Skocz do zawartości

Panzer I Ausf.A Ambulance Version MasterBox 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Udało mi się skleić Masterboxa. Wszelkie perypetie związane z jego budową znajdziecie w tym wątku:

viewtopic.php?t=7855

Na modelu eksperymentowałem z obiciami i to raczej z dość "kreskówkowym" ich typem. Miejscami mi się podoba, miejscami mniej... Reszta na fotkach:

P6200012.JPG

P6200014.JPG

P6200016.JPG

P6200017.JPG

P6200020.JPG

P6200022.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Model ładny. Troche ta szmata z tyłu nie bardzo ale nie znam sie

Ogólnie podziwiam Twój warsztat i też pracuje nad I ale nie idzie bo Dragon sie nie postarał i brak kilku części w wypryskach/wypraskach czy jak sie to pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne cieniowanie. Brudzenie okej, chociaż nieco nierównomierne; na górnej stronie gąsek brudku nie ma, z tyłu już jest go sporo. Obicia mi mi nie pasują, wg. mnie lepiej wyglądał bez nich. Szmata z tyłu..hmmm jakś takaś, nie ten teges. I ziomki-ranni wyglądają jak płetwonurkowie w gumowych kombinezonach.

 

Przepraszam że tak mędrkuję, ale cosik twoje m10 czy inne Super shermany bardziej mi odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypraskach

Tak się to pisze...

I ziomki-ranni wyglądają jak płetwonurkowie w gumowych kombinezonach.

A dokładniej, mam nadzieję że jeszcze domalujesz drobiazgi na tych figurkach, bo jakby nie patrzeć, żadna figurka nie posiada na mundurach namalowanych gap, patek, itp. Czołgista nie ma różowej linii wokół kołnierza, czyli symbolu wojsk pancernych. Generalnie, czołg skończony - jest w miarę ok (chyba za dużo ogniw - liczyłeś przed przyklejeniem i porównałeś ilość z jakąś dokumentacją???) Natomiast figurki należałoby dokończyć...

 

PS: Szkoda, że nie poświęciłeś troszkę czasu, na wymodelowanie dłoni swoim "soldatom" - wyglądają wg mnie nie najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniw jest dokładnie tyle, co napisali w instrukcji, nie porównywałem z niczym innym. A figurki - no dobra, dopicuje :P Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale Reggy ma wakacje do października.

Wolę się nachapać, bo wątpię, żebym na pierwszym roku miał czas kleić ;/

 

Powiedz Reggy jak robiłeś te otarcia dwu barwne z jasnymi obwódkami

Pędzelkiem Najpierw czernią kostną z olei artystycznych zrobiłem czarne otarcia do metalu, po paru dniach gdzieniegdzie poprawiłem jaśniejszym kolorem bazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Nie wiem czy wiecie, ale Reggy ma wakacje do października.

 

Wolę się nachapać, bo wątpię, żebym na pierwszym roku miał czas kleić ;/

Podobnie jak ja, też baluję do października. Myślę Piotrze, że nawet na pierwszym roku będzie co posklejać. W końcu, będzie już tylko nauka na sesje, a nie regularna jak w LO. Zresztą Polska jest krajem, gdzie zawsze znajdzie się "jakiś"($) sposób na przejście roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyciągnięciu z pudełka model nie wyglądał zachęcająco, ale na końcu wyszło niezłe cacko

 

To prawda, a zapomniałem tego uwzględnić. Za nadanie kształtu Panzer I, produktowi MB, Reggiemu należy się wielkie Naprawdę uznanie za walkę z tym modelem, przyniosło dobry efekt. W szczególności malowanie - po prostu Ci ono wychodzi na modelach...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie wyjdzie, można zakryć szmatą Dzięki chłopaki, cieszę się, że ogólnie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sklejałem tego trupa tyle że w wersji dowódczej ..

dokładnie " Light command tank T-1KLA " Jak skończe całośc dam fotki.

Z tego co widze też sie ładnie uporałeś z łączeniem górnej częsci z kadłubem .. Szkoda tylko że nie zastałeś zaszczytu sklejenia wieżyczki , jaki to ja miałem w swojej wersji .. tam to już istny sajgon ..

Aczkolwiek można z tego zrobić ładny model , i takowy Ci też wyszedł .

Jedynie do czego mam ale to obicia , za duże i za dużo. Ale co jak co model dla wytrwałych ^^

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.