Skocz do zawartości

Chcieliście to wrzuciłem....


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Urzekł mnie właz radiooperatora ustawiony pod kątem circa 90 stopni.

 

Z dowódcy tej Pantery też musiał być niezły chojrak - strzelać z plot. KM-u z zdemontowaną kolbą...

 

A tak ogólnie to jestem pod wrażeniem cudownych fotografii :]

 

Pozdrawiam,

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mozecie wyluzowac? Jonak, Ciebie sie to w szczegolnosci tyczy. W Innym watku napadacie na Dumo, ze nie pokazuje swoich modeli, a jak juz cos zrobi w tym kierunku, to sobie jezdzicie po nim, jak po lysej kobyle. Chlopak przeciez napisal, ze nie ma aparatu. Czy to go dyskwalifikje, jako modelarza? Odrobine taktu. Po co te zlosliwosci? Poza tym, kurcze, wy wszystko robicie idealnie i bezblednie? Jezeli macie uwagi merytorzyczne, to chyba mozna je przekazac w jakis normalny sposob, nie? Fotki sa prawdopodobnie zrobione komorka i jak na zdjecia z telefonu, to nie sa tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię Majku, ale naprawdę nie widzę sensu wrzucania na forum niewyraźnych zdjęć :>

Z największą przyjemnością grzecznie (jak chcę, to potrafię ) zwrócę uwagę na błędy merytoryczne, ale tylko pod warunkiem, że będę w stanie zobaczyć coś ponad bryłę pojazdu pokrytą czymś białym.

 

Przy obecnej powszechności rozmaitych cyfrówek chyba nie jest problemem wypożyczenie jednej na wieczór i zrobienie porządnej "sesji", prawda?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przepraszam jeśli uraziłem tym pytaniem o to czy to fotki czy skany, ale w poprzednim wątku było o skanach, więc nie byłem pewny.

Ogólnie chciałbym powiedzieć, że GMC mi się podoba. Widać, że dużo włożyłeś w niego pracy, nie jest monotonny, fajnie wycieniowany i nawet obicia wyglądają przyzwoicie. Plandeki i szatki rozumiem samoróbki? Nieźle wyglądają - szczególnie naciągnięta na pół plandeka na pace. Malowanie jest w porządku, klejenie w porządku - ogólnie model w pytkę.

 

A Pantera jest po prostu dziwna. Nie że technicznie zła, ale tak jakoś nie wygląda.

 

Ogólnie Dumo - nie gniewaj się . Poszukaj jakiegoś znajomka z aparatem, kup ładny duży czarny albo niebieski brystol A2 i zrób fest sesję ze statywy w świetle dziennym albo wielopunktowym sztucznym. I na pewno zakosisz mnogo pozytywnych komentarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z największą przyjemnością grzecznie (jak chcę, to potrafię) zwrócę uwagę na błędy merytoryczne, ale tylko pod warunkiem, że będę w stanie zobaczyć coś ponad bryłę pojazdu pokrytą czymś białym.
Jakos Ci sie udalo dostrzec brak kolby w kaemie i zle otwarty wlaz... Chodzi o forme. Poza tym mam wrazenie, ze DUmo pokazal cokolwiek, zeby zamknac usta tym, co twierdza, ze tylko gada bzdury na forum, a nie klei modeli.
No ja przepraszam jeśli uraziłem tym pytaniem o to czy to fotki czy skany, ale w poprzednim wątku było o skanach, więc nie byłem pewny.
To akurat nie do Ciebie bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Przepraszam Cię Majku, ale naprawdę nie widzę sensu wrzucania na forum niewyraźnych zdjęć :>

Z największą przyjemnością grzecznie (jak chcę, to potrafię ) zwrócę uwagę na błędy merytoryczne, ale tylko pod warunkiem, że będę w stanie zobaczyć coś ponad bryłę pojazdu pokrytą czymś białym.

 

Przy obecnej powszechności rozmaitych cyfrówek chyba nie jest problemem wypożyczenie jednej na wieczór i zrobienie porządnej "sesji", prawda?

 

Widziałem gorsze fotki i nikt nie narzekał.

A te nie są takie złe.

I tak należą się brawa, że Dumo zrobił skanerem takie skany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaale żeście się rozpisali dzięki za dobre słowa, a także za słowa krytyki które się należą panterce.

Od samego początku była przeznaczona do artystycznej budowy a nie do realistycznej jaką prubuję osiagnąć w panzer 4.

Na te dwa modele przeznaczyłem dość dużo czasu ale nie pieniędzy wszystko co widzicie jest robione można to ująć prowizorką hehe nawet zdjęcia...

Najtańsze pędzle, najtańsze farby i szpachle.... malowane humbrolami cieniowane itp. także humbrolami i farbami artystycznymi tymi z niższej półki...

Niestety nie mam kasy na waloryzację typu MIG, gąski friula itp itd. ecetera...

Skany jak widać dośc dobrze wyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mozecie wyluzowac? Jonak, Ciebie sie to w szczegolnosci tyczy. W Innym watku napadacie na Dumo, ze nie pokazuje swoich modeli, a jak juz cos zrobi w tym kierunku, to sobie jezdzicie po nim, jak po lysej kobyle.

