Skocz do zawartości

Tiger I ausf E / Dragon 1/35


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po dłuższym robieniu tego modelu, wreszcie go ukończyłem. Ja modele kleje raczej wolno, bo nie ma czasu, dopiero w wakacje nadrabiam . No cóż, o modelu niewiele, pierwszy zimmerit w życiu - niestety widać... Co więcej, wash chyba robiłem dopiero 3 raz, też widać... a ściemniał po nim jak... normalnie klimat Warhammera Ogólnie, ja jestem zadowolony z efektu Jeszcze jestem leszczyk i wiem, że są błędy i niektóre nawet widzę, ale nie zamierzam już nic zmieniać . Do Tigerka doszły kalki wamodu, zimmerit to szpachla. Proszę o uwagi i komentarze. Pozdrawiam

 

f4dzc3.jpg

1zme8eo.jpg

24f03kz.jpg

w6yu4z.jpg

2aeujy9.jpg

o05du1.jpg

2hxummw.jpg

n1qnms.jpg

23h92fb.jpg

2cf71iq.jpg

16k26hi.jpg

dgx9u.jpg

2132gix.jpg

ibzx3n.jpg

azjiw7.jpg

2vnpd90.jpg

4zxk6s.jpg

rit2jm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohohoho widzę, że zbudowałeś sławne 007!!!

Jeśli chodzi o zimmerit to sam już powiedziałeś, że nie najlepszy i miałeś rację. Jest zbyt gruby, a zagłębienia za duże i za rzadkie. Za mało jest koloru Dunkelgelb, chyba nieco szarżowałeś przy malowaniu aerografem i jedynie na błotniku przednim ostał się ten kolorek. Stąd taki ciemny ten Tiger. Tłumiki nie wyglądają na zużyte, a jedynie na pomalowane różową farbą. Szkoda, że nie zmieniłeś błotników przednich i bocznych na blaszki. W szczególności te boczne denerwują, bo zatracone są na nich linie podziału. Śmiało, mogłeś jeden z nich oderwać, pokrzywić. Chyba zostawiłeś nieco za dużo miejsca bez zimmeritu, wokół godła LSSAH z przodu. To z grubsza moje uwagi...

 

PS: Podoba mi się wash, jest dostatecznie stonowany i nie przesadzony

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miały nie wyjść ?

Bo są za długie i trzeba się ratować wstawianiem dużego koła napinającego albo cięciem gąsek.

Wash wyszedł ładnie, kolorki też (technicznie) nie najgorzej położone. Najsłabsze ogniwo to zimmerit.

Z kolejnymi będzie tylko coraz lepiej! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem że zimmerit kiepsko strasznie, ale nie umiałem inaczej. Co do gąsek (DS'y), to są takie sobie, wolę ogniwka Musiałem odciąć jedno ogniwko żeby mniej więcej było dobrze. A co do podnośnika, to nie wiem Dzięki za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez juz mam gotowego do malowania tego tygryska z dragona , i jeszcze nie przymierzałem tych gąsek , rozumiem że z obu stron trzeba przyciąć po jednym ogniwku ? Zreszta juz gdzieś czytalem że baboka wypuścili w tym zestawie z gąskami ..

Co do modelu to wszytsko ok , tylko zim nie za ciekawy niestety.

Co do lampki konwojowej to nie była ona zielona przypadkiem ? Wprawdzie dobrze nie pamiętam ale ..

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że z obu stron trzeba przyciąć po jednym ogniwkuPzd|2

 

Rozumiesz

 

http://tiger1.info/models/products/DR6406.html - przyda Ci się, są opisane babole w tym modelu. A co do tego godła LSSAH to wiem że zrobiłem za duże wycięcie, ale nie chciało mi się już pozniej poprawiać po pomalowaniu. Ot, taki leń ze mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki Panowie . Co do stronki widziałem ją sporo czasu temu , ale jeszcze w rękach tygryska nie miałem i temat poszedł w zapomnienie.. Teraz trzeba będzie pociąć widze troche. Co do ds'ów tez nie narzekam są dobre , a przygode z magic trackami za błyskotliwie nie wspominam..

 

Pzd|2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.