Skocz do zawartości

T-72M1 Revell 1:72


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Model... Model miał być relaksacyjny, ale stał się ciut ambitniejszym projektem. Nie mniej utwierdziło sie u mnie jedno - 1:72 nie dla mnie

A więc tak, geneza modelu była przypadkowa. Na Allegro znalazłem licytacje owego modelu bez pudełka, kalkomanii i instrukcji, pomyślałem "spoko, to żaden problem" I tak powstał ten szkrabek. Jest to wg mnie jeden z najpiękniejszych czołgów, a więc musiał obowiązkowo powstać w malowaniu 9 BKPanc w Braniewie. Co do samego modelu, ameryki odkrywać nie będę, przyjemnie, dosyć prosty. Sam jestem myślę średnio zadowolony, ciągle brak mi umiejętności ale nie chcę szukać usprawiedliwienia. Malowany pędzlem, bez dodatków. Kalkomanie przygotował Adam Pękala za co serdecznie dziękuje!

Cóż dodać jeszcze, został mi Wolf rozgrzebany czeka na ukończenie, BM-21 umarł śmiercią modelarską a Warrior czeka na lepsze czasy. W zapasie jest KUB, jest ZSU, jest też sporo latadeł, ale te poczekają na lepsze (aerografowe) czasy.

Model wzrorowany na prawdziwym T-72 którego znajdziecie TUTAJ

Nie jest idealny, brudzenie pewnie skopałem jak zawsze, ale proszę bardzo, jak to w zwyczaju mawiam: bijcie!

Na zdjęciach jak zawsze widać to czego normalnie nie widać Sztuczne światło i dosyć duże problemy z obróbką, niestety pogoda za oknem jaka jest, każdy widzi.

IMG_2293.JPG

IMG_2295.JPG

IMG_2297.JPG

IMG_2298.JPG

IMG_2300.JPG

IMG_2302.JPG

IMG_2304.JPG

IMG_2305.JPG

IMG_2307.JPG

IMG_2308.JPG

IMG_2309.JPG

IMG_2310.JPG

IMG_2311.JPG

IMG_2313.JPG

IMG_2316.JPG

IMG_2317.JPG

 

Pozdrawiam! Na wszelkie pytania odpowiem

PS. nie umiem kadrować, wybaczcie słabe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na model malowany pędzlem, to może być. Podoba mi się temat i skala.

Jedyne co można by jeszcze poprawić to gąsienice od wewnętrznej strony. Wydają się być czyste, podczas gdy strona zewnętrzna jest brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej utwierdziło sie u mnie jedno - 1:72 nie dla mnie
I dobrze, choć pewno chłopaki od 72 będą tymfaktem zmartwieni.

Nie jest zły, ale pomyśl o tym aero - daje to dużo większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1:35 to już jednego szkraba mam, ale nie ukrywam, będzie więcej. Gąsienice w każdej chwili można pobrudzić (wolałem za słabo, niż za mocno). Pędzel vs aero, niestety o ile kupno kompresora i aerografu to wydatek około 400zł jednorazowo na dluższy czas, o tyle nie posiadam obecnie pieniędzy na to. Bo aero chciałbym, bardzo. Nie mniej dziękuje za komentarze i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.