Skocz do zawartości

RF-8 / GAZ-98 - Trumpeter 1/35


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tym razem w galerii sowieckie sanki ze śmigiełkiem. Na początek kilka słów o samym zestawie. Pomijając niezgodności z oryginałem - silnik i nitowanie to kompletne SF - RF-8 Trumpetera składa się miodnie. Do szpachlowania była tylko jedna szparka z przodu kadłuba. Niestety o figurkach dobrych słów napisać nie można, no może poza tym, że SĄ. Zaproponowana przez Trumpka załoga to para kartofli, nijak nie pasująca do wnętrza. Ale po kilku operacjach z wykorzystaniem pilnika i greenstuffu jakoś udało się ich dopasować.

 

Podstawkę dorobiłem tylko po to, żeby przy przestawianiu/oglądaniu nie łapać za sam model - z obawy o delikatne drutowanie i mocowanie nart. Śnieg to pasta z wikolu, białej farby, sody oczyszczonej i pudru drukarskiego.

 

20140731_142029_zpsbd712260.jpg

 

20140731_142113_zpsc237bc8b.jpg

 

20140731_142124_zps32ef315d.jpg

 

20140731_142137_zpsb897072b.jpg

 

20140731_142153_zps65f2079d.jpg

 

20140731_142219_zpsb3b5c175.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

awatar sugeroje ze kolega ze swietokrzyskiego?

 

Jak najbardziej. Kolegi okolice?

 

Model ładny, ale figurki już nieco słabiej wypadają.

 

Niestety brak funduszy nie pozwolił na nic lepszego. Ale w razie czego, gdybym kiedyś chciał wrócić do tematu i co nieco poprawić, nie są wklejone.

 

Fajny. Mam tylko jedno pytanie, te brązowe plamy na krawędziach to rdza? Jeżeli tak to popraw bo pojazd był wykonany ze sklejki.

 

To w zamyśle przetarcia do gołego drewna. Na zdjęciach tego nie widać, ale wnętrze pomalowane jest właśnie w tym kolorze. Początkowo "drewno" było jaśniejsze (jak śmigło i skrzyneczka), ale po różnych brudzingowych zabiegach ściemniało.

 

Dziękuję za opinie i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg może nie pierwszy, ale pierwszy na "dużą" skalę. Wcześniej tylko na niektóre podstawki pod figsy.

 

"Waliza" na zdjęciach jest w maźnięta na biało jak cały pojazd, ale uznałem, że skoro podstawowym materiałem konstrukcyjnym było drewno, to i skrzyneczka mogła być drewniania. Zostawiłem ją więc taką dla kolorystycznego przełamania nudnej białej powierzchni kadłuba. A po co była ta skrzyneczka? Znając rosjan, pewnie wozili tam wódkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model oryginalny, figurek nie oceniam, za to bardzo podoba mi się imitacja śniegu.

Pojazd ten używany w zimnych klimatach dlatego na maszynie tęż bym dał trochę więcej śniegu i mrozu!!!

Na walizeczce (lodówce na gorzałkę), na resorach na szybie kierowcy na śmigle i wlocie do silnika.

Wydaje się mi że tam gdzie pracuje śmigło powinien też być pył śnieżny.Przestrzeń między śmigłem a silnikiem.

Podczas jazdy tam szybko wszystko zamarzało.A pył śnieżny był wszędzie.

Praca bardzo fajna i dlatego prosi się o większą winietkę z kilkoma sowietami.

Naprawdę SUPER !!!

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak pisałem - "tajemnicą" śniegu jest puder drukarski, używany masowo w drukarstwie offsetowym. Dokładnie, to taki:

http://www.unitek.com.pl/oferta/poligrafia/produkt-ABC-ALLIED-SPRAY-POWDER---pudry-drukarskie-–-zero-procent--VOC,687

Raczej ciężko kupić w detalu, w dużych drukarniach schodzi w dziesiątkach kilogramów dziennie, więc zamówienia opiewają na ogromne ilości. Myślę, że wystarczy zagadać do kogoś pracującego w takim zakładzie, a za piwko co nieco wyniesie

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.