Skocz do zawartości

M1126 Stryker 8x8 ICV - AFV Club 1/35


bluriusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Popełniłem Strykera.

Sam model bardzo fajny i ciekawy. Tym bardziej się cieszę, bo mam jeszcze dwa modele of AFV. Całość dopełniłem dodatkami od Tamiyi. Pasy zrobione z taśmy maskującej. Jedynie nie mogłem bardziej go "posadzić" na tych kołach. Dodałem chyba z pół kilo złomu do środka żeby dociążyć i tak za mało, ale tragedii nie ma:)

 

Zapraszam:

 

DSC_7941.jpg

 

DSC_7943.jpg

 

DSC_7945.jpg

 

DSC_7947.jpg

 

DSC_7949.jpg

 

DSC_7951.jpg

 

DSC_7956.jpg

 

DSC_7958.jpg

 

DSC_7959.jpg

 

DSC_7961.jpg

 

DSC_7965.jpg

 

DSC_7968.jpg

 

DSC_7969.jpg

 

DSC_7971.jpg

 

DSC_7974.jpg

 

DSC_7981.jpg

 

DSC_7986.jpg

 

 

 

Dzięki za uwagę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model.

 

Wyszukując czegoś na siłę:

- szpadel troszkę za czysty.

- paski w plecakach ALICE powinny być w tym samym kolorze co reszta bo też były z taśmy nylonowej(teraz wyglądają jakby były skórzane),

a sprzączki powinny być czarne.

 

Ale to szczegóły i model bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny model, podoba mi się Detali nie komentuję, bo współczesna pancerka to nie mój konik.

Podzielisz się tylko swoją metodą brudzenia dna + nazwami-numerami kolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model.

 

Wyszukując czegoś na siłę:

- szpadel troszkę za czysty.

- paski w plecakach ALICE powinny być w tym samym kolorze co reszta bo też były z taśmy nylonowej(teraz wyglądają jakby były skórzane),

a sprzączki powinny być czarne.

 

Ale to szczegóły i model bardzo mi się podoba.

 

Dzięki, faktycznie szpadel trochę za czysty, ale bronie się tym że poprzedni złamał się podczas wykopywania Strykera z błota i piachu i właśnie załoga dostała nowy przydział:)

Plecaki przyznam szczerze nie wiedziałem. Pomalowałem według instrukcji, choć w sumie nie pokazuje żeby paski były malowanie jakimś konkretnym kolorem, a na obrazku wyglądają na brązowe/skórzane. Sprzączki to samo. Ale będę pamiętał na przyszłość.

 

Kapitalny model, podoba mi się Detali nie komentuję, bo współczesna pancerka to nie mój konik.

Podzielisz się tylko swoją metodą brudzenia dna + nazwami-numerami kolorów?

 

Również dzięki. Jeżeli chodzi o metodę brudzenia to tak. Generalnie używam trzech pigmentów MIG'a - Dark Mud, Europe Dust i Dry Mud. A technika taka:

Rozcieńczam z wodą trochę kleju PVA matowego (ważne, bo kiedyś użyłem połysku i trochę się nawkurzałem), do tego dosypuję i mieszam Dark Mud. Całe dno i nadkola i wszystko co chcę żeby było w błocie maluję obficie/paćkam. Kiedy klej jeszcze jest mokry biorę drugi pędzel i nabieram sporo Dark Mud i paćkam tu i ówdzie żeby nadać tekstury sporej (lub mniejszej) ilości błota. To samo robię z pozostałymi pigmentami, w sensie na mokry klej paćkam najpierw Europe Dust, a na koniec mniej Dry Mud. Oczywiście jeśli chcesz efektu mokrego błota to użyć trzeba niematowego kleju, aczkolwiek przyznam szczerze że z premedytacją nie robiłem jeszcze mokrego więc nie mam pewności że kolejne warstwy pozostałych kolorów będą matowe (a tej najjaśniejszy - Dry Mud - powinien być raczej matowy).

Później wszystkie krawędzie już na sucho brudzę Europe Dust, a na koniec rozrabiam znowu troszkę kleju z wodą i dodaję Dark Mud, biorę to na pędzel, blisko modelu przytrzymuję wykałaczkę czy cokolwiek innego i pędzel przeciągam przez wykałaczkę w kierunku modelu, efektem jest pryskająca farba na model. Kiedyś próbowałem z aero dmuchać na pędzel, ale ze średnim efektem. Ta metoda jest bardziej losowa według mnie, czasem pryśnie więcej, czasem mniej, a to wpływa na realizm chyba:)

 

Mam nadzieję że dość jasno opisałem:)

 

Pozdrawiam i dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.