Skocz do zawartości

Renault 4CV Sport 1955 Heller 1:24


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak zapewne większość z Was wie "cywile" to nie jest moja specjalność.

Tym nie mniej dla odzyskania "równowagi i trzeźwego spojrzenia po pancerzach" lubię czasami spłodzić jakiś cywilny pojazd.

Dzisiaj chciałem Wam pokazać model Renault 4CV wersja Sport z 1955 roku firmy Heller.

Model w sielskiej scenografii francuskiej prowincji, jest prosto z pudełka, a wszelkie zmiany i dodatki to "hand made".

Wygląda natomiast tak:

 

_IGP6765_zps5480693b.jpg

_IGP6766_zpsba3b83b8.jpg

_IGP6767_zps03beb3b2.jpg

_IGP6768_zps411da076.jpg

_IGP6769_zps80357c64.jpg

_IGP6770_zpse8c39246.jpg

_IGP6771_zps5d38e74d.jpg

_IGP6772_zps264aff37.jpg

_IGP6773_zps19cd9ad5.jpg

_IGP6774_zps9c167431.jpg

_IGP6775_zpsf46ea5e2.jpg

_IGP6776_zpsbfa1c8c0.jpg

_IGP6777_zpse5549ddb.jpg

_IGP6778_zps40e39d4b.jpg

_IGP6779_zps78ac08de.jpg

_IGP6781_zps7d541aed.jpg

_IGP6782_zps5f1caff2.jpg

_IGP6783_zpsc3c6a37d.jpg

_IGP6786_zpsbfadd277.jpg

_IGP6787_zps6e452b7e.jpg

_IGP6789_zps1d65bf8c.jpg

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka faktycznie sielska, a przez to fajna, luzacka. Gratulacje

Czy maciorka też jest hand made ?

Troszkę mnie martwi fakt, że większość wykonywanych modeli 4CV to wraki

Jestem fanem tego autka. Mam rozgrzebany model, ale musiałem go odłożyć. Mój na pewno będzie lśniący i czysty

 

Off top: zaciekawiła mnie sentencja w stopce Twoich postów. Można z niej wywnioskować, że kaprale to cyce . Z całym szacunkiem dla kaprali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie, umiejscowienie, kadry zdjęć - bardzo klimatyczne. Widać jak typowe techniki pancerne, nie za duży wkład pracy - za to z bardzo dobrym efektem.

 

Przyznasz jednak, że odejście od pancerki to to nie jest... Znowu masz model matowo/satynowy, z zaciekami, umiejscowiony na dio

 

Niemniej jednak praca godna podziwu

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Generalnie nie znam sie na dioramach ale ta jest fajna, klimatyczna i musialem napisac bo ta blond samiczka z hurtowa ilosci suteczkow jest mega:)

 

Sam trybson by nie pogardzil, chyba zrobie cos podobnego ze wzgledu na ta loszke, przypuszczam ze zaszczepiles we mnie pomysl na agro diorame

 

Moje uznanie fajna praca:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że praca się podoba.

Cieszy mnie również zrozumienie, że mnie "pancernemu" z krwi i kości niektóre Wasze "cywilne" techniki są po prostu obce. I bez ich dogłębnego poznania moje cywilne pojazdy będą zawsze trochę "pancerne"

Dobrze, że to rozumiecie i bierzecie poprawkę

Blondynka oczywiście zestawowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Daleko mi wprawdzie do takiego poziomu...odległość to jak stąd do księżyca, w skali 1:1 ale...dioramka o ile genialnie dopasowana do cąłości zawiera jeden mankament - liście tego drzewka to raczej era jury czy coś w tamtym okresie...prosćiej - nie weszły w skale, dawno nie widziałem liścia, który byłby w stanie zsłonić 1/4 samochodowej szyby.

Chyba lepiej by było, jakby było ich wiecej ale mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.