Skocz do zawartości

Renault FT-17 -1:72 FtF (malowanie S-F )


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako,ze pierwsze lody już pękły i pokazały się galerie Ft-17, to wrzucam swoją wypocinę.

 

malowanie całkowite S-f...bardziej był to poligon do sprawdzenia czy potrafię położyć kamuflaż japoński i jak oddzielić dobrze linie kolorów. kolory tez raczej z tego co posiadałem... Vallejo Light Grey,Sand Yellow Pactra RLM 02, Raf Interior Green

Gąsienice Tamiya XF-84- Super odcień.

 

Do tego trochę upaćkany suchym błotem...

Model jeszcze się świeci od sido ale wkrótce pomaluje go matem.

Wiem,ze da się lepiej,ładniej i wogóle ale to taka odskocznia od modelu ,który prawie jest gotowy ,a chyba sie nie wyrobię na czas...a imię jego -Hetzer.

miłego oglądania....i pastwienia się

 

DSCF3867_zpsbe24a864.jpg

DSCF3868_zps7daceab5.jpg

DSCF3877_zpsf2b65c06.jpg

DSCF3878_zps7eabb1e8.jpg

DSCF3881_zpsd40a6cba.jpg

DSCF3892_zpsb3918ac8.jpg

 

tak wyglądał przed ubrudzeniem.

20140727_013334-1-1_zpsjfyfwg2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie chyba nie tak bardzo S-F, Francuzi malowali przecież w taki sposób swoje czołgi.

Bardzo mi się podobają cieniutkie linie oddzielające kolory, ja nie byłem w stanie osiągnąć takiego efektu przy pomocy pędzla, zwłaszcza z moimi trzęsącymi się łapami :P

Postaw go jeszcze na jakąś błotniastą podstawkę, mocno ubrudzone modele dużo lepiej się "odbiera" jeśli jest do nich jakieś tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pędzlem też bym nie dał rady.

zaryzykowałem oddzielanie kolorów czarnym cienkim markerem. Bardzo delikatnie zabezpieczałem dwiema warstwami sido ,żeby nie rozmazał się marker bo ryzyko jest spore.Udało się.Na to kolejna warstwa już bezbarwnego vallejo,zeby się nic nie rozmazało przy robieniu zacieków od benzyny do zapalniczek.

 

Udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twoja kolejna produkcja

Co do markera to ja kupiłem w sklepie dla plastyków jakieś olejowe cienkopisy (sprawdzę w domu firmę) - można ich bez obaw używać bez ryzyka rozmazania.

 

P.S.

Czyżby w tle ostatniego zdjęcia widzimy elementy powstańczej dioramki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł maluśki brzydki czołK .

 

W swojej renówce też spróbowałem pisaka , ale jakoś nie jestem do końca zadowolony , Tobie wyszło zdecydowanie lepiej . Nie wiem , może to kwestia samego pisaka . Finalnie jednak chyba pociągnę pędzelkiem .

 

Co jeszcze.... - widać duży postęp , bo mam wrażenie , że pierwszy raz podszedłeś trochę odważniej do uciurania modeliku i liczę że będziesz szedł właśnie w tym kierunku .

Nie jestem z tych co ajjabymują w cudzych galeriach , ale jakby Ci się jeszcze chciało , to grzbieciki gąsienic przetrzyj miękkim ołówkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

co do markera to może jednak kwestia skali.

Twoje CUDO ,które ogladalem bardzo często to jednak dużo wieksza skala. Dobrac odpowiednią szerkosć linii jest trochę gorzej.

uzywałem dwustronnego markera 0,5 /1,0 mm.Faktycznie duzo lepiej się nim pracuje niż innymi dotychczas ale nie przypominam sobie ,zebym jakoś specjalnie sie skupiał nad wyborem.Chyba w Auchan kupilem razem z niebieskim w zestawie.

 

co do brudzenia to wciąż wewnętrznie ciężko mi się pogodzić ze świadomym brudzeniem skrupulatnie malowanego modelu. ale jednak duzo fajniej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do brudzenia to wciąż wewnętrznie ciężko mi się pogodzić ze świadomym brudzeniem skrupulatnie malowanego modelu. ale jednak duzo fajniej to wygląda.

 

Spokojnie , jeszcze trochę ... I z tego cytatu zostanie tylko

 

duzo fajniej to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model, widzę, że mocowanie ogona zrobiłeś odwrotnie niż ja. Ubłocenie również jest super, bez przesady, aż prosi się o podstawkę z ludzikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.