Skocz do zawartości

T-72A Tamiya + Eduard+ Scratch w barwach LWP 1/35


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Model skończony

Osobiście jestem zadowolony z tego jak wyszedł, co prawda chciałem go obłożyć kilkoma "bambetlami", ale taki golas strasznie mi się spodobał, więc poddaję pod ocenę model w postaci jak na zdjęciach.

Jako, że z planowaną dioramką nie wyrobię się na pewno przed końcem konkursu, darowałem sobie okurzanie i swoim zwyczajem poprzestałem na śladach eksploatacji oraz wycieniowaniu. Na kurz i piach przyjdzie czas w momencie zrobienia dioramy, ale to już zapewne po konkursie.

Zapraszam do oglądania i oceniania.

 

link do warsztatu:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=12404

 

Na początek pigułka z dokumentacją:

Pierwowzór, czołg z 11 Drezdeńskiej Dywizji Pancernej Ludowego Wojska Polskiego z Żagania.

fbb35564594e9d2em.jpg

 

Zdarcia lakieru, żeby nie pytać czemu na srebrno

9041af0df58904d4m.jpgd153b5f78d8d11dcm.jpg

 

Model

f5f2303e41abb7c3m.jpg32767fabcd158438m.jpgc73d26539bccf2f2m.jpg08ca307b1c33e6bam.jpg

385994b4c772d437m.jpgd76536caf1b3539dm.jpg871959261ab1bdd4m.jpg954c16c69805d5ebm.jpg

ae052e8c8e164a45m.jpgffee110c3ebf779dm.jpg27de9224a468c0aam.jpg1ddde0a8e24e0436m.jpg

84954b0e9b2182e8m.jpg

 

Na koniec porównianie z młodszym modelem.

40d27c2dd68321d5m.jpg93439cba7889be82m.jpg

 

Model poddaję pod ocenę

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szczere gratulacje. Model jak żywy. Bardzo mi się podoba. Polemizowałbym jednak co do koloru, albowiem z wozami z Żagania miałem styczność osobiście i wg. mnie odcień był jaśniejszy. Znacznie jaśniejszy. Cały czas będę twierdził że H-155 lub zamienniki to nie ta bajka. Osobiście do polskiego sprzętu stosuję zmodyfikowaną H-116. Ale mimo wszystko model jest naprawdę konkursowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo !! Bravissimo !!

 

Tak bez wazeliny - model super. Bardzo mi się podoba. Fajnie,realistycznie poobijany, poprzycierany, pocieniowany i ogólnie fajnie styrany pojazd. Dobrze, że nie wysypałeś na niego wiadra pigmentów. Układ jezdny jest widoczny, koła z lekka przytarte, zaakcentowane "brudzingiem" wyglądają o niebo lepiej niż utytłane toną błota które aż kapie z modelu na półkę . Podoba mi się wycieniowanie i ogólnie całe kolorystyczne wykończenie. Może ja też tak kiedyś będę umiał. Twoją metodę washowania modelu już przetestowałem na mojej Merkavie i wyszło fajnie.

A mam tylko takie maciupkie pytanko: czy na przednich błotnikach na tych malutkich wytłoczonych "kwadracikach" nie powinno być 4 dziurek ?

 

Podsumowując - na razie ten model jest moim faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie!

Panzer >> masz rację i nie masz...ehehe... już wyjaśniam o co chodzi. Mam sporo zdjęć (także kolorowych) wozów z Żagania i powiem ci, że w zależności jaki okres z jakiego pochodzą, dostawa i w konsekwencji przynależność do danego poddodziału to kolory się różnią, tak ja to przynajmniej odebrałem. Kiedyś humbroll miał taki fajny kolor 142, on pasowałby idealnie do najwcześniejszych wozów na przykład. Ten mój znowu bardziej pasuje do późniejszych. Z drugiej strony, wiadomo pewne rzeczy troszkę przejaskrawiam, żeby było milej dla oka, sam rozumiesz.

Aha i jeszcze jedna sprawa, trochę głupio mi się polemizuje z kimś, kto wszystko widział na żywca, pewnie jak to czytasz to się uśmiechasz pod nosem

 

Paweł >> powinny być te dziurki, miałem coś w tym kierunku robić, ale to takie newralgiczne miejsce, że bałem się, że nie wyjdzie i tylko spsuje ogólny efekt, może jeszcze zaakcentuje to jakimiś cieniami.

ps. wrzucaj zdjęcia semity po washu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Fahr o ty kolorze to tak na marginesie albowiem model jest naprawdę super. Każdy modelarz widzi inaczej i to jest najważniejsze.

Od dłuższego czasu przymierzam się do tej wersji 72-jki ale brak czasu te plany niweczy Kapitalnie moim zdaniem rozwiązałeś sprawę wieży.

Jeszcze raz gratuluję i Pozdrawiam.

 

Zdecydowanie będę głosował na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze sobie poradziles,w czegolnosci podobaja mi sie obicia i suchy pedzel,zdecydowanie jedna z lepszych 72 na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.