 

o tym napadaniu to chyba do mnie :] ale z tego co się orientuję to była uwaga nie tylko do niego, i spowodowana przede wszystkim mnożeniem bezsensownych jedno liniowych postów.. z tego co się zorientowałem ktoś mi nawet przyznał rację :]

a co do jeżdżenia jak po łysej kobyle.. uwierz Majku, że Jonak bardzo eufemistycznie wypowiedział się na temat wykonania tego modelu a wytknął istotnie rażące błędy :]

i przepraszam za wyrażenie.. ale wolę oglądać porządnie obfotografowane gówno niż domyślać się, że gdzieś na tym trawniku rośnie kwiatek :P

 

co, w związku z powyższym, będzie z wątkiem konkursowym Dumo? :]

może ja też przestanę fotografować postęp prac i zrobię porządne zdjęcia do galerii konkursowej jak skończę? :] i liczę na to, że model konkursowy będzie oceniany na równi z tymi w pełni udokumentowanymi..

 

a co do tych najtańszych pędzli, szpachli, chęci itp. :] skoro robisz to na "odwal się" to po co to wogóle czynisz? :] nie szkoda ci kasy i czasu?

skoro tyle trudu cię kosztuje przyłożenie się do wykonania czegoś porządnie to po prostu odpuść.. bo wydaje mi się, że nie chodzi tu o brak umiejętności tylko o zaangażowanie :]

 

nie padło pytanie wprost, więc je zadam.. z czego zrobiłeś śnieg? czysty wikol? sypana soda?

 

bartku_00 - nie sądzę aby nawet mocno zmrożony śnieg utrzymał się na prawie pionowych ścianach wieży.. albo na tylnych zasobnikach]

 

mam nadzieję, że ton tego postu nikogo nie uraził.. a niektórych skłoni do refleksji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co, w związku z powyższym, będzie z wątkiem konkursowym Dumo? :]

może ja też przestanę fotografować postęp prac i zrobię porządne zdjęcia do galerii konkursowej jak skończę? :] i liczę na to, że model konkursowy będzie oceniany na równi z tymi w pełni udokumentowanymi..

 

Było powiedziane że najważniejsze są in-boxy i tego się trzymam.

 

a co do tych najtańszych pędzli, szpachli, chęci itp. :] skoro robisz to na "odwal się" to po co to wogóle czynisz? :] nie szkoda ci kasy i czasu?

 

Zauważ że ja to mówiłem w kontekście że robie to tanimi sposobami a efekty są jak bym używał rzeczy z wyższej półki...

 

Bez kitu chłopie jesteś bez humoru!

 

 

nie padło pytanie wprost, więc je zadam.. z czego zrobiłeś śnieg? czysty wikol? sypana soda?

 

Soda pomieszana z acetonem i lakierem bezbarwnym humbrola.

Przez taką kombinację uzyskuję się zmarzlinę na powierzchni.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos Ci sie udalo dostrzec brak kolby w kaemie i zle otwarty wlaz... Chodzi o forme.

 

Żeby tylko to - niestety, reszty rzeczy nie jestem pewny - nie muszę chyba pisać dlaczego? :>

 

Co do formy - obawiam się, że jesteś nieco przeczulony na jakąkolwiek ironię. Nie pamiętam takich reakcji przy dyskusjach zmieniających się w pyskówki (vide: T-34/85 w 1:72 parę tematów niżej).

 

Widziałem gorsze fotki i nikt nie narzekał.

 

To chyba źle, co nie?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym byŁ pamiętliwy ale przynajmniej teraz wiem kto krytykowaŁ mój model ;)

 

Nie rozumiem , albo wydaje mi się , że nie rozumiem twojej wypowiedzi.

Przepraszam, nie miaŁem kolegi na myśli. ChodziŁo mi raczej o sprawcę tego tematu oraz jego podejście typu najtańsze materiaŁy itp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patterson, ale chyba nie spodziewasz sie, ze ktos, kto z jakiegos powodu nie prowadzi rzetelnej relacji, ma szanse na wygrana? Jezeli ktos np. nie posiada aparatu lub stalego dostepu do niego, to jego udzial w zabawie traci racje bytu, owszem, ale z drugiej strony nikomu nie mozna zabronic tego udzialu. Jakosc relacji zostanie zweryfikowana podczas oceny.

Mozesz sobie wrzucic inboxa i gotowy model, ale nie zostanie on dopuszczony do oceny, bo taka furtke mamy w regulaminie. Jak ktos calkowicie oleje zabawe, to my olewamy jego... Zaczynacie siac zamet i kwasic atmosfere, zamiast sie dobrze bawic. Absolutnie tego nie rozumiem... A tak w ogole, to przeciez nikt nikogo nie zmusza do brania udzialu w konkrsie, w dowolnej chwili mozna sie wycofac. Jezeli jeden przypadek (z posrod ponad 50) tak wplynal na Wasza ocene slusznosci zalozen konkursu, to chyba do konca nie zrozumieliscie idee, ktora przyswieca temu przedsiewzieciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nade wszystko liczy sie zabawa i wspólne sklejanie modeli. Kiedy relacje są częste i gęste widzimy zmagania z modelem to zaczynamy widzieć go od podszewki, to jest fajne. Nikomu nic nie narzucam, ot moje 3 gr po prostu. A sprawa nic nie zmieniła w odbiorze moim konkursu, ja tam będę robił relacje i zachecam do tego jak najwięcej odób bo to najlepsza część zabawy którą obserwuję zawsze z przyjemnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.