Skocz do zawartości

Cromwell ARV 10 PŁK Strzelców Konnych revell & scratch 1


hubert72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Wóz należał do 10 Pułku Strzelców Konnych .

Przedstawiam świeżo ukończony model ( no może 3-dniowy)Skala oczywiście 1/72 .Jako bazę tzn dół i górę kadłuba wykorzystałem z revella . Reszta (wyposażenie ewakuacyjne ) wykonane z płytek plastikowych i pręcików evergreena czy jakoś tak

Największe jaja miałem z imadłem na przodzie kadłuba

budując tego ARV wzorowałęm się na jednym dostępnym mi zdjęciu polskiego wozu .Mianowicie fotkę znalazłem w książce "Od Acromy do Zwycięzcy " -numeru nie pamiętam .Korzystałem również z artykułu umioeszczonego na armoramie oraz publikacji o Czeskich siłach zbrojnych .Ufff.. ale poemacik

Zapraszam do oglądania

DSC00418.jpg

DSC00416.jpg

DSC00397.jpg

DSC00396.jpg

DSC00393.jpg

DSC00244.jpg

DSC00214.jpg

DSC00213.jpg

DSC00211.jpg

DSC00207.jpg

DSC00196.jpg

 

W zdjątkach gdzieś pojawił się Scammell Sv /2s -niebawem również galeria

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęka mi wypadła i jeszcze jej szukam. Jak dla mnie bomba. Skala jak mnie mam 1/72. Scammell też super. Czego takich rzeczy nie produkują 1/35. Jeszcze raz gratuluję pięknego modelu i zapraszam na V Lubelskie Spotkania Modelarskie. Będzie można na żywo obejrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

. Czego takich rzeczy nie produkują 1/35.

 

Ja bym zadał pytanie, dlaczego już nie produkują.

Scammell Pioneer SV/2S Recovery Vehicle robił w 1/35 Accurate Armour

 

http://www.hlj.com/product/ACMK101

 

A konwersje na Cromwella ARV robi Legend w 1/35.

 

http://www.hlj.com/product/LEGLF1002

 

Wracając do maleństw to najbardziej podoba mi się Scammell.

Sam go dłubie sobie powoli w 1/35

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model piękny i ciekawy oraz dobrze zrobiony. chyba nie widziałem jeszcze tego pojazdu w 72. tylko gdzie nasi pancerniacy zakosili łańcuch od kotwicy Bismarcka? duże brawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Co do łańcucha to on nie jest na stałe -wystarczy wyciągnąć szekle Jest to druga pozycja co do wielkości z rb model -może poprostu tak wyszło po zbliżeniach

Dzięki za komentarze pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

. Czego takich rzeczy nie produkują 1/35.

 

Ja bym zadał pytanie, dlaczego już nie produkują.

Scammell Pioneer SV/2S Recovery Vehicle robił w 1/35 Accurate Armour

 

http://www.hlj.com/product/ACMK101

 

A konwersje na Cromwella ARV robi Legend w 1/35.

 

http://www.hlj.com/product/LEGLF1002

 

Wracając do maleństw to najbardziej podoba mi się Scammell.

Sam go dłubie sobie powoli w 1/35

 

Pozdrawiam

Jacek[/q]

 

I może dobrze że nie robi, bo za tę cenę to nie stać mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"This is an excellent multimedia full kit of the British Scammel Pioneer SV/2S Recovery Vehicle, featuring resin, metal, and photo-etched parts, plus decals and comprehensive assembly instructions."

 

No więc tyle co model z dokupionymi dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hubert, kolegów(mniej bądź bardziej) ponoisło z oceną, ja jednak nieco skrytykuję.

Bardzo chciałbym poprawy wyposażenia, głównie dodatków drewnianych - ich kolor mysi, słomkowy byłby bardziej accurate by me, może kilka wymienionych desek w skrzyniech, wiesz..."takiecoś".

Fakt, KETA nieco przeskalowana...ale ten skamel...to AŁA...ma wszystko, poza łokciem na światłach...to mocne umcy, umcy paca, paca...w trasie tak 3mać!

 

Wuwua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie bardzo zrozumiałem ostatni akapit -powaga A co się tyczy cromwella -miło mi było przyjąć słowa krytyki od kogoś na wysokim poziomie Jak dojdzie reszta farb to postaram się ''powyciągąć'' el. drewniane

 

PS po południu wstawie obiecaną fotkę z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.