Skocz do zawartości

Pzl P-11c (plastyk) skala 1/72


Arek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś na pierwszy ogień pójdzie Pzl P-11c plastyku w skali 1/72.

 

A oto zdjecia

DSC01177.jpg

DSC01178.jpg

DSC01179.jpg

DSC01180.jpg

DSC01184.jpg

DSC01185.jpg

 

Będe potrzebował troche pomocy i wsparcia przede wszystkim.

 

Pierwszą pomoc bede potrzebował teraz, a konkretnie chodzi o malowanie w instrukcji jest kolor rdzawy matowy.Koloru takiego nie posiadam. Z ciemnozielonych kolorów mam 1710 dark green model mastera przynajmniej tak mi sie wydaje z tego co udało mi sie odczytać.Czy ten kolor pasuje do tego modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Prace pewnie rusza dopiero w piatek, ponieważ jutro jade do szpitala i nie wiem o której bede. Zawsze jest też stres i wiadomo co sie czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Arek, że założyłeś swój pierwszy warsztat na forum. Będę służył pomocą jak tylko umiem psychicznie i fizycznie. Pamiętaj nie maluj modelu olejami MM, jakby co pożyczę Ci swoje farby Humbrol-a, które ładnie się nakłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem dziś rusza prace nad Pzl.

To co udało mi się dziś zrobić

 

DSC01196.jpg

DSC01197.jpg

DSC01198.jpg

DSC01200.jpg

 

Przepraszam za zdjecia że są naświetlone.

Najpierw dałem rdzawy podkład MM, nastepnie pomalowałem farba humbrol 75. Jeszcze dziś chce zrobić fotel i spróbować zrobić srodek.Zobaczymy co wyjdzie.

 

pozd:Arek17

 

Ps.Włąśnie kolega powiedział że źle zrobiłęm z podkłądem więc ide go zmyć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, samoloty się najpierw skleja, później maluje. Co do podkładu, powinien być biały albo szary. Podkład jest ogólnie wykonywany gdy maluje się Akrylami, Ty model będziesz malował olejnymi więc jest on niepotrzebny. Musisz zmyć ten MM (który Ci dzisiaj pożyczyłem, myślałem że do innych celów niż podkład). Zmyć powinieneś najlepiej Dot-em 3, ale czy to pomoże, to nie wiem bo jeszcze mało wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie zmywaj. Niema sensu. Najpierw wykonaj wnętrze, sklej całą bryłę samolotu, poszpachulj co potrzeba, a w tym zestawie raczej będzie tego sporo. Choćby ze względu na użycie szpachli malowanie przed klejeniem traci w tym przypadku sens. Posklejasz, poszpachlujesz, pomalujesz jeszcze raz i z sensem.

 

Sam podkład zawsze można dać, ale jego kolor to raczej kwestia tego czym dalej będziemy malować. Biały, czy szary raczej rzadko się stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do koloru czy może być taki??

Jezeli nie to bedzie zielony

 

A czego to w ogóle jest kolor ?

 

p11_4.jpg

A nie lepiej będzie się w kwestii doboru kolorystyki wzorować prawdziwym P.11?

 

Oglądam tą relację i nic nie rozumiem...

Tak, wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego nie rozumiecie?? Model pomalowałem ciemnozielonym kolorem Humbrol 75. Może jednak nie bede prowadził tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, po pierwsze, gdy chcesz robić miejsce dla pilota, musisz wiedzieć, jak ono wygląda w oryginale, i zrobić od podstaw je, żeby wyglądało przyzwoicie. Jeśli chcesz, to ja mogę też podjąć się tego zadania zrobienia kokpitu, tylko podaj wszelkie jego wymiary. Później ocenisz , który lepszy i sam wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

 

DSC01224.jpg

DSC01225.jpg

DSC01226.jpg

DSC01227.jpg

DSC01229.jpg

DSC01230.jpg

DSC01231.jpg

 

jakość zdjęć jest słaba ponieważ była robiona przy stucznym świetle.Niestety ale pogoda jest do d..y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.