Skocz do zawartości

Czołg lekki Panzerkampfwagen II ausf. F. Tamiya 1:35


Jakx

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

merytorycznie o samej II-ce nie powiem nic, bo nie rozgryzałem jeszcze tego pojazdu ale model jako całość bardzo mi się podoba. Może na mój gust trochę za dużo obić ale wizualnie są świetne. Podoba mi się subtelne brudzenie i malowanie tłumika.

Wydaje mi się, że jeśli osiągnąłeś już taki poziom "malarski", to warto popracować na takimi szczegółami jak np. lampy.

Samo malowanie klosza sreberkiem wg mnie już nie powinno Ci wystarczać . Może w następnym modelu spróbuj przykładowo wydrążyć lampę, dać jako odbłyśnik folię alu albo blaszkę, żarówkę z łebka szpilki, kulki z długopisu i klosz z jakiegoś tworzywa "szklanego" . Taki detal na pewno wpłynie bardzo pozytywnie na odbór całego tak ładnie zmalowanego modelu

Powodzenia w dalszych bojach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda ,merytorycznie to trudno ocenić bo to tamiya bez jakichkolwiek przeróbek ale wizualnie bardzo dobrze, może trochę za czerwony ten wydech .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryka tego wypustu jest kiepska, jak to stara Tamiya. Samo malowanie jest ładne a jak już pisał Jarek lampy mozna poprawić - nawet teraz. Może jedynie nie widzi mi się ta rdza na górze zasobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż to leciwa Tamiya i nic dodać nic ująć.

Widać dużą wprawę w obijaniu i zmęczeniu wozu.- Myślę że trochę za dużo.

... . Może jedynie nie widzi mi się ta rdza na górze zasobników..

Też tak myślę, wszak malowanie pustynne - a tam pada dość rzadko.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Dopiero teraz mogłem powrócić do wątku i dalszych prac.

Kolejny projekt to Tamiya 35065 German Panther Ausf A Medium Tank, z pomocą Pana Eduarda i Abera - nawet stary, tani i prosty model może zaskoczyć.

Pozdrawiam i do siego roku!

Z poważaniem,

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zmalowany. Obicia moim zdaniem w wystarczającej ilości, może trochę brakuje im subtelności i przydałoby się trochę drobniejszych, takich ledwie zaznaczonych, ale do mnie one trafiają. Podziałałeś różnymi siuwaksami na górnych powierzchniach z tyłu czołga, co urozmaica w odbiorze model. Gąsienice mi się podobają. Na przyszłość można dodać trochę jaśniejszych odprysków, co urozmaici model i odciągnie oko od tych ciemniejszych. Ajabym się jeszcze trochę bawił olejami, ale generalnie dla mnie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.