Skocz do zawartości

Panzer I Ausf.A Ambulance Version MasterBox 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ostatnio o takiego kartofla:

P5210002.JPG

 

Gdyby ktoś mnie przedwczoraj zapytał, jaki jest najgorszy model jaki sklejałem, nie znałbym odpowiedzi. Teraz wiem. Jest to wyciosany w mydle model MasterBox'u.

 

Ale im większe wyzwanie tym większa radość ze sprostaniu temuż. Co znajdujemy w pudełku? Dwie ramki szarego plastiku z częściami pojazdu (części nie są numerowane), dwie ramki z czarnego plastiku z gąskami ogniwkowymi, białą ramkę z figurkami i 4 blaszki - dwie na kratki i dwie na osłony tłumików, oraz kalkomanie.

Zawartość jest szalenie nierówna. Figurki są naprawdę świetne - pięknie odlane, ciekawe pozy, ostre rysy. Dragony pierwszej generacji są zdecydowanie gorsze. Ogniwka są w ramkach, ale łatwe do wycięcia, bez szwów czy wypychaczy. Również na plus. Blaszki - no po prostu są, a przy charakterystycznych osłonach na wydechy przy Panzerze I są właściwie niezbędne. Więc też na plus. Ale te dwie nieszczęsne szare ramki, z częściami pojazdu to jest koszmar. Na elementach zawieszenia są takie jamy skurczowe, że producent sam w instrukcji pisze, że trzeba je zaszpachlować. I nic do siebie nie pasuje. Np. elementy tej nadbudówki - góra to jeden element no i 4 ściany. Przednia ściana jest o PÓŁ CENTYMETRA za długa! Serio, myślałem, że coś źle kleje, ale musiałem brutalne urżnąć, żeby pasowało. A sklejanie wanny to koszmar. Nie wiadomo co powinno iść w co. Więc tak: mamy podłogę i ściany boczne wanny. I teraz jest problem - jeżeli próbujemy przykleić ściany dolnymi krawędziami do wierzchu podłogi osłona transmisji z przodu i ściana tylna nie wchodzą. Jeżeli przyklejamy ściany boczne do boków podłogi, z kolei jest za szeroko. I nie ma żadnych kołków ustalających pozycję co gdzie powinno iść. Skończyło się na tym, że jedną ze ścian przykleiłem do boku a drugą skróciłem i przykleiłem na wierzch podłogi. A dwuczęściowy właz po lewej stronie nadbudówki nie pasuj nijak. Błotniki nie pasują i przednia płyta nie pasuje. Płyta silnika to już całkiem nie pasuje. A ściana tylna to koszmar. I tona szpachli. No i pojazd ma odtworzone tylko niektóre nity. Ale będzie dobrze. Najwyżej się rzuci parę szmat na niego. Ale figurki są fajne

P.S. Przepraszam, za esej - ale musiałem się wyżalić. A te włosy co leżą na papierze to włosy jakie rwałem sobie z głowy w czasie sklejania.

P5280004.JPG

P5280001.JPG

P5280002.JPG

P5280003.JPG

P5280045.JPG

P5280046.JPG

P5280047.JPG

P5280051.JPG

P5280053.JPG

P5280054.JPG

P5280056.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Współczuję, sam model ładnie "wygląda" na obrazku...w środku..(j.w.)

Co do figur MB robi je dość w miarę, potwierdzam i czekam na postęp prac.

p.s. gąski zostawiasz zestawowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do figur MB robi je dość w miarę, potwierdzam i czekam na postęp prac.

p.s. gąski zostawiasz zestawowe ?

Jakby co odnośnie figurek- trochę szpachli dałem dla pewności. Musiałem trochę rączki panom poodginać, żeby się jakoś upchnęli na tym mikrusie.

Gąski oczywiście zestawowe - w ramkach wyglądają zacnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, rozchodzi się też o to, że udało mi się dzisiaj skutecznie zmusić samego siebie do zatrzymania jakichkolwiek zakupów na pewien czas... Więc jestem skazany na te gąski. Będą fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradź tajemnicę..w jaki sposób, przecież to NIEMOŻLIWE !

Proste. Cała procedura dwóch krokach.

Krok pierwszy: Idziemy do lokalnego sklepu modelarskiego i wydajemy całą gotówkę zostawiając pieniądze na bilet do domu (polecam pojechanie na rowerze).

Krok drugi: wchodzimy na luckymodel.com i oczyszczamy konto.

U mnie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok drugi: wchodzimy na luckymodel.com i oczyszczamy konto.

U mnie zadziałało.

No właśnie...ten 2 maluczki kroczek..niemożliwy, przy próbie wejścia pod ten link..mam esyazjatofloresy(jak instrukcja Tamiya)

Może link źle podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś mnie przedwczoraj zapytał, jaki jest najgorszy model jaki sklejałem, nie znałbym odpowiedzi. Teraz wiem. Jest to wyciosany w mydle model MasterBox'u.

