Skocz do zawartości

GMC 2 1/2 Ton Truck - 1:35 Tamiya


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężarówka transportowa GMC 2 1/2 Ton, od Tamiya z dodatkami własnymi i przyczepą Italeri. Od razu powiem że może być to SF, bo nie bazowałem na żadnym zdjęciu, nie wiem czy ta cysterna na przyczepie nie jest czasem z okresu powojennego. Ciężarówka wraz z M32B1 i jeszcze dwoma lub trzema elementami będzie stanowiła część dioramki w tematyce "Warsztat polowy"

 

Jvq2O9j.jpg

 

BxGMune.jpg

 

9E9ehwA.jpg

 

ZHER4D9.jpg

 

mliyeH8.jpg

 

lOAtURJ.jpg

 

nTdixKs.jpg

 

2sIavls.jpg

 

NSsLc6V.jpg

 

GgZodcm.jpg

 

g9HKD6x.jpg

 

PiKUZMY.jpg

 

wk5Tr1H.jpg

 

eAEHjEZ.jpg

 

3fs8zvo.jpg

 

Je5Byvn.jpg

 

YA8mWlP.jpg

 

rvMzbER.jpg

 

rvMzbER.jpg

 

NBnlbQ1.jpg

 

0xQpzcp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam, bo lubię amerykańską II wojenną technikę. Sam pojazd jest super , ale aż się prosi o blaszki fototrawione szczególnie przy zdjęciach makro, rażą te wszystkie grube elementy jak osłony reflektorów , uchwyty odlane razem z bronią załogi, ślady po wypychaczach, niestarannie obrobione koła , plus za przytroczenie ładunku , minus za niestaranne poprzyklejanie chlebaków i toreb na amunicję (szczególnie na lewej osłonie reflektora) gdzieś zaginał uchwyt do ściągania lufy w wkm-e, po co komu tyle hełmów , pojazd należy do sztabu ( HQ 40) 55 batalionu saperów ( 55E) 10 Dywizji Pancernej (10 trójkąt) dlaczego zatem na lewej burcie koło kierowcy znajduje się płyta oporowa do moździerza 81mm Na pace leży km Browning 1919 zaś podstawa do niego przytroczona jest z łopatką na zderzaku , no i ładunek na pace też raczej do saperów chyba nie należy,bardziej pasuje do kompanii transportowej (SV),ten motor też chyba gdzieś ukradli jak Malarkey w "Kompanii braci" . Ogólnie jest to pojazd z serii "dam co mam". Już się nie czepiam ludzi z których każdy powinien mieć na ramieniu odznakę dywizyjną i jakieś odznaki stopni . Jak to zawsze piszę, masz duży potencjał ale marnujesz go niestarannym wykonaniem, jak dla mnie lepiej robić mniej ,a dokładniej i przede wszystkim oglądać zdjęcia.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje modele, jak je tak obserwuje to są szczególne. Od razu widać, że Ty je robiłeś. Coś takiego masz w doborze kolorów, że od razu wiadomo kto je modelował. Największym minusem jest ten syf, położony i przyklejony bez sensu do każdego modelu. Te barachła albo nie mają się tak na prawdę czego trzymać, albo są w miejscach w których nikt normalny by ich nie zawiesił. Powiedz jakimi cudownymi siłami trzyma się ten mały plecaczek na zderzaku? Albo ta płyta oporowa? Patrz na zdjęcia i ogranicz potrzebę przedobrzenia. Mniej znaczy więcej niejednokrotnie. Spróbuj a będzie dobrze. Pozdrawiam Łukasz

Nie wspomnę o tej butli gazu. Jak kierowca da po garach to zniszczy motor. A to cenna rzecz. Ewentualnie zabiłaby wszystkich jakby jakiś niemiecki snajper w nią strzelił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja bym jeszcze te miny z zestawu od M21 Tamiya gdzieś uprzątnął...

Jak patrzę na ten model to mam nieodparte wrażenie, że posiadam w swoich zasobach co najmniej 80% tego suffu, co ten pojazd ma na pace, włącznie z motocyklem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.