziesz tam też historyczny filmik ( około 3 minuty ) na temat tego samolotu .

 

http://www.stelzriede.com/ms/html/sub/mshwapg3.htm#top

 

Myślę ,że może być zarówno matowy , jak i delikatnie satynowy - taki lekko połyskujący , ale nie do końca .

 

Pozdrawiam .

Dzięki bardzo pezetel Dałem mat, bo bardziej mi się w macie podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...

No ładnie, muszę powiedzieć , że też się męczę z tym modelem, tylko firmy italiery kupiłem jako nowość bynajmniej pudełko jest nowe, bo zawartość stara ;) co do farb to odpowiednikiem rlm 71 jest humbrol 30 a rlm70 humbrol91 chyba , że się mylę. Pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznowiona Italierka, mimo wypukłych linii podziałowych to nadal całkiem porządny zestaw, w każdym razie jest o niebo lepszy od bardzo starego Revella. Choć niedawno pojawił się nowy zestaw Zwiezdy, będący obecnie chyba najlepszym wyborem, szczególnie że cena jest do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.