Skocz do zawartości

T-34\85 1:72 Dragon


GeraltofPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Oto najnowszy model, jaki stworzyłem. Myślę, że wyszedł jakoś wybitnie, ale tragedii nie ma, zwłaszcza, że od dłuższego czasy nie robiłem nic w małej skali. Mogłem trochę bardziej pokombinować z farbami olejnymi. Najsłabsze w tym modelu są chyba dragonowskie gąski, nie dość że wyglądają mocno słabiej niż plastikowe gąski od UM, to farba nie chciała się ich porządnie trzymać.

PB200221_zpsffce863c.jpg

PB200222_zps29388bd3.jpg

PB200227_zpsf2b3ee7a.jpg

PB200229_zps43759fd8.jpg

PB210241_zps2b304b59.jpg

PB200232_zps3e3303d0.jpg

PB200233_zps7cb3abfb.jpg

PB210243_zps5becb66f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale numer taktyczny jakiś rozmazany lbo to kalka i sie światło odbija

To jest ,moim zdaniem, efekt rozmazanej farby ,ponieważ takie numery były malowanie ręcznie jak mniemam. Sam model się mi podoba.

Pozdrawiam

O ile były w ogóle malowane jakieś oznaczenia na ruskich czolgach To były malowane od szablonu. Wyobrazasz sobie wymalowac od ręki ten numer bo ja nie. A numer ten dlatego tak wygląda bo autor modelu zapomnia pociągnąć go lakierem matowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wadach gąsienic od Dragona już wiele napisano. Numer taktyczny się świeci - przypuszczam że naklejany na nie pociągniętą na połysk powierzchnię. Teraz już tylko matowy bezbarwny może pomóc. Zresztą w ogóle całemu modelowi mat by dobrze zrobił. Uchwyty dla desantu warto by na druciane wymienić.

Ale generalnie całkiem fajna 34-ka wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o numer, to w założeniu miał to być efekt rozmytej farby. Kalka jest położona na błysk i sama się nie błyszczy. Model wykończyłem lakierem półmatowym, ale w rzeczywistości jest bardziej matowy niż na zdjęciach, robiłem je chyba przy zbyt mocnym świetle. Co do wymiany uchwytów to fakt, mogłem o tym pomyśleć, ale jakoś mi to wyleciało z głowy. Dodam jeszcze, że faktury na wieży nie robiłem "klasycznymi" metodami na nitro albo surfacer, tylko ze zwykłej szpachli do plastiku- taki mały eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta rzecz. Na model kładziesz lakier połysk na model potem kalki i na koniec lakier matowy. I będzie dobrze
Wiem, tyle że zamiast matu położyłem lakier półmatowy. Lekko satynowy czołg wygląda dla mnie czasem bardziej realistycznie niż całkiem matowy, zwłaszcza że chwilowo dysponuję tylko matem Pactry, który jest bardzo matowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.