Skocz do zawartości

Achzarit HAPC (Legend Productions 1/35)


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wreszcie ukończyłem to , co zacząłem ponad pół roku temu.

Model przedstawia Ciężki Opancerzony Transporter Piechoty Achzarit

( Achzarit Heavy Armoured Personel Carrier). Achzarit po hebrajsku znaczy "Okrutna". Pojazd jest zbudowany na podwoziu czołgu T-55, których to duża ilość Izraelczycy zdobyli po wojnach z Arabami. Pojazd jest określany jako ciężki transporter nie bez powodu, waży ponad 45 ton, jest uważany za najlepiej opancerzony pojazd w swojej klasie . Obecnie uważany juz za przestrzały, i w najbliższej przyszłości będzie zastępowany przez ponad 60 tonowe transportery Namer , które prawdopodobnie już od przyszłego roku wejdą do służby w elitarnej dywizji piechoty Golani.

Dobra, koniec biadolenia , teraz parę słów o modelu .

Model żywiczny Legend productions , figurki Academy i gąsienice friulmodel.

Model usyfiłem używając pigmentów od pana z Hiszpanii - MIG . Oznaczenia malowane za pomocą szablonu , numery rejestracyjne to blaszki malowane ręcznie. Fajny model, ale wymaga sporo pracy , warsztat pod tym linkiem

viewtopic.php?t=6210

Model mocno usyfiony , miał wyglądać jak po jeździe na poligonie, i mam nadzieję, że tak wygląda Sorry za jakość zdjęć, ale na razie inaczej nie umiem

 

P9240034.jpg

 

P9240031.jpg

 

P9240029.jpg

 

P9240030.jpg

 

P9240038.jpg

 

P9240046.jpg

 

P9240047.jpg

 

P9240048.jpg

 

P9240050.jpg

 

P9240051.jpg

 

P9240052.jpg

 

P9240057.jpg

 

P9240059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie zrobiony, ale mam takie jedno ale. Chodzi mi o podwozie, bo na zdjęciu, gdzie pokazany jest przód transoprtera widać, że gąsienice są trochę krzywo, schodzą się lekko w literkę V. Chyba że tak powinno być, bo jeśli tak to przepraszam(nie zabardzo orientuję się we współczesnej broni pancernej). No i ładnie Ci wyszły te oznaczenia i tablice.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model usyfiłem używając pigmentów od pana z Hiszpanii - MIG

Jakich pigmentow uzyles?

 

Model mocno usyfiony

Troszke mi sie z blotem skojarzylo.

Ale te zakurzenia nie sa zle.

Moze w tym calym kurzeniu przydaloby sie mniej regularnosci i powtarzalnosci.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich pigmentow uzyles?

 

Pigmenty z MIG Productions : Głównie kolor Gulf War Sand.

 

Co do gąsienic, to tak się na zdjęciu akurat ułożyły , zobaczyłem to dopiero teraz , to są ruchome gąski, wiec czasem może się tak zdarzyć.

 

Przy brudzeniu wzorowałem się luźno na tym zdjęciu :

 

achzarit1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Barthass,

Pisałem już to w wątku warsztatowym, ale napisze i tu. Jak dla mnie kawał porządnej roboty. Popraw fotki, najlepiej przy świetle dziennym, gdzieś w parku (choć wiem, że ostatnio pogoda nie teges), tło obowiązkowo czarne, niebieskie albo czerwone. Jednak i takie fotki jakie porobiłeś można wykręcić. Fotografia i obróbka cyfrowa to piękne dziedziny, więc pozwoliłem sobie delikatnie obrobić i dostosować te trzy pierwsze fotki Twojej prezentacji. Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi tego, za złe.

 

77f54465400ccc89.jpg

 

7e03ba9ec8264bbd.jpg

 

f02872e5166a1c8a.jpg

 

Jeśli Ci się podobają, to mogę dać kilka porad, jaki program do obróbki i co i jak poustawiać, żeby wyszło fajnie.

 

Powodzonka w następnym pojeździe IDF.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli Ci się podobają, to mogę dać kilka porad, jaki program do obróbki i co i jak poustawiać, żeby wyszło fajnie.

 

Bardzo bym o takie rady poprosił

 

Powodzonka w następnym pojeździe IDF.

 

Oj tak, będzie potrzebne powodzenie, szczęście i w ogóle , ale o tym za jakieś 2 tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shalom

Model śliczny, wreszcie ukończyłeś to 'jewrejskie' cudeńko. Ja walczę z Shot'em teraz (nie wiem, jakoś mi się wątku warsztatowego nie chciało założyć). Oczywiście galeria będzie.

Mam pytanko natury technicznej - jakiej farby użyłeś do pomalowania owego? Bo jak mniemam to pojazd w malowaniu w miarę współczesnym. Ja do nowych izraelskich 'rzeczy' zapodaję Israeli Grey-Green z Lifecolora, ale ten Twój wydaje mi sie nieco jaśniejszy i chyba bardziej akuratny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie lubię, ja je kocham

To mi wygląda na chorobę psychiczną Juz lepiej znajdź sobie jakąś izraelską dziewkę, które podobno urodą nie odbiegają od Polek.

Bardzo ciekawy pojazd, bardzo ciekawy model.

