Skocz do zawartości

SMS Elster, WMM 1:350


donalyah00

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

 

Oj, dawno mnie w tym dziale nie było. Może uda się to w przyszłości choć trochę zmienić.

 

Oto lekko umęczony model c-k torpedowca SMS Elster. W wątku warsztatowym opisałem jak się go składało, teraz tylko parę słów odnośnie efektu końcowego.

Mimo małych rozmiarów model pochłonął mi całkiem sporo czasu. Nie pomogłą przy tym spora liczba bąbli powietrznych w odlewie kadłuba, ani roczna przerwa od modelarstwa. Po roku spędzonym z dala od warsztatu po prostu zapomniałem o kilku założeniach wstępnych co przyprawiło mnie o mały ból głowy podczas wykończeniówki. Parafrazując wielkąmuchę - żywica si, plastik si. Jak na pierwszą moją żywicę nie było wcale tak źle. Nie zauważyłem jednak istotnych jej zalet ani wad w stosunku do polistyrenu. Trochę baboli jest - mam nadzieję, że nie będą kłuły w oczy oglądających... Wszelkie komentarze są mile widziane.

 

elster_073.jpg

 

elster_074.jpg

 

elster_075.jpg

 

elster_076.jpg

 

elster_078.jpg

 

elster_079.jpg

 

elster_077.jpg

 

elster_080.jpg

 

elster_083.jpg

 

elster_084.jpg

 

elster_085.jpg

 

elster_088.jpg

 

elster_089.jpg

 

elster_090.jpg

 

elster_091.jpg

 

elster_092.jpg

 

elster_093.jpg

 

elster_094.jpg

 

elster_095.jpg

 

elster_096.jpg

 

elster_097.jpg

 

elster_099.jpg

 

elster_101.jpg

 

elster_102.jpg

 

elster_104.jpg

 

elster_105.jpg

 

Na deser zwyczajowa fotka z pudłem zapałek.

elster_087.jpg

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie - miło, że model się wam podoba.

 

Tradytcyjne pytanie, olinowanie z czego robiłeś?

Jaśniejsze liny - oryginalnie część ruchoma olinowania - powstały z rozciągniętej ramki wtryskowej w kolorze jasno-brązowym. Ciemniejsze liny - tradycyjnie już z czarnej pończochy. Dodam jeszcze, że imitacje śrub rzymskich, bloczki oraz koła ratunkowe wraz z ich mocowaniami pochodzą z fototrawionych zestawów firmy North Star - NSA350070 i NSA350086.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pergola i takielunek są jak wisienka na torcie. Bez nich był jak czadowy późnowiktoriański przecinak, teraz nabrał morskiej ogłady.

Dwukolorowe olinowanie dobrze działa, dodaje autentyczności. Moje oko chętnie zobaczyłoby chociąż kawałek zrolowanego płótna na pergoli. Malowanie wyszło fachowo - wyraziste i subtelne zarazem, fotki również dobrze to pokazują. Jestem ciekaw jak to wygląda na żywo.

Przy tak delikatnym obiekcie przestają pasować zapałczane kilbloki. Sprawdziły się dobrze pod podłodkami, ale w tym zestawieniu sprawiają wrażenie grubo ciosanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ładna łajba - gratuluję Jedyne co mi się rzuca w oczy to dość monotonne burty - paradoksalnie właśnie przez to cieniowanie, które daje wrażenie, że każdy kolejny fragmencik jest stemplem i kopią poprzedniego....

 

Ogólnie kolejna rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

 

Marcinie, zwróciłeś uwagę na tą samą rzecz co ja pod koniec brudzenia. Dzięki za potwierdzenie wątpliwości - będę pamiętał o tym w następnych modelach.

 

Leszek, też bardzo lubię tenty - zdecydowanie umieszcze je na którymś z kolejnych modeli. Elstera powstawała zdecydowanie za długo - nie chciałem dokładać kolejnej cegiełki. Co do podstawki i kilbloków - forma zdecydowanie wymaga przemyślenia. Niestety dwa kolejne modele będą jeszcze eksponowane w tej samej fomie - już mam gotowe podstawki.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie mógłbym się podpisać pod wrażeniami lejgo_inc

'Pergola' świetnie wygląda i wyróżnia model podkreślając jego wyjątkowość. Rewelacyjne olinowanie. Moim zdaniem podstawka nie pozwala na wyeksponowanie ładnej sylwetki okrętu, a szkoda, bo tak jak w wątku warsztatowym zwrócił uwagę Wielkamucha, wygląda jak wyścigówka

 

Mile jestem zaskoczony zdjęciami Admin będzie miał kłopot, które wybrać do fotki tygodnia

 

Bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Piękny model... co tu dużo pisać - majstersztyk.

-----

A swoją drogą, dosyć interesujące rozwiązanie konstrukcyjne...

Tylna wyrzutnia torpedowa jest dokłądnie na wysokości reeling i flagsztoku.

Jak oni byli w stanie strzelać z niej , no chyba że miała byc postrachem na innych tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model... co tu dużo pisać - majstersztyk.

-----

A swoją drogą, dosyć interesujące rozwiązanie konstrukcyjne...

Tylna wyrzutnia torpedowa jest dokłądnie na wysokości relingu i flagsztoku i nie ma możliwości obrotu (wywietrzniki).

Jak oni byli w stanie strzelać z niej , no chyba że miała byc postrachem na innych tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.