Całkowicie się zgadzam, nie tylko jeśli chodzi o wersję sanitarną, ale także inne. Mam gdzieś zaczętą Kleinerpanzerbefehlswagen i przy następnych porządkach pójdzie do kosza jak inne zaczęte "czary".

Co do figur MB robi je dość w miarę,

Tak, jakościowo całkiem ok, a co ważniejsze w dość ciekawych pozach, z bandażami itp.

Gąski oczywiście zestawowe - w ramkach wyglądają zacnie

Szkoda, że tylko w ramkach. Ale w sumie, to nie ma najmniejszego sensu inwestować we Friule, przy modelu wymagającym poprawy, na dobrą sprawę, wszystkiego.

 

Pozdrawiam, "miłej budowy" - ot taki oksymoron. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bedzie kolejny podobny zestaw.

Zrobione MasterBoxy to chyba unikaty a nie podobne zestawy Widzę że Patterson rzucił szmatę na ten właz po lewej - tak jak ja planowałem

Pozdrawiam, "miłej budowy" - ot taki oksymoron.

Będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że sprostasz zadaniu i wykonasz model wietnie bez względu na jego jakość.... Ale wkońcu nie ma to jak szpachlowanie i wkurzanie się na niepasujące części hehehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie wygląda zachęcająco ale interesuje mnie niemiecka broń pancerna z tamtego okresu i chętnie zobaczę nowe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś Panzera I Breda z MB więc pewnie część z wyprasek taka sama jak w twoim. Leży sobie na półce i pewnie jeszcze poleży bo burak to nieziemski. Tak więc jeszcze raz wielki szacun i dla ciebie że się zdecydowałeś go zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKLEIŁEM! Jeszcze tylko gramik szpachli na błotniki i git. Rzuciłem na właz szmatę. Z tyłu też rzuciłem (muszę ją tylko jakoś od góry przygnieść jakimś drewienkiem czy skrzynką). Na szmatach pojawią się piękne czerwone krzyże. I KREW! Zastanawia mnie w modelach MB jedna rzecz. Czemu, jeżeli coś trzeba w coś włożyć, to dziurka jest za ciasna? Trzeba wiercić, rozwiercać, poszerzać. Swoją drogą lepsze to niż za szerokie dziury, bo łatwiej wiercić niż łapać. Ale nawet po tych ciasnych dziurach niesmak pozostaje. I tak ze wszystkim. Dziury na narzędzia - za ciasne, dziury na włazy- za ciasne. Skleiłem gąski i tylko niektóre do siebie pasowały. Ale jakoś się udało. Poniżej trochę fotek ze składania gąsek i poglądowych. Ze zwisów nie jestem zadowolony, ale każde pociągnięcie mocniejsze kończyło się zerwaniem gąsek. Będzie fajnie. Gąski założone na sucho więc widać parę łączeń.

P.S. Właśnie zauważyłem, że urwała mi się jedna końcówka wydechu No to szukamy/dorabiamy...

P5290003.JPG

P5290004.JPG

P5290005.JPG

P5310028.JPG

P5310029.JPG

P5310030.JPG

P5310032.JPG

P5310034.JPG

P5310036.JPG

P5310038.JPG

P5310040.JPG

P5310042.JPG

P5310043.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy , gratulacje !

 

Szmata na budzie ujdzie(możeby Helmutowi ja pod zad wsunąć?), ta na tyle troszkę dziwnawa, musiałeś ja "mocno prosić" .. aż sie na płask przykleiła;)

Męcz się , męcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie powiedziałem, że jak go skończę, to skleję pod rząd trzy nowe Dragony...

A ta na tyle się sama przylepiła, głupia jedna.

Dorobiłem już rurę i rzuciłem dwie rzeczy na pakę (zbite deski i torebkę).

Model idzie do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie powiedziałem, że jak go skończę, to skleję pod rząd trzy nowe Dragony...

 

Bomba, a dowiem(y) się jakie?

Ja sobie troszkę "stugam głupka" a przy tym hau hau hau..bicuję.

Ale...coś mnie na mastodonty naszło, a IV leżą..i "szczekają"(całe sześć).

Obawiam sie jednego, że zejdę jak ten osioł, co wybrać nie potrafił...

Czekam na foty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie powiedziałem, że jak go skończę, to skleję pod rząd trzy nowe Dragony...

 

Super!

kolejne fajne modeliki w ekstra wykonaniu, będzie na co popatrzeć.

Piękne te gąski sie układają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadząc po ilości szpachli jaką tu włożyłeś to model nie zapowiadał się ciekawie. Ale sam w sobie jak najbardziej jest ciekawy. Dlatego nic tylko czekać na magiczny pędzel mistrza.

 

Jak zawsze uważnie obserwuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.