Mam nadzieję, że więcej takich modeli będzie w galerii. Jak już jesteśmy przy izraelskim sprzęcie, to orientujecie się jakie jeszcze przeróbki tworzyła armia izraelska sprzętu zdobycznego ?( chodzi mi raczej o lata 50-te, nie współczesne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mi wygląda na chorobę psychiczną Laughing Juz lepiej znajdź sobie jakąś izraelską dziewkę, które podobno urodą nie odbiegają od Polek. Laughing

Bo to właśnie głównie polska albo rosyjska krew Trudno zatem, żeby urodą odbiegały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalom

 

jakiej farby użyłeś do pomalowania owego?

 

Mieszanka kolorów z palety Vallejo Model Air- Tank Green 011 i Medium Sea Grey 049 . Proporcje dobierałem na oko . Chociaż teraz przy Magachu , którego zacznę niedługo poeksperymentuje z kolorem bazowym z Humbrola numer 84 . Taki kolor polecił nie kto inny jak Michael Mass (ten od książek o Merkavie , kustosz muzeum w Latrun) . Miałem kiedyś ten kolor , i wydaje mi się idealny jako baza.

Co do przeróbek sprzętu zdobycznego w latach 50 tych , to nie było tego dużo , większość przeróbek dokonywali na sprzęcie dostarczanym im przez USA , bardzo ciekawe modernizacje halftracków robili

A Izraelskie dziewczyny ,hoho piękne są , zwłaszcza w mundurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alehem Shalom

A to ciekawe - nie wpadłbym na to, że ten Humbrol się nadaje. Poza tym nie malowałem lakierami olejnymi od chyba 15 lat. Tego Shota, którego teraz dłubię to maluję tak jak M-51, czyli farbą Lifecolor Israeli Sandgrey 1961-1973. No cóż, chciałem z tym modelem do końca roku się uporać, ale widzę, ze nie zdążę (raptem kilka dni zostało).

A tak BTW, zapraszam na zawody do Bytomia w lutym - będzie oczywiście puchar za model izraelski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baruch haba , alehem szalom

 

A ten Sho't to jaka wersja ?? Też się na jakiegoś czaiłem, ale Magach zawrócił mi w głowie Ja olejami przestałem malować w zeszłym roku , ostatnio jednak pomalowałem Shilkę właśnie humbrolem , i naprawdę dobrze sie malowało, szybko schło, tylko trochę śmierdziało , niewiem jak z reakcją na wash, bo po pomalowaniu kolorem bazowym zaprzestałem dalszych prac. i shilka czeka na lepsze czasy.

Puchar za model izraelski w Bytomiu , hmm chyba się skuszę i pojadę, może nawet Magacha ukończę do tego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Sho't to jaka wersja ??

Shot to wersja Kal, malowanie z Wojny Październikowej (Milkhemet Yom HaKipurim) - robię maszynę z 7 Brygady z Golan (w sumie to najbardziej dostali od Arabów, ale też powstrzymali główne uderzenie na tym odcinku). Model z AFV, piękny po prostu. Skleja się świetnie. Dokupiłem ruchome gąski tegoż samego producenta oraz zestaw Voyagera (głównie dla żywicznej osłony jarzma, bo sam zestaw jest do wersji z Wojny 1967 roku - będzie na 'zaś' - w zestawie do KALa nie ma z kolei tej osłony zywicznej).

Ciekawostka - osłona jarzma z AFV (vinylowa) nie pasuje a poza tym nie da się jej przykleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat się zastanawiałem nad Sho't Kalem w wersji z 1982 roku z pancerzem reaktywnym z elitarnej dywizji pancernej Barak, z operacji pokój dla Galilei (Mivtsa Shlom HaGali ) . Ale potem kupiłem Magacha, mnóstwo dodatków, i teraz dopiero do mnie doszło w co się wkopałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat się zastanawiałem nad Sho't Kalem w wersji z 1982 roku z pancerzem reaktywnym z elitarnej dywizji pancernej Barak, z operacji pokój dla Galilei (Mivtsa Shlom HaGali ) . Ale potem kupiłem Magacha, mnóstwo dodatków, i teraz dopiero do mnie doszło w co się wkopałem

Hmm, a robi ktoś tego późnego Shota z Libanu? Czy chciałeś sam przerabiać (konwersja żywiczna jest, zdaje się, tylko do starej Tamiyi/Academy)? Bo AFV go jeszcze nie ma w ofercie, choć jak znam życie to pewnie zrobią w końcu

I jeszcze z 'trochę innej beczki' - Karaya właśnie wypuściła na rynek piękny zestaw z wieżą AMX-13 do Shermana Kosztuje chyba 35-40 pln, więc bardzo tanio. Zatem nie trzeba już szukać nieprodukowanego od lat zestawu Verlindena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem kupić konwersję żywiczną z Legend , a jako bazę użyć Centuriona z AFV , z tego co wiem nie ma większych problemów z dopasowaniem konwersji do modelu z AFV. W sumie z modelu bazowego zostaje tylko wanna kadłuba i zawieszenie.

 

I jeszcze z 'trochę innej beczki' - Karaya właśnie wypuściła na rynek piękny zestaw z wieżą AMX-13 do Shermana Smile Kosztuje chyba 35-40 pln, więc bardzo tanio. Zatem nie trzeba już szukać nieprodukowanego od lat zestawu Verlindena

 

Super , zawsze chciałem zrobić tego Shermana z wieżą od AMX , myślałem nawet żeby kupić AMX z Hellera i wziąść samą wieżę , ale jeśli wyszła żywica to wybór jest oczywisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.