Skocz do zawartości

Sd.kfz 223 TAMIYA 1/35


fenek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam taki oto modelik w moim skromnym wykonaniu.

sam model to dość stara Tamiya kupiona na Allegro za jakieś 10 zl (częściowo rozpoczęta).

Bardzo proszę o uwagi i krytykę to mój pierwszy pojazd w barwach pustynnych a chciałbym ich jeszcze parę wykonać.

 

DSC01002.JPG

DSC01005.JPG

DSC01013.JPG

DSC01012.JPG

DSC01016.JPG

DSC01018.JPG

DSC01019.JPG

DSC01022.JPG

DSC01024.JPG

DSC01027.JPG

DSC01029.JPG

DSC01030.JPG

DSC01032.JPG

DSC01034.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie podoba się, bo na kwestiach merytorycznych dot. pojazdów WH się szczerze nie znam

Dzięki, ja też się słabo znam skusiłem się na niego z racji ceny i nie żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie...

Przy następnym modelu popracuj nad samodzielnie wykonanymi elementami dodatkowego wyposażenia... Zobaczysz- ile frajdy Ci to sprawi... no i jaki ciekawy będzie efekt... Taki np. zwój drutu- z drutu...

Inne elementy też wymagają wymiany na np. żywiczne...

Do wszystkiego z czasem sam dojdziesz...

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie...

Przy następnym modelu popracuj nad samodzielnie wykonanymi elementami dodatkowego wyposażenia... Zobaczysz- ile frajdy Ci to sprawi... no i jaki ciekawy będzie efekt... Taki np. zwój drutu- z drutu...

Inne elementy też wymagają wymiany na np. żywiczne...

Do wszystkiego z czasem sam dojdziesz...

Pozdrawiam i życzę sukcesów!

dzięki co do drutu masz absolutną rację niestety nie pomyślałem nawet o tym a co do dodatków to powoli doszedłem już do tego samego wniosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest trochę za mało tego pustynnego malowania. Owszem pojazdy wycierały się to bardzo, ale nie aż tak, żeby go praktycznie wcale nie było.

To fakt trochę się rozpędziłem ale to jak z brudzeniem łatwo przesadzić kwestia doświadczenia, chociaż starałem się to robić z głową w miejscach które są bardziej narażone na wytarcie ale to mały model i przesadziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W kwestii merytorycznej się nie wypowiem bo Tamka skopała ten model i jest wiele rzeczy do poprawienia. Sam model zrobiony przez Ciebie bardzo mi się podoba. Tak jak ktoś wspomniał przydałoby się więcej gadżetów, ale to może przy następnym jak wspomniałeś. Bardzo podoba mi się malowanie i nie jest przesadzone.

Jak dla mnie to jest trochę za mało tego pustynnego malowania. Owszem pojazdy wycierały się to bardzo, ale nie aż tak, żeby go praktycznie wcale nie było.

Tu z kolegą Imkiem się nie zgodzę. Żółta farba w Afryce była wątpliwej jakości a burza piaskowa potrafi działać jak klasyczna piaskarka. Jest mnóstwo zdjęć pojazdów kŧóre są całe wytarte aż do panzergrau. Reasumując bardzo podoba mi się malowanie Twojego pojazdu. Po skończeniu mojej 222, sam przymierzam się do dwóch 223, z Tamki +Eduard i Hobby Bossa. Porównanie może być ciekawe . To co następne na warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W kwestii merytorycznej się nie wypowiem bo Tamka skopała ten model i jest wiele rzeczy do poprawienia. Sam model zrobiony przez Ciebie bardzo mi się podoba. Tak jak ktoś wspomniał przydałoby się więcej gadżetów, ale to może przy następnym jak wspomniałeś. Bardzo podoba mi się malowanie i nie jest przesadzone.
Jak dla mnie to jest trochę za mało tego pustynnego malowania. Owszem pojazdy wycierały się to bardzo, ale nie aż tak, żeby go praktycznie wcale nie było.

Tu z kolegą Imkiem się nie zgodzę. Żółta farba w Afryce była wątpliwej jakości a burza piaskowa potrafi działać jak klasyczna piaskarka. Jest mnóstwo zdjęć pojazdów kŧóre są całe wytarte aż do panzergrau. Reasumując bardzo podoba mi się malowanie Twojego pojazdu. Po skończeniu mojej 222, sam przymierzam się do dwóch 223, z Tamki +Eduard i Hobby Bossa. Porównanie może być ciekawe . To co następne na warsztat?

Dzięki kolego to dobrze że tak wytarte pojazdy też się trafiały bo podoba mi się efekt takiego wytarcia.

Teraz kończę m 36B1 i m 10 Achilles a potem zamierzam zabrać się za jakiegoś sd.kfz 222 wykorzystam fajny materiał w postaci waszego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.