Skocz do zawartości

Brudny Renault Magnum Revell


Abarth_127

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na forum jestem nowy, więc najpierw się przedstawię. Mam na imię Grzesiek, mam 15 lat i jestem z Kielc. Modelarstwem zajmuję się mniej więcej od dwóch lat. Model, który chcę dziesiaj pokazać to Renault Magnum firmy Revell. Pochodzi on z zestawu Ice Truck, ale kupiłem go za ok. 60 zł (juz nie pamiętam dokładnie) bez żadnych kalek na Allegro. Robiłem go ok. rok czasu, bo miałem kilka dłuższych przerw. Od siebie do Renówki dodałem jako takie okablowanie, jakoś wpasowałem nadkola od Scanii, łańcuchy ba zderzaku, "odblaski" na przodzie, cb radio w środku i na ścianie za fotelami powiesiłem plakat Mobil1, no i pobrudziłem go tak jak umiałem.

To teraz zdjęcia :

Najpierw rama z silnikiem na kołach

645735c326c05a4c.jpg

 

8aeb03c910704278.jpg

 

Skrzynia

17b28e2223979367.jpg

 

02e25c9e40aa8087.jpg

 

Rdza na tłumiku

16c11dd83fcefeda.jpg

 

13c864d3fee7f8ef.jpg

 

Oblany ropą zbiornik

4af9a4100d4c07a4.jpg

 

Teraz już całośc po skończeniu :

 

03303a2d18e83d02.jpg

 

c5022f2abd76f4b9.jpg

 

Wspomniane wcześniej "odblaski" i łańcuchy

5e355ba06cb56401.jpg

 

49023cd377d2b820.jpg

 

a3bd1912d22c9569.jpg

 

15cc86c899b4bf77.jpg

 

568d8e8809ea2aee.jpg

 

3b8ac1a9bffa3a69.jpg

 

3b5709a03a45e2fa.jpg

 

5ac9a5414b8a8a48.jpg

 

4afa659fe10c7b91.jpg

 

W planach mam jeszcze kupić do niego wywrotkę jak zbiorę trochę kasy.

Czekam na komentarze. Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jednym się spodoba innym nie.Osobiście nie jestem fanem brudnych ciężarówek ale podziwiam ludzi którzy mają oko do przybrudzenia.Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.Mi spodobał się skorodowany wydech natomiast łańcuchy przypominają za bardzo biżuterie:)Napisałeś że to Twoje początki moim zdaniem-udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Pazioo brakuje tylko pourywanych elementów karoserii

Trochę brudzenie przesadzone ,ale nie jest źle -moim zdaniem

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(stare magnumy z takim stanem mi się kojarzą Smile) mi się raczej kojarzą z wypłowiałym lakierem i mniejszymi lub większymi uszkodzeniami,ale mimo to mi się podoba . Mam do ciebie małe pytanko twoje modele na konkursie w Kielcach miały ładnie oczyszczone części a to Magnum nie czemu? Nie myśl , że się czepiam bo sam lepszy nie jestem ,ale takie rzeczy bardzo Rzucają się w oczy zwróć uwagę na to .

 

PS: skoro jesteśmy z jedne go miasta wypada się spotkać na oranżadkę i pogadać o modelarstwie pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A ja powiem tak... zaje.. wyszedł !

 

Tłumik jak i skrzynia wymiatają, po prostu bomba. A jak ktoś chce zobaczyć auto tak uwalone tym biały nalotem... to daleko szukać nie trzeba ; )

 

U nas jeżdżą w takiej małej firmie auta i mało kiedy je myją bo nie ma po prostu czasu, podobno auto się pojawia raz na dwa miechy na bazie. To przez zimę jak przyjedzie właśnie tak wygląda.

 

Szacun kolego bo wypas na maxa ten brudzing, nie idealny ale (nie obrażając nikogo) ponad połowa tego forum myślę że lepszego nie zrobi ; )

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model świetny!

Super oddany jego wiek doskonale zrobione zużycie choć wygląda on raczej jak by "dogorywał" na złomowisku.Trochę nie potrzebne te łańcuszki.Może zgłębisz tajemnice swojego dzieła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

No więc tak, dzięki wszystkim za komentarze Model po Waszych uwagach troszeczkę zmieniłem. Dorobiłem antenę od CB, urwałem prawy tylny chlapacz, jeden łańcuszek do połowy i obkleiłem lusterko od strony kierowcy taśmą. Model brudziłem (możecie się ze mnie śmiać) zwykłymi plakatówkami, tylko z małą ilością wody, więc mogłem go trochę wyczyścić po waszych komentarzach(teraz wydaje mi się ze wygląda lepiej). Jeśli chodzi o to jak zrobiłem sam model bez brudzenia to tak :

- pisałem wcześniej, że nie miałem do niego kalek, dlatego nie ma na nim żadnej oryginalnej kalki, a wszystkie te co są, pochodzą od innych modeli : czerwone paski na bokach to pasy bezpieczeństwa z Fiata 131 Abarth, znaczek Renault został mi z Renault 5 Rally, zielona naklejka Castrol została z AC Cobry.

- te niby odblaski na atrapie wyciąłem z pomarańczowego pudełka po Tic-Tac'ach

- siodło posmarowałem smarem do łożysk

-łańcuszki zrobiłem z łańcuszka

- osłona przeciwsłoneczna pochodzi od nowszego Magnuma

- i nadkola pod maską zaadaptowałem od Scanii R500 (bo pusto było po podniesieniu kabiny.

- dorobiłem jeszcze przewody, które robiłem według swojej wyobraźni

A jeszcze chciałbym powiedzieć, że cały ten brud biały wyszedł tylko na zdjęciach, w rzeczywistości jest popielato szary.

To chyba wszystko co zrobiłem przy tym Magnumie. Zdjęcia z aktualnym wyglądem tego brudasa postaram się wrzucić jutro, bo nie chce robić przy sztucznym świetle.

Pozdrawiam.

PS Model bedzie można zobaczyć na IV Festiwalu modelarskim w Kielcach jakoś w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(PS Model bedzie można zobaczyć na IV Festiwalu modelarskim w Kielcach) jakoś w czerwcu. No nie wiadomo czy wogóle się odbędzie prawdopodobnie może zostać odwołany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiadomo czy wogóle się odbędzie prawdopodobnie może zostać odwołany

 

Wiesz może o tym coś więcej ?

 

 

Obiecane wczoraj zdjęcia z obecnym wyglądem Magnuma :

201cb219689aeb39.jpg

 

76b370be8db24782.jpg

 

600a5a9b802984d4.jpg

 

6d4372cb7c6a3051.jpg

 

I jeszcze zdjęcie silnika, bo mówiłem o tych nadkolach pod maską a nie pokazałem zdjęcia:

5cdf8da56167b7bb.jpg

 

Aparat mi się popsuł i stąd te dziwne kreski na zdjęciach

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.