Skocz do zawartości

M4 Sherman Dragon 1/72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś sobie ostatnio ulepiłem. Model dragona ogólnie jest całkiem niezły, ale sprawił mi małe kłopoty. Pierwsze, przy czym się trochę zdenerwowałem to gąski, bo nie dość, że jeden pasek był krótszy od drugiego o jedno ogniwo, to jeszcze nie mogłem ich poskładać, bo oba paski okazały za krótkie.

Druga denerwująca część, to kominy. Generalnie lepiej je pospawać, niż sklejać na super glue, bo może się zdarzyć, że przy składaniu klej puszcza, a same elementy urywają się w miejscach zgięcia.

Malowanie to standardowo, kolor bazowy Tamiya Olive Drab, a reszta to pigmenty MiG'a i pigment fixer.

Ja ogólnie jestem zadowolony, a oto zdjęcia:

 

DSC00058.JPG

DSC00059.JPG

DSC00060.JPG

DSC00061.JPG

DSC00062.JPG

DSC00064.JPG

DSC00065.JPG

DSC00066.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczy model! Piękny, podoba mi się.

Dwie sprawy: na mój gust za mocno ubłocony, ale to moje subiektywne odczucie. Druga sprawa to właz. Były malowane od środka na olive drab, nie na biało. Poza tym wspaniała robota!

 

Pytanie? Właz amunicyjny na wieży??? To naookoło to spaw, czy nie wyszpachlowany nadlew??? (fotka nr. 3)

 

 

viewtopic.php?t=16646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, cieszę się, że się podoba.

 

Pytanie? Właz amunicyjny na wieży??? To naookoło to spaw, czy nie wyszpachlowany nadlew???

Spaw, ale faktycznie na tych zdjęciach wygląda trochę dziwnie

 

Swoją drogą dopiero teraz zauważyłem, że na zdjęciach nie ma końcówki liny, gdzieś mi się musiała urwać, bo zanim zacząłem fotografować model, to była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jest model z Normandii.

Tak

 

A wygląda jak z Arden lub Ardenów jak kto woli?

 

Ciekawe skojarzenie Wg. mojego pomysłu miał model miał wyglądać jakby dopiero zjechał z plaży i od razu ruszył w głąb normandii, chociaż faktycznie chyba troszkę przesadziłem z pigmentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to ten biały kolor to ma byc piasek a nie farba zmywalna biala.

Sorry ale tak mi sie wydawało, a moze cos z monitorem mam nie tak

No i jeszcze to błoto na blotnikach.

Chyba cos poszlo nie tak.

Wiesz dla mnie to bardzo wazne sa takie rzeczy, wystarczy zajrzec do moich warsztatow i moich zmagan z "pogoda" na modelach.

Zeby nie bylo ze sie czepiam, to powiem ze jestem bardzo krytyczny w stosunku do swoich modeli tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też byłem przekonany że model ma zimowy kamuflaż... turlali go po tej plaży? bo jesli nie to na dole byłby raczej zapiaszczony a nie ubłocony (to jest różnica) a od góry czysty i mokry... doradzam przemyślenie pewnych spraw związanych z fizyka, pogodą i logiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.