Skocz do zawartości

[Galeria] S/Y Polonez, Mirage Hobby 1:50


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początek, warsztat tu:

viewtopic.php?t=16604

Model sklejałem dla brata i bratowej jako prezent urodzinowy. Wcześniej trochę przeleżał i kończyłem go teraz trochę na szybko...

Bardzo dziękuję wszystkim którzy się udzielali z wątku warsztatowym, szczególnie ryszardb - fotki bardzo się przydały w końcowym etapie ;) Ale szkoda, że nie wrzuciłeś ich wcześniej, poprawiłbym parę rzeczy...

Co jest źle:

-bomy pomalowane na biało, a nie na kolor drewna

-zły kształt rurek wokół wieżyczki "astro-x"

-drobne uproszczenia metalowych relingów

-pewnie coś schrzanione z olinowaniem - ale tego nie jestem w stanie stwierdzić bo nigdy nie siedziałem pod żaglami ;)

Na zdjęciach nie ma jeszcze pomalowanych na metaliczny kolor uchwytów na pawęży i dwóch T-kształtnych wypustek do zawiązywania lin na tyle podwyższenia kabiny - przeoczone ale już poprawione.

Bandera z kalki to porażka. Kalka jest tak krucha, że sama bandera jest całkowicie urwana w połowie długości (pękła po prostu) i sklejona na lakier akrylowy. Pewnie odpadnie w transporcie do brata ;)

Ot, taki modelik na półkę.

DSC_0948.jpg

DSC_0950.jpg

DSC_0951.jpg

DSC_0953.jpg

DSC_0955.jpg

DSC_0956.jpg

DSC_0957.jpg

DSC_0959.jpg

DSC_0962.jpg

DSC_0964.jpg

DSC_0965.jpg

DSC_0967.jpg

DSC_0968.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mogę powiedzieć, klasa:)

Ale podstawkę to przemaluj na czarno alboo na drewiano bo ten niebieski jest paskudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

A - model nie ma doklejonego oświetlenia z przodu i z tyłu ;) No ale już zapakowany to po rybach...

 

Wracam teraz w rodzinne strony i postaram się odwiedzić olsztyński modelarski. Zobaczymy, co tam będą mieli

Póki co muszę skończyć USS Quick i HMS Hood...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Piękny modelik . Mój model Poloneza nigdy mu pewnie nie dorówna .

 

Szoty foka (lub genui lub kliwra, jak kto woli) powinny być przeciągnięte przez te boczne kipy na szynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Mam małe pytanie, żagle są malowane czy zostawione matowe nie malowane ? i jak wykonać te charakterystyczne "przybrudzenia" na żaglach ?. Model wspaniały, widać ogrom pracy przy malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.