Skocz do zawartości

Tiger I Initial Production (6600) 1:35 Dragon


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Finito

 

"Warsztat" jeśli tak to można nazwać.

 

Zrobiony prosto z pudła. Kalkomanie z bocznymi krzyżami i tylnym słonikiem uległy uszkodzeniu, więc ich nie ma.

W sumie to nie jestem specjalistą od WWII i poprawność historyczną tego modelu pominąłem. Zrobiłem go tak, jak mi się podobało ;)

Wiem, że pewnie większość znawców Tygrysów mnie zjedzie za tonę uchybień i brak kosmicznej ilości obić na modelu.

 

foty- miłego oglądania

 

Maciej_Wozniak-0538.jpg

Maciej_Wozniak-0539.jpg

Maciej_Wozniak-0540.jpg

Maciej_Wozniak-0541.jpg

Maciej_Wozniak-0544.jpg

Maciej_Wozniak-0545.jpg

Maciej_Wozniak-0546.jpg

Maciej_Wozniak-0547.jpg

Maciej_Wozniak-0548.jpg

Maciej_Wozniak-0549.jpg

Maciej_Wozniak-0550.jpg

Maciej_Wozniak-0552.jpg

Maciej_Wozniak-0555.jpg

Maciej_Wozniak-0556.jpg

Maciej_Wozniak-0557.jpg

Maciej_Wozniak-0558.jpg

Maciej_Wozniak-0559.jpg

Maciej_Wozniak-0560.jpg

Maciej_Wozniak-0562.jpg

Maciej_Wozniak-0564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz cyknąć fotki jeszcze na białym tle, na tym mi się kolorki gubią.

Jasne, za niedługo wstawię.

 

No i jesteś kolejną osobą, która nie poradziła sobie z górną płytą w tylnej części. Obiecuję, że kiedyś opisze jak sobie z tym poradzić.

To ta płyta nie ma w tamtym miejscu tak wyglądać? Pytam całkiem poważnie- sądząc po podnoszących się bokach płyty byłem pewien, że to tam ma tak odstawać.

Kompletnie nie rozumiem co się stało z zapasowymi odcinkami gąsienic, co to za kolor ?

Wyszedłem z założenia, że jeśli to jest "staro-niemiecki" złom, według niektórych mocno rdzewiejący to zapasowe odcinki gąsienic mają zrobioną "żywą rdzę".

ale jak wiemy tygrysowe "MT" nadają się do śmietnika

Jako, że jak pisałem w warsztacie (i patrząc po moich innych wypowiedziach) jestem antyfanem pojazdów z WWII (a szczególnie tych nazistowskich) to ja tego nie wiedziałem. Ale przyjmuję do wiadomości. Jeśli kiedykolwiek w przyszłości zdarzy mi się sklejać ponownie ten złom to będę o tym pamiętał.

 

Co do staranności- z jakiś dziwnych powodów model mnie denerwował (że sobie leży nie zrobiony w moim domu) i robiłem go na zasadzie "byle szybko". Swoją drogą najpewniej po weekendzie zmieni on swoje miejsce zamieszkania, bo denerwuje mnie, że mi w domu stoi sklejony "Niemiec" z WWII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Seba napisz proszę, jak poradziłeś sobie z tą płytą. Na jakimś Forum, kiedyś czytałem o wykonywaniu Kotka Późnego. Kolega z zagramanicy wkładał z przodu rozpórki między boczne płyty i wtedy tył i przód górnej płyty wchodził mu bez problemu. Czy o to chodzi ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Seb. Bardzo watpię, by było idealnie u innych. Wtedy na ten temat wypowiadało się kilku kolegów z Angli i USA, pisząc, że u Nich jest ten sam problem w kilku różnych modelach. Ja również, nawet w nowym "MID" z Cybera, zauważyłem ten babol. No, ale dzięki takim Kolegom Modelarzom jak Ty i takim Forum jak to, można nie powielać dalej błedów innych i skorzystać z ich porad. To jest to !

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.