Skocz do zawartości

T-34/76 w barwach Panzerwaffe. Dragon 1:35


Panzer

Rekomendowane odpowiedzi

T-34/76 747®. Kadłub i wieża produkcji z przełomu 1941/42, zmodernizowany w zakładzie 183 z końcem czerwca 1942, przez zamontowania nowego układu bieżnego, gąsienic wz. 1942 oraz nowej osłony celownika peryskopowego. Zdobyty przez wojska niemieckie i wcielony do 5 Dpanc. Panzerwaffe. Lato 1942.

Zaczynem do zrobienia tego modelu była wizyta na stronie http://beute.narod.ru/

 

b84ee236f13d57f1m.jpg

e2e2eff90a36ec30m.jpg

94d64e8eb05bd99bm.jpg

18ac4f5816abf6eem.jpg

df26918490fa7815m.jpg

8f71e79d6d4350c6m.jpg

29776ac5b8bb34d3m.jpg

e6c550171d50cee4m.jpg

118a058436552806m.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich teciakowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga co do zdobycznych T-34 i innych. Nie jestem pewien na 100%, ale jeżeli już są zastosowane prawidłowe krzyże i oznakowanie, to wszystkie wozy były przemalowywane na szaroniebieski kolor, wyjątkami są te z dużymi białymi krzyżami malowanymi wapnem lub farbą olejną na szybko, prawie za raz po zdobyciu lub znalezieniu czołgu lub samochodu pancernego przez Wehrmacht, aby go "swoi" nie rozwalili. Niemcy mieli bardzo słaby sprzęt, podstawę tworzyły PZ.I i PZ.II. PZ.III i PZ.IV było bardzo mało. Ruskie czołgi były na wagę złota.

 

Sam model bardzo ładniusi.

 

PS. coś mi te koła do wieży nie pasują, czy przypadkiem nie były wszystkie z bandażami?? Chyba, że to składak.

 

T-34-76-front.jpg

 

3SSTK_-_Iassy_1944.jpg

 

ger_t34.jpg

 

t34_76c.jpg

 

t-34_76_top.jpg

 

Różne wersje T-34/x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W istocie to składak a w zasadzie czołg modernizowany/wyremontowany. Zakład 183 wyremontował/zmodernizował ponad 6000 wozów i puścił je w obieg więc .......... Widziałem takie wozy kiedyś na zdjęciach. A pozatym meritum jest we wprowadzeniu po tytule.

Sporo przewertowałem materiałów przed zabraniem się za model aby nie dać plamy. Zresztą rusaki pchali na front dosłownie wszystko jak im się grunt pod nogami palił to i wozy z kadłubami z roku 1941 mogły dojechać do Berlina. U nas na poznańskiej Cytadeli coś takiego stoi. A co do koloru to bywały u niemiaszków też pozostawione w barwie ruskiej.Kto by się bawił w przemalowywanie jak liczyła się armata i sprawny silnik. To chyba logiczne ja bym robił tak samo.

Pozdrawiam "skala 72"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb. Na wlotach powietrza to nie okopcenia, chciałem zaimitować brud od oleju albowiem w pobliżu jest pokrywa wlewu.

Również pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny "teciak", to co mi się podoba najbardziej to to, że nie poszedłeś na łatwiznę tylko zbudowałeś ten model z kilku zestawów wykorzystując różne części, duże brawa nie podoba mi się tylko ten rozbity reflektor, jakoś nienaturalnie wygląda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.