Skocz do zawartości

[G] Pierogi Ruskie (1/72)


PiterATS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym przedstawić jeden z moich ostatnich wypustów, który był projektem czysto relaksacyjnym. Model powstał już kilka miesięcy temu, ale jakoś do tej pory nie miałem okazji zrobić zdjęć.

Model to Mark IV z Emhara w skali 1/72. Postanowiłem go wykonać w rzadko spotykanym, rosyjskim malowaniu. Jest to typowy, łaciaty kamuflaż z lat 20-tych.

Model ma przedstawiać czołg, znaleziony przez Niemców, w Mauzoleum w Kijowie, podczas ataku na Rosję, w 1941r. Wzorowałem się na tym zdjęciu:

 

th_2.jpg

 

Po dokładnym przyjrzeniu się fotografii, odkryłem jednak, że podpis zdjęcia jest błędny. Został na nim uwieczniony czołg Mk.V, a nie Mk.IV. Postanowiłem jednak nie zmieniać tej ciekawej koncepcji modelu. Figurki, to nieco przerobiony zestaw z CMK:

 

http://www.cmkkits.com/en/figures/german-soldiers-at-rest-ww-ii-3-fig/

 

Z wykonania modelu, jak na projekt relaksacyjny, jestem w miarę zadowolony. Z podstawki już mniej. Muszę przyznać się, że robiłem ją trochę na odczepnego. Mogłem trochę bardziej popracować nad kostką brukową, no ale cóż, tak już zostanie.

 

th_DSC04643.jpg th_DSC04644.jpg th_DSC04645.jpg th_DSC04646.jpg th_DSC04647.jpg th_DSC04648.jpg th_DSC04649.jpg th_DSC04650.jpg

 

I jeszcze porównanie wielkości modelu, do pudełka zapałek:

 

th_DSC04652.jpg

 

A co do nazwy winietki, to chyba nie muszę tłumaczyć skąd się ona wzięła

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę - moje ulubione czyli Romboidy tudzież Landshipy...

fajne kamo,fajne...

Pozostając przy malunkach na Mk'ach wszelkich.Gdzieś w necie widziałem V [z Kijowa] w ...pikselkamo[biało-czarna/niebieska?szachownica].Dynamo Kijów?

mk-v-kiew01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super! Ładnie zrobione.

 

Dokładnie taki kamuflaż mam w planach. W sumie już od jakiegoś czasu czeka MkIV na przeróbkę do MkV ale, że chcę go w wersji composite zrobić to brakuje jednego sponsona samczyka do samiczki, którą posiadam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No tak, podstawka (a właściwie bruk) nie dawała mi spokoju, więc zrobiłem nową. Bruk powstał z masy dwuskładnikowej. Najpierw rozwałkowywałem masę na cienkie wałeczki, po czym je lekko spłaszczyłem i na koniec ciąłem nożykiem w grube plasterki. Otrzymałem w ten sposób lekko wypukłe kostki, czyli takie, jakie widać na zdjęciu. Potem trzeba je było tylko ułożyć kostka po kostce i pomalować

 

th_DSC04662.jpg th_DSC04663.jpg th_DSC04664.jpg th_DSC04665.jpg th_DSC04666.jpg th_DSC04667.jpg th_DSC04668.jpg th_DSC04671.jpg th_DSC04672.jpg th_DSC04673.jpg

 

Kto był w Bytomiu miał okazję widzieć model już z nową podstawką

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.