Skocz do zawartości

Panzer 38 (t) - UM 1/72


Radek Filipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów! Ostatnimi czasy udało mi się skończyć rozgrzebany wcześniej model. Jest to Panzer 38 (t) ausf. B z firmy UM. Skala to oczywiście 1:72. Nawiasem mówiąc, cudowna skala Te mikrusy mają swój urok. Model budowało się bez żadnych problemów.

Model przedstawia pojazd z węgierskiej 1. Dywizji Pancernej z walk nad Donem w lecie 1942 roku.

Może dosyć gadania, oto fotki (kompresja jpg chyba trochę je "spłaszczyła" :/):

 

9-4.jpg

 

11-3.jpg

 

3-4.jpg

 

2-4.jpg

 

4-3.jpg

 

Tu małe porównanie wielkości:

 

1-5.jpg

 

Tu z podstaweczką:

 

7-4.jpg

 

8-4.jpg

 

i jeszcze kilka na koniec:

 

10-4.jpg

 

13-2.jpg

 

 

 

Zastanawiam się jeszcze nad zobieniem małej podstawki, podobnej to tych, które robi R_Mazzi. Bardzo mi się spodobały i chyba dodają dużo modelowi. Jeszcze się zastanowię.

 

Co myślicie o czogłu? Chętenie wysłucham komentarzy wszelakich.

 

P.s. mam jeszcze pytanko. Otóż mój aparat pojechał na wakacje. Do tego czasu nie było z nim problemów. Podczas wakacji nastąpił problem, otóż aparat nie zapisuje zdjęć na karcie pamięci. Praktycznie za każdym razem wyskakuje czerwony ekran i "error saving image". Mam kartę Kingston 1 GB. Nie jest to problem z aparatem, bo te zdjecia robilem na pamieci wewnetrznej i wszystko jest ok. Karta też nie jest zablokowana, bo sprawdzałem. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to chętnie wysłucham.

 

Sorki za mały OT.

 

p.s.2. Cholerka, dopiero teraz zauważyłem, że notek gdzieś odpadł pewnie już dawno został wciągnięty przez odkurzacz. Trundo, rzeba bedzie dorobić samemu...

 

pozdrowienia! Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ok.

Ladnie czysto, sklejony.

Brudzenie tez odpowiednio zrobione.

Chba brak washa?

Mogles troche zroznicowac ten Panzer Grey na modelu.

 

Apropo karty:

Czy formatowales karte na PC?

Czy skasowales cala zawartosc karty na PC?

Ja tak zrobilem i bylo tak samo.

Wbrew pozorom na karcie musi cos byc

Daj znac jaka to karta: XD, SD itd.

To moze ktos taki plik przesle Ci na maila.

Jesli oczywiscie jest to taki problem.

Pozdrawiam.

 

Ps. Wypadaloby skadrowac troche te fotki.

 

zmianahx4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się jeszcze nad zobieniem małej podstawki, podobnej to tych, które robi R_Mazzi. Bardzo mi się spodobały i chyba dodają dużo modelowi. Jeszcze się zastanowię.

 

 

Eee dzięki Obrastam w piórka ;)

Podstawka ma też jeden duży plus, ewentualni oglądacze maja za co złapać i nie palcują modelu A wykonanie bazy w moim przypadku to dwie minuty roboty Przycięte w castoramie na wymiar kawałki płyty oklejone za pomocą żelazka taśmą samoprzylepną do mebli I gotowe...

 

Czołgutek fajny, chyba też coś zdziałam z UMa w najbliższym czasie. T-70M kusi mnie dedykowanym zestawem parta i alu lufką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ok.

Ladnie czysto, sklejony.

Brudzenie tez odpowiednio zrobione.

 

Dzięki! Miło słyszeć że się podoba, zwłaszcza od takiego mistrza w tej skali, jak Ty!

 

 

Chba brak washa?

 

A właśnie nie Wash jest oczywiście. Mieszanka sieny palonej i czerni kostnej z olejów artystycznych. Być może kurzenie troszkę przykryło i na fotkach jest słabo widoczny.

 

Ponadto filtry zastosowane są. Jeden z niebieskiego, drugi z brązu. Wszystko również oleje dla plastyków.

 

 

Mogles troche zroznicowac ten Panzer Grey na modelu.

 

Był cieniowany oczywiście. Bazowa tamiya + trochę białego. Nawet bałem się że za mocno. Najbardziej widoczne na żywca na pokrywie silnika. Na żywo ma jeszcze taki półmatowy, lekki połysk, co dodatkowo różnicuje kolorek. Zupełnie nie wiem jak to oddać na fotkach przy świetle słonecznym.

 

Kolejną kwestią jest fakt, że chciałem uniknąć robienia fotek na niebieskim brystolu, który słabo się nadaje na robienie fotek pojazdom w panzergrau. Zdecydowanie zmniejsza kontrast między pojazdem, a podłożem i przez to chyba kolorki trochę tracą. Robiłem na białym, ale w dość mocnym świetle jakie było dziś, fotki wyszły zbyt ciemne i z konieczności zrobiłem na niebieskim. Muszę kupić jeszcze kilka innych kolorków brystoli

 

Suuuuuuuper model. Jaką ma długość?

 

Dzięki wielkie! długi jest na 64 mm.

 

 

Wbrew pozorom na karcie musi cos byc

 

Na karcie są zdjęcia z wakacji, są zdjęcia z wyjazdu do Anglii, poprzednie zdjęcia modeli itp. wszystko da się oberjrzec, ale nie da się nic zapisać :/ nie wiem co to może być. Ale dzięki za pomoc.

 

 

Czołgutek fajny, chyba też coś zdziałam z UMa w najbliższym czasie.

 

Mnie korci jeszcze Su-76. Fajny pojazd, a i model niczego sobie. Może zakupię

 

 

pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.