Skocz do zawartości

Renault R-35 12 Batalion Pancerny, wrzesień 1939


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Model w skali 1:35 firmy Heller, wzbogacony o ogniwkowe gąsienice Hobby Bossa.

 

Model przedstawia domniemany wygląd jednego z pojazdów 2 kompanii 12 Batalionu Pancernego (białe prostokąty namalowane na skrzynkach narzędziowych, nr 50971), walczącego we wrześniu 1939 roku.

 

r1.JPG r2.JPG r3.JPG

 

r4.JPG r5.JPG r6.JPG

 

r7.JPG r8.JPG r9.JPG

 

r10.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta wrześniowa Renóweczka. Takich właśnie modeli nam trzeba

 

Nie jest nachalnie umorusana i obdarta, a miła dla oka.Przydałoby się tylko może kilka zdjęć na których wyraźnie widać gąsienice i kółka.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro zrobić. Jutro renówka ląduje w Helu w Muzeum Obrony Wybrzeża (w wieży dalmierza, na wystawie Wrzesień 1939).

 

Więc jak ktoś będzie na Helu to zachęcam do obejrzenia na żywo. Tym bardziej, że jest tam wiele fajniejszych modeli moich kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobili wyjątku - dużo szpachli i piłowania.

Gąsienice gumowe, dlatego sięgnąłem po gąsienice ogniwkowe.

 

Relacja warsztatowa opublikowana jest tu: http://forum.asg.koszalin.pl//viewtopic.php?f=17&t=878

 

W założeniu miał być to szybki model, więc nie myślałem zbytnio o zakładaniu warsztatu - potem pojawił się problem z malowaniem, wyborem właściwego wyglądu wieży i tak poszło.

Najwięcej problemów było właśnie z wieżą i elementami wizjerów - po wklejeniu były spor szpary - sporo roboty przy tym było, ale myślę że wyszło poprawnie

 

Tak w sumie to należy jeszcze dodać, że w zestawie była armata ppanc 25 mm

 

ppanc-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokol, a napisz mi..co Cie podkusiło...go wyjechać z tej podstawki, zamiast wjechać(jedyny zarzut<- jak cos kiedys zwymyślę, to się przyczepię)

 

A wiesz, że nie wiem

 

Taka wena twórcza

 

A tu już zdjęcia z Helu:

 

4.JPG

 

1.JPG

 

Na okres zimowy muzeum jest zamknięte, ponownie wystartuje na koniec marca. Podczas sobotniej wizyty w MOW okazało się, że przybędzie nam trochę eksponatów 1:1 - min.

- lufy działek 20 mm od Panzer II

- fragment gąsienicy od Panzer I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat,taki mój wlaśnie.Podoba mi się model.Zamierzam właśnie wykonać klasyka,Ft-17 z września..Może kolega jest zorientowany,bo nie wiem czy wybrac RPM z dodatkiem sporej ilości blach,czy pójść na łatwiznę i wybrac żywiczny MModel,swoja droga bardzo ładnie odlany.RPM nie widziałem,ale domyślam się ,że pasowanie tam elemetów to długa walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem - porównywałem ogniwkowe Hobby Bossa z gumisiami Hellera. kształtem nie odbiegały od siebie, Heller był tylko bardziej płaski.

 

No a na modelu prezentuje ogniwka prezentują się zdecydowanie lepiej i pasują do kół napędowych R-35.

 

Szukałem ogniwek do R-35 i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ogniwek do R-35 i nie znalazłem.

Modelkasten SK-39 nie duża ale jest różnica udowodnił mi to "stary wiarus" i spec od tematu kiedyś na jakimś forum porównując dwa oryginały z muzeum myślę że Jarekk mnie poprze w mym przekonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.