Skocz do zawartości

DUCATI 1199 PANIGALE tamiya 1:12


Stifler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W galerii przedstawiam wam moj pierwszy motor Ducati 1199 w skali 1:12, jest to odskocznia od dotychczasowych ciezarowek, cos innego i jak dla mnie cos rownie ciekawego.

 

To takze moj pierwszy model z firmy tamiya i musze wspomniec ze widac roznice w odlewie czesci, spasowaniu itp porownojac do italeri czy revell. Wielka szkoda ze tamiya nie robi ciezarowek.

 

Model przyjemny do sklejania, na ostatnim zdjeciu kierownik projektu, Zapraszam do ogladania! Pozdrawiam!

 

1_zpsvbsyjota.jpg

 

2_zpsymukalcx.jpg

 

3_zpsh5vsaxzl.jpg

 

4_zpst8g1pbhz.jpg

 

5_zpsimx8l0rb.jpg

 

6_zpsb8r8hxgf.jpg

 

7_zpsn4e81t0e.jpg

 

8_zps3zrhp8h7.jpg

 

9_zps1tr7ggte.jpg

 

10_zpshegekyti.jpg

 

11_zpshzxzhktx.jpg

 

12_zpsi4naxo0m.jpg

 

13_zpsez8cd76p.jpg

 

14%20kot_zpsnhgk36nn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony na zdjęciach jest bardzo różowy. Taki wybrałeś kolor, czy to wina przekłamania zdjęć?

Myślę, że koledze chodziło o motor z przodu, bo nie ma takiego ujęcia.

Szkoda, że nie pokusiłeś się o przewiercenie tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor czerwony jest dla mnie najgorszym kolorem do fotografowania, robilem tez lustrzanka i o dziwo kolor byl jeszcze bardziej przeklamany-jakis pomaranczowy (moze trzeba bylo sie pobawic w ustawieniach), wiec wybralem te zdjecia ktore robilem telefonem. W rzeczywistosci jest mocno czerwony nie wpadajacy w rozowy. Farba baza to Mr.Color GX od gunze.

Z tarczami masz racje ale dopiero jak byl zlozony motor gdzies to wypatrzylem w innych pracach ze tak sie robi nie mialem o tym pojecia, ale jak bede mial sposobnosc poprawie to.

Jedynie pomalowalem panel line accent od tamki dziurki w tarczach aby nadac troche realizmu ale faktycznie wiercone sa lepsze:) A fotke zaraz jakas dodam:)

Dzieki za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest PIĘKNY model wygląda też niczego sobie także mam w planach ten model jednak planuję go wykonac w wersji wyścigowej będzie to replika motocykla na jakim poruszam się po torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya robi modele ciężarówek ale niestety tylko w wersji RC

 

Tak to prawda i wlasnie nad tym ubolewam kupno ciagnika z naczepa plus sterowanie daje razem kilka tys zl a to juz dla wielu grubo za grubo.

 

Motocykl jest PIĘKNY model wygląda też niczego sobie także mam w planach ten model jednak planuję go wykonac w wersji wyścigowej będzie to replika motocykla na jakim poruszam się po torze.

 

No i z pewnoscia bedzie ciekawe wykonanie o ktorym wspomniales, mam nadzieje ze wrzucisz focie bo zawsze widzialem wersji taka jak ja mam na tym i wielu innych forach.

 

Przepraszam, ale ten róż mnie trochę denerwuje. Pozwoliłem więc sobie na zmianę koloru.

 

Hehe rozwaliles mnie ta fotka w koncu dobra czerwien - dzieki:) duzo lepiej wyglada i szkoda ze tylko ja to widze patrzac na swoj model a tutaj Ty musisz mnie ratowac przerobkami

 

Panowie dzieki za komentarze, zawsze to pocieszne )

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor masz w pralce, a to jest motocykl.

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak w Twojej, ale w mojej pralce jest silnik.

 

Wysłane z mojego PC stacjonarnego przy użyciu Windows Vista i Internet Explorera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor masz w pralce, a to jest motocykl.

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak w Twojej, ale w mojej pralce jest silnik.

 

Wysłane z mojego PC stacjonarnego przy użyciu Windows Vista i Internet Explorera.

 

W mojej pralce też jest silnik (i parę innych fajnych rzeczy ).

