Skocz do zawartości

Jumbo Tank Trailer 1:24 Italeri No725


kondi93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś prezentuje mój najnowszy model, a jest to Jumbo Tank Trailer No 725 Italeri oczywiście 1:24. Naczepa nie ma jak na razie swojego ciągnika, miało być nim Volvo FH16, ale doszedłem do wniosku, że ta naczepa nie jest warta Volva ( ze względu na prawie tragiczne wykonanie Volva ;P) a poza tym do niego nie pasuje, chętnie bym jej dokleił jakiś starszy ciągnik, myślałem o Streamline, Volvo F12, Manie F2000 albo Magnum to starsze ze starszą wersją atrapy, tylko skąd takie wytrzasnąć , w każdym razie to się zobaczy w niebliskiej przyszłośći. Co nie wyszło w tym modelu? A no to, że czerwony pasek na bokach schodzi ku dołowi, z jednej strony mniej z drugiej więcej. Poza tym model nie miał gumowych opon (wyprodukowany w 1994r.) więc je dokupiłem. Tyle gadania, zdjęcia, i z góry przepraszam za jakość zdjęć co poniektórych, postaram się zrobić lepsze.

 

dae1915e70491741med.jpg

 

6b267e183ef53365med.jpg

 

fb6198057e7df86amed.jpg

 

f1a704eb8c537154med.jpg

 

b2885c131b5a8df8med.jpg

 

88f95f36298c79c0med.jpg

 

8b2e1e5c0342d9bemed.jpg

 

c11697e30efa2bfbmed.jpg

 

f6a7e45b375ec1bemed.jpg

 

11be8c9e1a0ae4c9med.jpg

 

3afb246493f0327emed.jpg

 

A tak dla przykładu prezentuje się z Magnum:

 

ff27002c37ee2cf3med.jpg

 

7e4d432e56b9a411med.jpg

 

c46d32ec7f920607med.jpg

 

Aha i nie wiedzieć czemu jak podczepię ją np. pod Magnum to tył idzie ku górze (wygląda jakby siodło za nisko było) a wszystko jest dobrze bo ani przy siodle magnum błędu nie ma, ani w naczepie nie było żadnej filozofii, żeby błąd gdzieś popełnić. (Nie widać tego na zdjęciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naczepki nie mam zastrzeżeń Czysto i schludnie .

Myślę że ze Scanią "4" będzie się nieźle prezentować ,ale jak byś gdzieś "dopadł" starą Magnumke, był by super zestaw-jak dla mnie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, czysto, schludnie - model zwykły, bez "wodotrysków", ale taki mi się najbardziej podoba. Gratuluję fajnego wykonania.

Jedyne, czego mi brakuje, to jakieś chlapacze - skoro masz zestaw "Truck Accesories", to masz tam zarówno pojedyncze chlapacze na nadkola, jak i szeroki, pod tylny zderzak. Ja bym założył oba.

Jeśli chodzi o ciągnik, to do tej naczepki będzie pasowało coś z niskim dachem, do wyboru jest kilka - Scania, Volvo, MAN, DAF (choć niektóre trudno dostępne). Magnum nie wygląda najlepiej, bo ta cysterna jest niska. Owszem, takie zestawy jeżdżą, ale dla mnie wygląda to trochę śmiesznie...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, dorób jeszcze przewody łączące ciągnik z naczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie na Turbostara mam kiedyś w przyszłości inne nieco plany, raczej podczepie Scanie 144l i raczej ze spojlerami bo bez spojlerów to mi się bardzo ale to bardzo nie podobają;];], ale to kiedyś może po wakacjach bo teraz się biore za Dafa 95XF SSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam to co ci pokazywałem, bo za każdym razem jak patrze na tą ciężarówkę to sie jaram nieźle, strasznie mi się podoba, dla nie wtajemniczonych, teraz na warsztat wjeżdża Daf 95XF SSC w przybliżonym malowaniu: http://img221.imageshack.us/i/daf95xfsachstranssachs0ua8.jpg/

 

tyle, że nie z firmy Sachs Trans i bez tych wzorków na boku, po prostu samo dobranie kolorów a do tego Truck Accessories.

 

Tylko mi jeszcze powiedzcie, jak pomaluje białym półmatem, i psikne błyszczącym bezbarwnym to co wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi jeszcze powiedzcie, jak pomaluje białym półmatem, i psikne błyszczącym bezbarwnym to co wyjdzie?

 

Wyjdzie to co jest na samym wierzchu. Czyli połysk , np jak psikniesz matem na połysk będzie mat itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No kolego też dość ambitny projekt(ten daf)i bardzo ładny. A co do naczepy to pięknie i czysto tylko nie dopatrzyłem się rejestracji i tak bez niej dziwnie wygląda . Scania stara powinna pasować i np. na białej scani taki czerwony pasek jak na naczepie.Pomyśl o takim malowaniu.Bo nawet ta czerwona magnia co była na próbe podpięta też pasowała do cysterny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dopatrzyłem się rejestracji i tak bez niej dziwnie wygląda

 

tak, celowo nie dawałem, bo nie wiedziałem jeszcze jaki koń do niej będzie i nie wiedziałem na jaki kraj ją zarejestrować (żeby z koniem spasowała), ale właśnie wróciłem z Anglii i zauważyłem, że tam jest dużo stacji ESSO, więc może na GB zarejestruje tylko, że mankament jest jeden, kierownica z lewej strony no ale

 

A malowałem ją sprejami, tylko pasek pędzelkiem humbrolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kondi93 mógłbyś wrzucić dokładne fotki tylnej belki albo instrukcji od tego modelu? Bo właśnie kleję swojego Topasa ale składaka z DAF'em i chcę zrobić standardową naczepę elipsę bez osłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował kolego Wykleiłem już wózek, jutro szpachla na łajbę i podkład ;)

Naczepka bardzo ładnie wyszła i pasuje do czerwonej lokomotywy. Czekam na kolejny projekcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.