Skocz do zawartości

M6 Anti Tank Vehicle - ITALERI 1:72


krzysieke14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę przedstawić model amerykańskiego pojazdu, który wykonałem na przełomie roku 2008/2009.

 

Jest to jeden z moich pierwszych modeli i dlatego nie jest zbyt udany. Przy jego budowie nie użyłem szpachli, a w kilku miejscach by się przydała. W dodatku kolor mundurów żołnierzy odbiega trochę od rzeczywistości...

 

Mimo to uważam, że model wygląda dość ciekawie.

Oto on:

 

img001.jpg

 

img002.jpg

 

img003.jpg

 

img004.jpg

 

img005.jpg

 

img006.jpg

 

img007.jpg

 

A Wy co o nim sądzicie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię rozczarować, raczej nie zobaczysz nic takiego na żadnym z moich modeli.

Wolę pojazdy w takim stanie, w jakim opuściły fabrykę. Chociaż trzeba przyznać, że diorama z takimi modelami wyglądałaby bardzo nienaturalnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki mogły by mieć trochę lepsze malowanie ,bo widzę ze spodnie maja taki sam kolor co mundur ,a poza tym trochę za jasny kolor.

 

W pełni się z Tobą zgadzam. Wprawdzie mógłbym je zwyczajnie przemalować, ale jest to jeden z moich pierwszych modeli i chcę go zachować w takim stanie w jakim go zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę pojazdy w takim stanie, w jakim opuściły fabrykę.

Ale niestety Twój model bardziej przypomina model, który opuścił hmm...fabrykę zabawek. Sorki za szczerość.

Nikt tutaj nie mówi, że masz za przeproszeniem nasrać na nim błota, ale naprawdę kilka technik typu wash, suchy pędzel pozwoliłoby Twojemu modelowi nabrać realnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Figurki, tak samo jak model nie są brudzone, więc uważam że jak najbardziej pasują do całości.

Nie pasuja. Bo co trenuja strzelanie w fabryce i dostali nowe mundyry.

Ale niestety Twój model bardziej przypomina model, który opuścił hmm...fabrykę zabawek. Sorki za szczerość.

Zgadzam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety Twój model bardziej przypomina model, który opuścił hmm...fabrykę zabawek.
Nie pasuja. Bo co trenuja strzelanie w fabryce i dostali nowe mundyry.

 

Hm, jak tak jeszcze raz popatrzę na swój model, to trochę ciężko nie przyznać temu racji... Myślę jednak, że to głównie za sprawą źle dobranych, zbyt cukierkowych kolorów.

Cóż, pozostaje mi obiecać, że następne modele będą nieco lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Figurki, tak samo jak model nie są brudzone, więc uważam że jak najbardziej pasują do całości.

Nie pasuja. Bo co trenuja strzelanie w fabryce i dostali nowe mundyry.

 

Oj czepiasz się ;) Oni prezentują sprzęt na targach wojskowych. London 1944 ;)

 

Mnie osobiście brakuje malowania elementów działka i zmatowienia niektórych części lakierem. Bo teraz wygląda bardziej jak zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni prezentują sprzęt na targach wojskowych.

 

Wymyśliłeś mi sprytne wytumaczenie dla tych kilku błędów

 

Ale to takie naturalne skojarzenie mi wlazło, bo targi tym się charakteryzują i są też prezentacje... lub alternatywa: model muzealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby mu się jakieś brudzenie, wypłowienie koloru itp. Nabrałby uroku

 

No właśnie apropo wypłowienia koloru to jakie sposoby bądź techniki i środki polecacie. Nie bardzo wiem jak zrobić z takiego koloru "z fabryki" czyli normalnie ciemnego, zielonego, szarego czy piaskowego pustynnego zrobić wypłowiały kolor. Prosiłbym o propozycje. Im więcej tym lepiej. No chyba że jakaś jedna sprawdzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa historia.

Najprostrza metoda to do farby bazowej dodac koloru białego.

Można tez psiknać aerkiem czyms jasnym taka delikatna smuge, albo zrobic to olejami. Sposobów jest killka jak nie kilkanascie, a jak poszukacie na forum to pewnie sie znajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.