Skocz do zawartości

Opel Omnibus Roden 1/72


Hafes

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł,

 

wymęczyłem takiego oto Omnibusa z Rodena w 1/72. Model w miarę sklejalny choć plastik mógłby być lepszej jakości.

Oszklenie wykonali jako pasek folii więc miałem niemałe problemy z przyklejeniem od środka tak aby nie wcisnąć go przy późniejszej obróbce całości.

Robiony z pudełka. Jedyna zmiana to zrobiony od podstaw stelaż bagażnika dachowego. Ten zrobiony przez producenta z blaszki to całkowita płaska porażka Mogli go spokojnie odwzorować z plastiku a na blaszkę wrzucić choćby osłonę silnika. Ale trudno.

Model w malowaniu afrykańskim. Założenie było takie, że miał być totalnie zakurzony/ubrudzony. Błoto na pustymi rzadko występuje więc padło na zakurzenie i zapiaszczenie.

W czasie prac malarskich wystąpił mały wypadek więc część dachu nad przednimi oknami ma inny odcień koloru podstawowego co niestety widać. Ale co tam - załoga wzięła tę część z innego egzemplarza

Zdjęcia niestety uwypukliły smugi pędzla na zielonym kolorze ale to 72 i w realu nie bije to po oczach.

Nie jestem z niego zadowolony bo kilka rzeczy mogłem zrobić lepiej. Jak na model za trzy dychy może być.

Możecie się już pastwić

th_10-6.jpg th_9-5.jpg th_8-9.jpg th_7-9.jpg th_6-9.jpg th_5-11.jpg th_4-11.jpg th_3-12.jpg th_2-12.jpg th_1-12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym, zeby moje tak wygladaly.

 

Malowales pedzlem tylko pasy rozumiem, reszta aero? zapiaszczenie tez aerografem?

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Pasy malowane pędzlem jak w oryginale. Reszta aero + wash, który i tak zniknął pod piachem.

Brudziłem całość pędzlem moimi ulubionymi pigmentami CMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaga super zrobiona, ale charakteru nabralo to bardziej dwuznacznego. Wczesniej to byl model konstrukcji (ktora nalezy podziwiac bo jest wytworem mysli, a nie ideologii/polityki), teraz troche sie "zideologizowal". ;)

 

No ale to tylko moje wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz dwuznacznego Załoga raczej wolała nie ryzykować przypadkowego ostrzału przez nadgorliwego Hansa czy innego Jurgena śmigającego nad pustynią. W końcu wozili cenne oficerskie tyłki A lotnictwo aliantów to już inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wykonania.!

Piękna rzecz w '72

W takim powiększeniu na pierwszy rzut oka nie widać, że to taka skala.

Ja to bym jeszcze wymienił zamocowanie notka i zapuścił washem atrapę, żeby dodać jej "przestrzenności"

Kawał dobrej roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.