Skocz do zawartości

USS Enterprise 1/350 Tamiya


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega podesłał mi link do takiego okrętu (choć to chyba raczej trzebaby kwalifikować jako dioramę) więc chciałem sie podzielić z Wami. Miłego oglądania i nie zapominajcie, że to jest skala 1/350

USS ENTERPRISE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Niestey , to nie jest >chyba - diorama < , tylko model lotniskowca.

na samolotach to się może znasz , tak myślę / po Twoim znaczku /, ale na okrętach ?????.

Pozdrawiam,

NIKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Niko troszke nie rozumiem twojej uwagi co do znajomości się na okrętach kolega Grzes mówiac diorama miał na mysli niesamowitą dynamikę tego modelu, przedstawione na nim "życie", członków załogi podczas pracy, samoloty podczas operacji na pokładzie itp. Biorąc to pod uwagę również jestem skłonny nazwać ten model - dioramą ale specyficzną ze względu na wielkość samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie widziałem czegoś takiego! Ten model / diorama jest po prostu świetny! Sam kiedyś wymyśliłem, że coś takiego zrobię, ale to chyba już na emeryturze...

Zastanawiają mnie tylko te Tomcaty na brzegu lotniskowca. Z tego, co wiem, to stoją one od strony lądowania... a gdyby tak teraz jakiś samolot chciał lądować, to czy one nie będą troczkę przeszkadzać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam (a właściwie mamy z ojcem bo już nie wiem czyj on jest ) tego staruszka. Model Ciekawy aczkolwiek facet musiał się sporo napocić żeby go do takiego stanu doprowadzić. Zrobienie "z pudła" tego modelu tak by wyglądał jak ten tutaj jest niemożliwe. Tak więc ogromny szacun dla tego modelarza

 

Zastanawiają mnie tylko te Tomcaty na brzegu lotniskowca. Z tego, co wiem, to stoją one od strony lądowania... a gdyby tak teraz jakiś samolot chciał lądować, to czy one nie będą troczkę przeszkadzać?

 

W tej konfiguracji jaka jest na pokładzie nic tam nie wyląduje. Stan pokładu wygląda jak przed jakąś misją. Twórcy chyba chodziło o wyeksponowanie wszystkich maszyn, a tych troszke w tym modelu jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie tylko te Tomcaty na brzegu lotniskowca. Z tego, co wiem, to stoją one od strony lądowania... a gdyby tak teraz jakiś samolot chciał lądować, to czy one nie będą troczkę przeszkadzać?

 

W tej konfiguracji jaka jest na pokładzie nic tam nie wyląduje. Stan pokładu wygląda jak przed jakąś misją. Twórcy chyba chodziło o wyeksponowanie wszystkich maszyn, a tych troszke w tym modelu jest.

Tak też mi się wydawało. Czy więc, zakładając, że lotniskowiec udaje się na jakąś misję, gdzie już toczą się manewry, gdyby jakiś "zabłąkany" samolot musiał awaryjnie lądować, to ten lotniskowiec w takim przypadku musiałby odmówić mu lądowania na swoim pokładzie, zatem nie dało by rady uratować maszyny, a pilot musiałby się wyrzucić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabłąkany samolot i niegościnny lotniskowiec... Kermit, kiedy uzyskasz promocje do "zerówki"?!
??? To już pożartować nie pozwolą... Może rzeczywiście mój poprzedni post jest nie na miejscu, zaśmieca tylko wątek koledze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim lotniskowcu wszystko jest podpożądkowane temu co znajduje się w powietrzu. Nie istnieje coś takiego jak zabłąkany samolot. Ćwiczenia startów i londowań odbywają się praktycznie na pustym pokładzie tylko pokład lotniskowca przed misją bojową może przypominać ten na modelu.

Autor połączył prawdopodobnie jakąś fotke z płynącym Enterprise, a tych jest sporo z różnymi układami samolotów na pokładzie, z dodaniem ich na katapulty. Układ na pokładzie jest raczej fikcyjny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey , to nie jest >chyba - diorama < , tylko model lotniskowca.

na samolotach to się może znasz , tak myślę / po Twoim znaczku /, ale na okrętach ?????.

Nie twierdziłem, że znam sie na okrętach, poza tym jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zrozumiał o co mi chodziło

 

Za to ty widzę znasz się na wszystkim perfekcyjnie, rozszyfrowując ludzi po -jak to nazywasz- znaczkach (dla twojej wiadomości - to są awatary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Kadłub i nadbudówki Enterprise powinny być w kolorze U.S. Navy Haze Gray, płaskie pokłady oprócz startowego U.S. Navy Deck Gray,pokład startowy U.S. Navy Flight Deck Gray - niestety nie podam Ci odpowiedników Humbrola - wątpię są dokładnie takie, raczej trzeba mieszać. Enterprise służy już prawie 50 lat, tak więc kolory samolotów na jego pokładzie wielokrotnie się zmieniały. Np. w latach 70-tych były generalnie trzykolorowe, od lat 80-tych przechodzono na schematy niskiej widzialności, składające się z odcieni szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolega podesłał mi link do takiego okrętu (choć to chyba raczej trzebaby kwalifikować jako dioramę) więc chciałem sie podzielić z Wami. Miłego oglądania i nie zapominajcie, że to jest skala 1/350

USS ENTERPRISE

 

 

Zapraszam na obejrzenia mojego pierwszego lotniskowca jakiego wykonałem rok temu... własnie ENTEPRISE z Tamiya 1/350

 

oto link: http://www.members.lycos.co.uk/jkaluza/Enterprise/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

ponieważ generalnie jestem miłośnikiem Big E pozwolę sobie wtrącić taki mały link, może ktoś nie ma?? to zapewne się przyda. Są tam generalnie wszystkie amerykańskie lotniskowce, ich skrzydła stacjonujące na pokładzie, numery boczne maszyn a nawet seryjne, daty i składy kolejnych skrzydeł na pokładzie itd... miłej eksploracji.

 

http://www.gonavy.jp

 

inny taki mały temacik wcale nie małego modelu, o ile ktoś go już nie widział... piękna sprawa, ale też cholernie duża...

 

http://www.carrierbuilders.net/gallery/20070318_USS_Enterprise_1-72/20070318_USS_Enterprise_1-72.htm

 

i jeszcze jeden ciekawy link:

http://www.navsource.org/archives/02idx.htm w którym oprócz Big E można odszukać sporo innych ciekawostek, polecam jeśli ktoś nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.