Skocz do zawartości

Leopard 2A4 HobbyBoss 1:35


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z warsztatu w sumie klapa choć zapowiadało się ciekawie

No ale cóż, model poniekąd wygrał, i w sumie za szwankowało zaopatrzenie, opakowanie szpachlówki pękło i resztki wyschły na kamień, trochę problemów też było z zieloną farbą.

 

Model standardowe malowanie NATO, no choć przyznam że na wieży to już mnie trochę fantazja poniosła, ale górnych powierzchni schematów nie widziałem. Model wzbogacony/przerobiony o liny Eureka XXL, Lufę RB Model i kalkomanie ToRo model. Sam model to wiadomo jako-taki, raz wzloty, raz upadki. Kilka rzeczy na naszą wersje popełnić trzeba ale to już można wyłapać w warsztacie.

Błoto, wiem, masakra, katastrofa i jak to tam nazwiecie ale mam nowe doświadczenie, teraz będę częściej używał zamiast wody white spirita. Co więcej z doświadczeń? Raczej skończę z farbami Tamki, nie są dobre pod pędzel. Będę musiał po testować Life Colory.

Dalsze plany? Póki co będzie mnie prześladował jeden model w barwach NATO z 10 BKPanc. I co najmniej kilka z 9 BKPanc. Z tej drugiej brygady mogę wyznać ze szykuje się Szyłka, ponownie goździk, BRDM-2 ( o ile go zdobędę), BWP-1 (już zdobyty) i w dalszej przyszłości T-72M1 z 9 Brygady oraz T-72M1 po modernizacji z 16 PDZ. Miałem tez plany zrobić Krotona i MT-LB ale to plany na dalszą od dalekiej przyszłości.

 

Zdjęcia. Taka pora roku ze sztuczne obrabianie staje się koniecznością.

PA020605.JPG

PA020584.JPG

PA020586.JPG

PA020587.JPG

PA020590.JPG

PA020592.JPG

PA020593.JPG

PA020594.JPG

PA020595.JPG

PA020596.JPG

PA020597.JPG

PA020598.JPG

PA020600.JPG

PA020601.JPG

PA020602.JPG

PA020603.JPG

PA020604.JPG

PA020606.JPG

PA020607.JPG

PA020608.JPG

PA020609.JPG

PA020610.JPG

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem! Smile

 

Ja będę pierwszy z pytaniem i od razu mówie: bez urazy ale czy w swoich zapasach masz tylko jeden kolor pigmentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że polski .

Nie no, przynależność nie może zakrywać samego modelu.

 

jeden kolor pigmentu?

Pigmentu kolorów mam 2, wiem że wygląda jednolicie, ale jeśli jeździ po jednym typie podłoża?

http://www66.tok2.com/home2/tankguy/PolishArmy/Leopard2/Leopard2-04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden kolor pigmentu?

Pigmentu kolorów mam 2, wiem że wygląda jednolicie, ale jeśli jeździ po jednym typie podłoża?

http://www66.tok2.com/home2/tankguy/PolishArmy/Leopard2/Leopard2-04.jpg

 

To i tak powinien być brązowy. Piaskowego pigmentu można użyć do pojazdów pustynnych. Myślałem że ten t-62 to był przełom jednak widzę, że wróciłeś do starych nawyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model! Podoba mi się. Kurzenie też mi się podoba. Kto powiedział że piaskowy pigment to tylko pustynia. Drawsko Pomorskie to prawie tylko piasek i lasek (przynajmniej tak było 24 lata temu). Linę tylko pomaluj jeszcze raz. Jest za jasna. To pewnie jakiś gunmetal. Pomaluj jakimś ciemnym brązem, będzie lepiej wyglądać bo teraz wali strasznie po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę coś powiedzieć o pigmentach, to do polskich pojazdów i w ogóle europejskich, bardziej nadawał by się pigment o nazwie Europe Dust oczywiście z MIG-a. Ale to tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie rzeczywiście nieco zbyt jasne, zbyt jednolite i miejscami przesadzone, ale ogólne wrażenie Leoś robi całkiem dobre.

 

Oby jak najwięcej maszyn w polskiej służbie pojawiało się w tym dziale!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.