Skocz do zawartości

OPEL CALIBRA V6 DTM - Keke Rosberg


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzis udalo mi sie ukonczyc kolejny model samochodu rodem z niemieckiego DTM - Opla Calibre V6, za sterami ktorego zasiadal Keke Rosberg.

Zestaw zostal wyprodukowany przez japonskie UT Models w skali 1/24. Kit jest na dosyc przyzwoitym poziomie, jednak jest kilka rzeczy, a w zasadzie kilka brakow, ktore nalezy uzupelnic we wlasnym zakresie.

Karoseria zostala pomalowana trzema kolorami, oklejona kalkami i pokryta lakierem bezbarwnym. Kalkomania to byla istna udreka, gruba, o slabym kleju (zapewne wskutek dzialania czasu, bo model jest dosc starej produkcji) i nie podatna na zadne plyny do kalek. Rozwiazaniem okazala sie goraca woda i szmatka, wszystkie naklejki udalo sie ladnie dopasowac.

Na opony trafily napisy zapozyczone z jednego z rajdowych zestawow Tamiyi (jeden z brakow ww zestawu Calibry), dorobione zostaly haki holownicze oraz pasy bezpieczenstwa z uzyciem elementow fototrawionych, tym razem wzietych z modelu Hasegawy. Zamocowanie felg zostalo odpowiednia poprawione, zeby zawieszenie modelu nie przypominalo zawieszenia Poloneza z kolami wcisnietymi gleboko w nadkola. Dzieki tym kilku drobnym zabiegom, Calibra prezentuje sie swietnie i stojac w szeregu innych DTM`owskich bolidow, bardzo cieszy moje oko.

 

Pozdrawiam.

 

rosberg%209_zpsdormzxpb.jpg

 

rosberg%208_zpsmw6f6h2d.jpg

 

rosberg%2012_zpsjrjvoteh.jpg

 

rosberg%207_zpsyibgebyk.jpg

 

rosberg%2011_zpsuc6klqyn.jpg

 

rosberg%2010_zps8njvxtyc.jpg

 

rosberg%202_zpsr1gevs5p.jpg

 

rosberg%205_zpsemzah9ag.jpg

 

rosberg%204%20_zpscrf5xee7.jpg

 

rosberg%201_zpsjcinjibn.jpg

 

rosberg%203_zps2qttevaa.jpg

 

rosberg%202_zpsr1gevs5p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi nie pasuje to wydech ) .

 

 

wydech tragedia, do tak fajnego modelu to ja bym się już schylił i poprawił, natomiast jeśli chodzi o budę to pierwsza klasa, na białym czy nie na białym lakier bardzo ładnie położony - szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zwrocilem uwage, ze koncowki wydechu sa popekane. Dzieki za informacje na ten temat. Podwozie bylo sklejone dawno temu i kiedys spadlo mi na podloge podczas pakowania pracowni do przeprowadzki. Wtedy wlasnie musial popekac wydech. Na szczescie nie bedzie klopotu z poprawieniem tej "awarii". Zdjecie zamiescze jak tylko dokonam naprawy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo fajny! Szkoda tylko, że taki czyścioch (choć troszkę washa może...) No ale to kwestia autora, z którą nie będę się spierać - klasa wykonanie!

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.