W Wilkowyjach taki pojazd to motór lub motur i nikt z tego nie robi problemu

Jak kolega aromatez chce być poprawny lingwistycznie polecam Słownik Języka Polskiego. Tam napisano co to jest motor i gdzie on jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor masz w pralce, a to jest motocykl.

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem jak w Twojej, ale w mojej pralce jest silnik.

 

Wysłane z mojego PC stacjonarnego przy użyciu Windows Vista i Internet Explorera.

 

W mojej pralce też jest silnik (i parę innych fajnych rzeczy ).

W Wilkowyjach taki pojazd to motór lub motur i nikt z tego nie robi problemu

Jak kolega aromatez chce być poprawny lingwistycznie polecam Słownik Języka Polskiego. Tam napisano co to jest motor i gdzie on jest

 

 

Ja wywołałem burzę to i ją zakończe. Jestem motocyklistą i jeżeli ktoś z forumowiczów również to zapewne zrozumie te powiedzonko. Motor - to silnik. Motocykl - to pojazd. Pozdrawiam i przepraszam, że wywołałem, aż tyle emocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś zacytuję "Generalnie, z punktu widzenia słowników języka polskiego i Rady Języka Polskiego, nie jest to żaden błąd: motor może występować w podwójnym znaczeniu, podobnie jak np. zamek. Przyjęło się też, że w kręgu „wtajemniczonych” bardziej wskazane jest użycie „motocykla” jako określenia poprawnego i fachowego, natomiast słowo „motor” wypowiadają w większości ludzie spoza motocyklowego środowiska, choć to ostatnie niekoniecznie jest regułą."

To wycinek z artykułu który właśnie porusza tą problematykę Ja również jestem motocyklistą i w naszym środowisku nikt nie robi z tego najmniejszego problemu. Każdy nazywa jak chce motorek, motor, motocykl przecież i tak wiadomo o co chodzi, a głupie docinki, że motor to silnik nie mają najmniejszego sensu.

 

Co do modelu to bardzo mi się podoba i sam chciałbym zrobić swojego pierwszego bike'a na takim poziomie.

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brnąc dalej w tę żartobliwą polemikę, mnie uczyli, że wszystkie potoczne zamienniki są dopuszczalne.

Nie wolno tylko na kierowcę mówić szofer, bo szofer to ktoś kto kiepsko jeździ i nie dba o auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś zacytuję "Generalnie, z punktu widzenia słowników języka polskiego i Rady Języka Polskiego, nie jest to żaden błąd: motor może występować w podwójnym znaczeniu, podobnie jak np. zamek. Przyjęło się też, że w kręgu „wtajemniczonych” bardziej wskazane jest użycie „motocykla” jako określenia poprawnego i fachowego, natomiast słowo „motor” wypowiadają w większości ludzie spoza motocyklowego środowiska, choć to ostatnie niekoniecznie jest regułą."

To wycinek z artykułu który właśnie porusza tą problematykę Ja również jestem motocyklistą i w naszym środowisku nikt nie robi z tego najmniejszego problemu. Każdy nazywa jak chce motorek, motor, motocykl przecież i tak wiadomo o co chodzi, a głupie docinki, że motor to silnik nie mają najmniejszego sensu.

 

Co do modelu to bardzo mi się podoba i sam chciałbym zrobić swojego pierwszego bike'a na takim poziomie.

POZDRAWIAM!

 

 

Haha kolega pozamiatał, zamknął temat w pięknym stylu, super wypowiedź z którą zgadzam się w 100% !!

 

Jeżeli chodzi o mnie nie znam sie na "motocyklach" szlifierkach i innych nazwach jednośladów, i uważam ze na tym forum powinniśmy bardziej zwrócic uwage do ocen modeli niz poprawek

 

nazwynictwa, które z pewnościa nie znikną. Ale rozumiem tez osoby które preferują aby było stosowane poprawne określenie motocykla, natomiast kolega WojtosDK spuentował tą sytuacje

 

najlepiej jak można!

 

Co do mini dioramki to fakt słuszna uwaga, była ona robiona pod samochód 1/24 który stoi na mojej półce cały czas a jedynie do zdjęć została wypożyczona.

 

Panowie dzieki za komentarze raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.