Skocz do zawartości

Su-27 1/144


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko: nie wiecie może gdzie można dostać przyzwoity model tego myśliwca lub innej jendomiejscowej maszyny bazującej na tej rodzinie samolotów w skali 1/144?
- z rodziny do zlozenia to wypada tylko revellowski S-37. Zestaw 04000. Dragon odpada, poniewaz to okolice 1/188 czy tez 1/200. Mimo ze na pudelku stoi 1/144, to golym oczkiem widac ze to malutkie. Szkoda bo np. zestaw Dragon 4584 Su-35 & Su-37 Super Flanker jest ladnie zrobiony.

 

Wniosek jest taki, ze nima dobrego zestawu jednomiejscowego Su-27 w 1/144. Jednak w dalekiej Japonii poradzili sobie i z tym problemem. Mianowicie namaczaja w ichniejszym Krecie tzw. "gotowce", rozlepiaja, szlifuja, szpachluja, dorabiaja co sie da, zlepiaja i maluja.

 

Na rynku sa obecne dwa rozne zestawy - Takary i F-toy's (jednak na tamtejszym rynku gotowcow czesto producent/formy zmieniaja wlasciciela czy nazwy - raz nazywa sie tak, a za jakis czas dostajemy to samo juz pod innym szyldem). Ten drug, czyli F-toy's, jest lepszy i generalnie bardziej nadaje sie jako material na dawce.

 

fc702a9d34b0c562.jpg

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon 4584 Su-35 & Su-37 Super Flanker jest ladnie zrobiony.
Absolutnie nie chcę podważać Twojej opinii, ale z tego co pamiętam nie był to zbyt udany model, prawie całe prawe skrzydło wymagało szpachlowania, kółka były przesunięte i ciężko się go pasowało.

Nie wiem czy wszystkie Dragony tak to mają czy ja akurat miałem pecha. Jak znajdę drugą połówkę zestawu, która mi została to wrzucę fotografie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia walczyla z modelami Dragona na forum, o tu: viewtopic.php?t=15185 Okolice skrzydel wygladaja, jak to u Dragona, widac ze nie jest to np. nowy Revell, ale tez bez tragedii.

 

Jednak sam ksztalt jest niebo lepszy niz u Revella 4084 z 1990 roku, ktory jest kolosalna karykatura... a wyglada tak:

a10ff2e9233df8ce.jpg

644e16e2708f49cc.jpg

 

Reasumujac szkoda ze Dragon jest w innej skali. No i dziwne ze nima dobrego modelu Su-27. Moze jakis Amodel lub Attack sie zlituje.

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie ale...podtrzymuję moje pytanie, gdzie to można dostać? JEśli nie u nas w kraju to może ktoś z kolegów planuje zakupy gdzieś, gdzie można to trafić (tego f-toya na przykład) i mógłbym się podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sam ksztalt jest niebo lepszy niz u Revella 4084 z 1990 roku, ktory jest kolosalna karykatura... a wyglada tak:

a10ff2e9233df8ce.jpg

644e16e2708f49cc.jpg

 

Pozdr.

Pawel

 

To jest tak, jak ktoś rzeźbi matryce odlewnicze z pamięci... bo mnie bliżej temu do MiG'a 29...

 

Ilustracja na kartonie modelu też coś zwichrowana, no panie najświętszy to moje drzwi od piwnicy są lepiej odwzorowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, mam jakies odchylki w strone TAKARY, pewnie mi sie pomylilo z FURUTA ktora tez wydawala Su-27 i Su-35, inno mniejsze. W 1/144 to Cafe Reo i F-Toys. Pamiec bywa zawodna.

 

gdzie można to trafić (tego f-toya na przykład) i mógłbym się podłączyć?
- na ebay'u.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.