Skocz do zawartości

D4Y2-S Judy 1:72


M.Durant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku z tym że Hellcat już się kończy i niebawem będzie w galerii.Pozwoliłem sobie rozpocząć nowy wątek warsztatowy. Będzie to Judy z 302 Kokutai,baza Atsugi rok 1945.

 

65_15.jpg

 

 

Wybór padł na wypust czeskiego producenta, AZmodel.

5cab8a9dac905b2emed.jpg

W pudełeczku znajdziemy dwie wypraski koloru piaskowego, które na pierwszy rzut oka prezentują się dość skromnie. Jedną blaszkę z pasami pilota oraz strzelca i zegary. Małą ramkę z częściami przeźroczystymi. Kalki które pozwalają na malowanie w trzech wariantach.

bf63c588b3473329med.jpg

Proszę znawców tematu o rady oraz uwagi.

Dziękuję i zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty.

Udało mi się się częściowo ogarnąć kokpit...chodź nie jestem wcale zadowolony. Według instrukcji,z tyłu powinienem zmieścić jeszcze karabin, na który nie bardzo jest miejsce. Ogólnie plastik z jakiego są owe wypraski jest bardzo cienki i jakiś taki giętki..

Instrukcja średno czytelna ,muszę się dużo domyślać i szperać w necie...

dscf3459z.jpg

 

Jak widać szpachli też troszku pójdzie..

dscf3455q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spasowania modelu to przypuszczam, że jest to kopia dostępnego od dawna zestawu Fujimi, zresztą nawet podział technologiczny jest identyczny. Poprawiono nieco zdetalowanie, ale przy okazji pogorszyła się składalność, jak to z kopiami zazwyczaj bywa.

 

"Judy" Fujimi składałem jakiś czas temu, na forum jest gdzieś warsztat i galeria, także możesz Durant podejrzeć, może znajdziesz tam jakąś drobną pomoc w tym dość egzotycznym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc prace powoli idą naprzód. To co udało mi się zrobić na tę chwilę, to wkleić komory podwozia.

Złożyć kadłub ,skrzydła i "spasować" to wszystko.

Jak widać spasowanie idealne

dscf3507l.jpg

dscf3508z.jpg

dscf3513k.jpg

Tu już zaprawione.

Łączenia połówek kadłuba, surfacer-em 500. Które będę musiał powtórzyć bo wessało w szczeliny.

Łączenia skrzydeł wypełnione także surfacer-em 500, tyle że na mokro

dscf3518s.jpg

dscf3517a.jpg

 

Przymiarek i pasowania, część dalsza...niestety ...

dscf3529sb.jpg

dscf3531l.jpg

dscf3536b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac ciąg dalszy.

Dziś położyłem podkładzik Mr.White 1000.

W związku z tym że będę malował olejami..nie uważam za konieczne robienie warstwy podkładowej.Jednak używam Mr White ponieważ, uwidacznia wszelakie poprawki etc.

dscf3547c.jpg

dscf3544l.jpg

dscf3545k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle i dobre tempo masz. Może trochę byś o poprawieniu fotek pomyślał i jakimś jednolitym tle.

Jak mam wolny czas to przysiadam do warsztatu. Co do fotek masz całkowitą rację, słabe światło. Ale do galerii już będę myślał o jakimś doświetleniu i atrakcyjnym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.