Skocz do zawartości

Autoblinda AB 41 Italeri + Retrokit 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wreszcie dobrnąłem do finału

Przebieg prac nad modelem można sobie oglądnąć tutaj:

viewtopic.php?t=14791

 

A oto pojazd gotowy:

 

th_100_3426_filtered.jpg

th_100_3427_filtered.jpg

th_100_3428_filtered.jpg

th_100_3429_filtered.jpg

th_100_3430_filtered.jpg

th_100_3431_filtered.jpg

th_100_3432_filtered.jpg

th_100_3433_filtered.jpg

th_100_3434_filtered.jpg

th_100_3436_filtered.jpg

th_100_3437_filtered.jpg

th_100_3438_filtered.jpg

 

Podsumowanie:

Relatywnie tani mdel Italeri posiada tragicznego babola w postaci braku bieżnika na oponach typu "Libia" które dla uzyskania poprawnego wyglądu nalerzy dokupić jako żywiczny dodatek w postaci wyrobu jak w moim przypadu "Retrokita" lub "Modelltransu" (oba produkty chyba w naszym (k)raju nie osiągalne) co wydatnie podnosi koszt całości i stawia kwestię taniosci zestawu jako mocno wątpliwą .

Jako alternatywę dla Italerii ma się żywiczne produkty rodzimego "Armo" lub czeskiego "Extratecha" ( obydwa za ca. 80pln) lub od niedawna model wtryskowy DOC Model ( 69pln Jadar) - ten ostatni uważam za godny polecenia: dokładny i opony takie jak trzeba. Gdybym teraz miał wybierć zdecydowałbym się na produkt DOCa - ( zastrzegam iż nie wiem jak się ma sprawa opon w Italerowskiej Autoblindzie w wersji "kontynentalnej").

 

Życzę miłego oglądania i zapraszam do komentowania!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temir 2 mistrzowsko sobie z nią poradziłeś jestem pod oooogromnym wrażeniem

 

Ps. AB z DOC faktycznie jest dużo lepsza, choć kilka rzeczy mogli by jeszcze poprawić, a pewne inaczej rozwiązać - na plus dla ilości części. Widać pewne rzeczy pozostały chłopakom we krwi od klepania tych żywiczniaków. Ale jest teraz czekam na ich L6 i wersje CV-łek (flam i mostowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I jest super , jak zawsze

 

Dzięki

 

czy te koła z retrokita to czasami nie powieliłeś

 

Ze wstydem i bólem serca przyznaję że nie wpadłem na to , dopiero po Twoim wpisie rozważyłem taką ewentualność - usprawiedliwiam się trochę i pocieszam zarazem tym że masa do powielania kórej używam nie jest niestety najwyższej próby i uzyskanie tak precyzyjnego "wycisku" jakim jest niewątpliwie skomplikowany i charakterystyczny bieżnik typu"Libia" przy jej zastosowaniu byłoby raczej mało prawdopodobne ...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że juz nic nie poprawiałeś. Tak jak pisałem - dobrze jest. Model mi się podoba bardzo. Brawa za temat przy okazji. Z tego co pamiętam to już nie pierwsza "włoszczyzna" u Ciebie bo chyba popełniłeś też Lancię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle prześliczny model chociaż chętnie obejrzałbym dokładniej na tych fotkach... czekamy na kawałek pustyni i wielbłąda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jakoś nie zauważyłem wcześniej.

Bardzo ładny żuczek. Ciekawe ,że na takim maluchu tyle technik zastosować można. W moim wykonaniu pewnie byłaby to kulka kleju , no ale u Ciebie mistrzostwo, nie patrząc na opis można by powiedzieć , że to 1/35 .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model mi się podoba bardzo.

 

Jak zwykle prześliczny model

 

slicznie wykonany model

 

Bardzo ładny żuczek

 

Dzięki za niezwyke pochlebne opinie - bardzo mnie one cieszą i rozpływam się w nich jak pączek w maśle

 

Z tego co pamiętam to już nie pierwsza "włoszczyzna" u Ciebie bo chyba popełniłeś też Lancię.

Był też M13/40 z Italeri/ESCI:

Galeria:

viewtopic.php?t=5878&highlight=carro+armato+++++italeri+esci

Warsztat:

viewtopic.php?t=5803&highlight=

 

A obrazki Lancii można sobie przypomnieć tutaj:

viewtopic.php?t=6375&highlight=

 

A co do modeli włoskich pojazdów wojskowych to z pewnością nieraz powrócę do tematu ( a przynajmniej mam taką nadzieję ).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.