Skocz do zawartości

TOPAS 2AP niebieskich beretów ACE 1/72


AdrianW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym pokazać małą diorame z modelem topasa ACE 1/72.

Scenka przedstawia przejazd transportera przez rzekę (właściwie wyjazd).

Sam model nie został sklejony,a wyrzeźbiony z tego co zaoferowali w pudełku.Rzeźbiąc ten model wypada zaopatrzyć się we wiadro szpachlówki i od groma cierpliwości.Gąsienice z zestawu nie nadają się dosłownie do niczego-nawet na śmietnik.moich co prawda dobrze nie widać,ale są wykonane z kartonu-wygrawerowane laserowo i efekt lepszy od niejednych plastikowych. Nie mam zdjęć solówki,bo tak mi się śpieszyło,żeby go utopić że zapomniałem:).Sam siebie podziwiam,że ukończyłem ten model.....chyba z uwielbienia do tego pojazdu.....

eeba1349f237fb53m.jpg

3ddc6774282d750am.jpg

c4ce29518546f3ffm.jpg

d9d004d6c6d3c96am.jpg

859b70ff874f2f41m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie powalają,ale nie jestem fachowcem od tego typu fotografii.

c7c1e45930a3a06em.jpg

63a83a6619dc7ed5m.jpg

d6c0f070275183eam.jpg

 

To tyle.

Ogólnie za wiele udzielać się nie będę bo jestem modelarzem bardziej kolejowym,chociaż na pewno sklece jeszcze Pt76.

pozdrawiam

AdrianW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam dioramka podoba. A teraz poradnik foto. Spróbuj zrobić jeszcze raz zdjęcia ale tylko przy sztucznym świetle. Ustaw dwie lampy po bokach z góry. Zrób sobie szybki namiot bezcieniowy czyli lampy świecą przez białe prześcieradło. Dodaj białe lub szare tło i masz gotowe studio domowe za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, pozwolisz że wrzucę kilka fotek zrobionych w czasie kiedy malowałeś tego malucha

Fotografie nie oddają rzeczywistego wyglądu, szczególnie woda jest identyczna z tą w Lęborskiej Okalicy !!, przez którą brodem tak dzielnie przez kilkadziesiąt lat przejeżdżały Topasy na ćwiczenia.

 

d3a6e97b6efb1760m.jpg

fda9b1db118cc045m.jpg

0938b685fdbeb0b6m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 Dywizja "Obrony" Wybrzeża - Polscy Marines'i

Jak dla mnie bomba, mój tata tam służył w latach 70tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 Łużycka Dywizja Desantowa, miałem przyjemność służyć w Kompanii Rozpoznawczej jak również (po częściowej reorganizacji) w Batalionie Saperów tej dywizji, został mi się stopień sierżanta z tamtych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie Berety górą muszę zobaczyć tą diorame

 

No to wsiadaj w pociąg i dawaj na browara:)

 

7 Dywizja "Obrony" Wybrzeża mój tata tam służył w latach 70tych
7

 

Nawet mój trochę sobie tam popracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Adriana ponieważ ,,woda,, jest u mnie

jest to żywica przeźroczysta którą można dowolnie formować zanim zastygnie.

 

ALE !!!! UWAGA !!!! zawiera STYREN, a więc substancję powodującą u niektórych uczulenie- więc ostrożnie!!!!

 

74fce97a184e66c7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przy wylaniu tej żywicy,trzeba odczekać na moment w którym zaczyna ona twardnieć.Następuje to po kilkudziesięciu minutach i trzeba wyczaić ten moment bo trwa to chwile i nic już nie zrobimy.

wcześniej jest ona cały czas w stanie ciekłym. Jest ona pozbawiona całkowicie pęcherzyków powietrza i jest idealnie przeźroczysta.Na mojej dioramie jest wylewka grubości ok.1cm i gołym okiem widać każdy kamyk na dnie. Śmieje się do siebie i żałuje że nie zrobiłem kilku pstrągów -z pewnością byłyby widoczne.

 

Gąsienice -udało mi się zrobić teraz małe porównanie moich kartonowych (miałem zapas)z plastikowymi z zestawu przy czym zaznaczam,że ten odcinek z zestawu jest już oszlifowany i obrobiony bo początkowo miałem nadzieje wywalczyć coś w tej materii. Gorzej sytuacja wyglądała z pojedynczymi ogniwami które były tak zlane z przegrubą ramką,że ledwo można było odróżnić tam ogniwo-co powiedzieć o odcinaniu tego sopla plastiku:).......

Zdjęć gąsek na dioramie nie dało rady zrobić,za małe dojście-za dużo krzaczorów.

 

76972cab13dade1fm.jpg

 

f23d9c176f893e99m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, drzewka samoróbki ? Topas powinien chyba od dolnej strony być w ciemniejszym kolorze tzn. mokry chyba, że jest i na fotkach tego nie widać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topas jest mokry praktycznie wszędzie poniżej błotników.Natomiast powyżej nie,bo jest to malutka płytka rzeka, a więc woda nie dostała się wyżej:) Co innego jak taki pojazd przeprawia się płynąc po otwartej wodzie.....

drzewka -korzenie kwiatów ogrodowych z materiałem liściastym firmy polak. Na zdjęciach materiał ten nie wygląda dobrze,ale w rzeczywistości wręcz doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sam model nie został sklejony,a wyrzeźbiony z tego co zaoferowali w pudełku. (...).Sam siebie podziwiam,że ukończyłem ten model.....chyba z uwielbienia do tego pojazdu.....

 

 

Doskonale wiem o czym mówisz. Właśnie zakończyłem walkę ze sklejaniem BMD-1 z ACE. Zawsze obiecuję sobie, że więcej tego badziewia nie tknę... a potem - walka. Gratuluję pięknej dioramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.