Skocz do zawartości

Tiger I (early) -Tamiya 1:35


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuowałbyś Tygrysa w 1/16, a nie takie maluchy nam tu pokazujesz :P

A tak na serio to przyjemny model. Co prawda widać, że robiony prosto z pudła, ale za to nadrabia malowaniem. Podoba mi się zimowy kamuflaż, nie jest mocno sponiewierany. Delikatne obicia dodają mu uroku (np. jarzmo), chociaż w paru miejscach wyglądają nieco sztucznie (np. ostatnie zdjęcie, ale może to wina dużego zbliżenia). Brudzenie myślę można by jeszcze nieco zróżnicować. Podoba mi się również kolor zapasowych gąsienic na wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jak zwykle dzwignę ci ciśnienie. Z pudła powiadasz? Z pudła kochany to model jest szary, żółtawy, zielony bądź jaki tam jeszcze sobie producent kolor dla plastiku wymyślił. Jak to zawyczaj bywa w twoim przypadku (ostatnio przynajmniej) bez warsztatu i tajniki takiego ładnego modelu zostawiasz tylko dla siebie. Za karę musisz opisać krok po kroku jak doszedłeś do takiego efektu (podejżewam cię o kolaborację z chińczykami).

A na serio to bardzo mi sie podoba. Świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten model był zrobiony tuż po Afrykańczyku, czyli jakieś.. 6 lat temu? jak pisałem -niedawno poszedł wash i błoto. Będą jeszcze poprawki z tego ostatniego. Co do metod jakie zastosowałem do brudzenia ogólnego i malowania, to całość jest malowana humbrolami. Przetarcia i brudzenie robiłem gąbką i suchym pędzlem ścierając farbę w różnych etapach jej schnięcia -w jednym miejscu prawie suchą, a w innych dopiero co nałożoną. Wszystko aż do zyskania satysfakcjonującego efektu.

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i brawo Jasiu!

Fajnie 'wyswiechtany' - lubie takie:) Szczegolnie podoba mi sie chlapanie z tylu (oslona wydechow...mniam)

Zgadzam sie tez z Tomkiem ze niektore obicia wygladaja nieco nieteges...ale ponownie moze to tylko kwestia zblizenia na ostatniej fotce....Dla podkreslenia niektore wieksze obicia zbalansowalbym jakims bardzo ciemnym rdzawym kolorem.

Ogolnie fajowawy. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie, tam myślalem że to starszy model. wiesz że moglbym sie czepić kilku rzeczy ale jak prosto z pudła to z pudła malowanie faktycznie klimatyczne, dobrze wyglada jako całość, gaski też fajnie pomalowane. Narzedzia słabiutko, ale też mam z tym problem ;) No i te obicia kurde, niektore genialne a niektore troche mniej ;P no ale przy malowaniu w 1:16 bedziesz miał ułatwione zadanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Tomku, wiem. Ja go washowałem, to mnie szlag trafiał ilu szczegółów nie ma, a o których długo dyskutowaliśmy. Jeśli chodzi o narzędzia, to do Bytomia coś z nimi podziałam. Obić już nie zmienie. O mój szesnastkowy Tygrys coraz groźniej na mnie patrzy z górnej półki, więc pewnie nie długo się za niego zabiorę znów.

 

Math dzięki za opinie. Każda konstruktywna się przydaje.

 

Wicia 19..coś tam.. , to że model nie powala na kolana to wiem, ale jak masz problem z ciemnością, to może forum z latarką oglądaj, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.