Skocz do zawartości

Polski M1097A2 Wóz Dowodzenia - Scratch + Italeri 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po ponad roku zmagań (a właściwie ponad 3 latach) udało mi się ukończyć ten model. Od kiedy tylko zobaczyłem zdjęcie prawdziwego M1097A2 z kontenerem, bardzo chciałem mieć jego replikę w swojej kolekcji.

 

17.jpg

 

Bazą modelu stał się znany model Italeri - M998 Command Vehicle. Zadanie byłoby łatwiejsze, gdybym nie kleił tego samego zestawu po raz trzeci. Kąpiel w Krecie i cięcie skalpelem odcisnęły piętno na i tak nie najlepszych częściach modelu. Jednak do budowy użyłem niewielu oryginalnych części, większość zastępując elementami z innych konwersji lub tzw. home-made:

-koła z agresywnym bieżnikiem Blast Model,

-fotele Legenda,

-kontener własnej produkcji,

-tablice rejestracyjne własnej produkcji,

-podobnie wyciągarka, przednia osłona, tylny zderzak, wnętrze szoferki, orurowanie podwozia itp.

 

Malowany Humbrolami, za pomocą pędzli.

 

Warsztat:

Tutaj:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=20425&start=0

I tutaj:

http://humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=82&start=0

 

 

Zdjęcia niestety słabej jakości, z powodu kontuzji nie miałem zbytnio możliwości zrobienia lepszych (niektórzy wiedzą o co chodzi). Kolory w rzeczywistości pasują lepiej do oryginału.

 

DSC00508.jpg

DSC00505.jpg

DSC00504.jpg

DSC00507.jpg

DSC00511.jpg

DSC00515.jpg

DSC00516.jpg

DSC00519.jpg

DSC00520.jpg

DSC00521.jpg

DSC00527.jpg

 

 

Zdjęcia z postępu prac:

DSC09322.jpg

DSC09329.jpg

DSC09972.jpg

 

Z efektu końcowego jestem dumny jak nie wiem co. Na żywo wygląda to jeszcze lepiej No i raczej na pewno nikt do tej pory nie zbudował takiego pojazdu

 

Pozdrawiam Konrad

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z efektu końcowego jestem dumny jak nie wiem co.

I prawidłowo, bo model ładny i jest na czym oko zawiesić!

Troszeczkę brązowe plamy mogły by być ciut ciemniejsze, albo mocniej zatrzeć je olejami co by mniej się w oczy mniej rzucały. Ale to moje subiektywne odczucie. Poza tym model bardzo OK, no i to nasz pojazd, co jest dodatkowym plusem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę brązowe plamy mogły by być ciut ciemniejsze, albo mocniej zatrzeć je olejami co by mniej się w oczy mniej rzucały. Ale to moje subiektywne odczucie

Plamy w rzeczywistości niewiele odbiegają od oryginału, no ale niestety skopałem zdjęcia. W zasadzie tylko pierwsze jako tako oddaje rzeczywiste barwy.

Możesz podać numerki zieleni i brązu bo przymierzam się do malowania wzt-3 a barwy świetnie pazsują pod WP

Na zdjęciach wyszło dziwnie, w rzeczywistości są bardziej jasne i rdzawe, nie mniej jednak także uważam, że świetnie się nadają do polskich pojazdów. Zamiennie stosuję jako brąz Humbrola 70 i 113, zieleń na Humvee to H102.

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Teraz barwy są takie, jak w rzeczywistości

 

To zależy od monitora użytkownika.

Nie mniej jednak swoje zdanie podtrzymuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, chociaż brudzing jest za bardzo czołgowy, wash na budzie wskazuje, że tam olej chlapie ;), szkoda też że szybka straciła swoją przeźroczystość. Zastanawiam mnie także nieskazitelna tablica przy mocno ubrudzonym podwoziu. Szacun za samozaparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda też że szybka straciła swoją przeźroczystość. Zastanawiam mnie także nieskazitelna tablica przy mocno ubrudzonym podwoziu

No szybka była przykurzona, żeby nie było tak czysto, jak tablica Natomiast same "blachy" za Twoją radą delikatnie przykurzę

 

A co do czołgowego brudzenia, delikatne kurzenie pigmentami chyba do takiego się nie zalicza, wydaje mi się, że dodaje uroku modelowi. No ale jak kto woli, czyste Humvee już mam, więc przykurzone też się przydadzą.

 

BTW, to jest prawdziwe czołgowe brudzenie polskich Młotków:

th_185.jpg th_096-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć co masz na myśli

 

Mam na myśli to, że zrobiłeś "z niczego" bardzo fajny model, że powinna się do Ciebie ustawić kolejka firm produkujących konwersje aby skorzystać z Twojej pracy i że udowodniłeś swoim samozaparciem, że się da.

 

Mam też na myśli że cały projekt: "Wozu dowodzenia batalionu desantowo szturmowego na podwoziu specjalnym HMMWV WD bdsz" to jedna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też na myśli że cały projekt: "Wozu dowodzenia batalionu desantowo szturmowego na podwoziu specjalnym HMMWV WD bdsz" to jedna porażka.

 

Tak też myślałem. Podobnie było z resztą z 217 Humvee, które rozjechały się po całej Polsce i właściwie nie spełniają żadnej roli.

 

Z drugiej strony, widziałem kiedyś w Wędrzynie 3 takie wozy dowodzenia. Pochodziły z 2pr z Hrubieszowa. Przypuszczam, że w Bielsku już ich nie ma wcale. Niemniej jednak, słyszałem także od znajomego wojskowego, że podczas ćwiczeń na poligonie, bodajże Borsuk 10 czy co takiego, HMMWV te okazały się niezastąpione i gdyby nie one, ćwiczenia "cyfrowego wojska" byłyby zupełną klapą. Okazuje się, że same w sobie, mają całkiem niezły system łączności

 

Miło, że model się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.