Skocz do zawartości

Panzer II Ausf.F - Dragon - 1:35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Malowania i ogólnie wyglądu się nie czepiam - jest super.

 

Ale razi trochę pewna konsekwentność, przynajmniej mnie:

- skoro czołg rozszabrowany, to czemu zamknięty na głucho? Tym bardziej, że jak widzę wnętrze jest.

- skoro rozszabrowany, to czemu ubłocony, jakby dopiero co zakończył jazdę?

Model bardzo by zyskał, gdybyś pokusił się o otworzenie wszystkiego, co tylko się da, ale i tak jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale wg. mnie lepiej by wyglądał gdyby miał gąsienice (dla lepszego efektu mogłyby być częściowo rozebrane [skoro czołg jest rozszabrowany] albo uszkodzone), bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby można było całkowicie zdjąć gąski z wraku bez podnoszenia go. Również uważam, że mogłeś otworzyć włazy, bo bez tego wnętrze jest w sumie zbędne. Tak samo jak Kamil K. sądzę, że lepiej by wyglądał z podstawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie przedmówcy. Gąski ( przynajmniej z jednej strony) mogłeś zostawić, nawet urwane, rzoczłonkowane etc. Nie mniej jednak kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moderatora proszę o przeniesienie tego wątku do Warsztatu. Trochę jeszcze popracuję nad całością.

 

Wow strasznie mi sie podoba moim zdaniem super wywarzyłeś brudzenie nie za mocno i nie za słabo, mam prośbe mógłbyś napisać jak go ubrudziłeś? bo chce zrobić coś podobnego na swoim Sturer emilu

Etapy wyglądały następująco:

- Kolor bazowy

- przetarcia robione przy użyciu gąbki i "suchego pędzla" (kolorem ciemno szarym dobieranym "na oko")

- płukanka olejna z ciemnego brązu rozcieńczanego benzyną do zapalniczek. Jednym pędzelkiem nakładałem olejną rozcieńczoną benzyną. Po 2-3 minutach drugim pędzelkiem nakładałem czystą benzynę do zapalniczek w celu "zmycia" nadmiaru pigmentu.

- Po około 2 godzinach (niestety nie mierzyłem czasu), nałożyłem pigmenty. Jasny ziemisty rozcierany po całym modelu. Jako drugi poszedł ciemno ziemisty, także rozcierany.

 

Jak tak ugrzązł, to czemu nie ma błota na kołach od góry ? No chyba że go ktoś dźwigiem tam ustawił ?

Nad tym jeszcze popracuję.

 

Autor chyba pokryje to jakąś masa wodopodobną tak jak na zdjęciu wiec dlatego koła nie są ubrudzone w całości.

Kiedyś był taki zamysł, wodę zostawię na inny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Panzer I też mi wyszedł bardzo ciemny. Przy tym modelu użyłem o wiele jaśniejszego odcienia koloru. Nie pamiętam której konkretnie farby użyłem.

 

Co do obić to może nie koniecznie czarny ale coś troszkę jaśniejszego niż czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.