Skocz do zawartości

Potez 63.11 (Azur 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przedstawiam do oceny ukończonego Poteza 63.11. Model przedstawia samolot o numerze 138 (J-963) z CWL w Lyon-Bron z okresu wizytacji w tej jednostce generała Sikorskiego.

Zestaw Azura był bardzo miły w klejeniu. Według mnie najsłabszym ogniwem było podwozie ale reszta jak najbardziej OK

 

Poza takim sobie oszkleniem części nosowej to z efektu końcowego jestem zadowolony Niestety w pojedynku JA vs oszklenie vacu Falcona poległem... Nie wyszło tak jak chciałem :( Cóż, ta nauka na pewno nie pójdzie w las!

 

O wszystkich przeróbkach i problemach można poczytać w wątku warsztatowym -->

viewtopic.php?t=15571&start=0

 

W końcu mam francuza w kolekcji!

 

Zapraszam do oceny

 

g08.jpg

g07ss.jpg

g10a.jpg

g09s.jpg

g20v.jpg

g06.jpg

g05.jpg

g19l.jpg

g17e.jpg

g16.jpg

g15a.jpg

g14n.jpg

g13s.jpg

g12i.jpg

g11w.jpg

g02rx.jpg

g18p.jpg

g01v.jpg

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo, bravo! Chapeau bas Monsieur! Jak zawsze u Ciebie kawał porządnej roboty.

Piękny model paskudnego samolotu w odstręczającej kolorystyce -

 

Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Kolorystyka francuskich samolotów z tego okresu jest ciekawa i różnorodna, a taki model stanowi fajne urozmaicenie w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niełatwy temat, z którego wyszedłeś obronną ręką

 

 

Model ze swoim kolorowym, a jednocześnie "szachownicowym" malowaniem wygląda bardzo zachęcająco, aczkolwiek przednia "szklarnia" i momentami nierównomiernie wlany wash trochę psują ostateczny efekt. Taka szkolna 5 z minusem!

 

Teraz czekam na PWS-a

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dziękuję wszystkim za komentarze i opinie!

 

Kolego ZIO_BY_NAITT nie mogę się zgodzić Potez fajnie kontrastuje w mojej kolekcji "polish khaki"

 

Spodobały mi się francuskie kamuflaże. Korci mnie na kolejnego "franka" ale w składzie mam tylko Caudrona 714 i Koolhovena FK 58... czyli znowu same przeróbki ale kto wie

 

kornik_69! Ode mnie Potez dostał czwórkę

 

Teraz czekam na PWS-a

 

Ja też

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak - kontrastowe do całej reszty "Francuzy" to są

 

Sam mam w magazynie ok. dwudziestu poloników z Armee De'l Air i właśnie dzięki tej "kontrastowości" nie mogę się za nie zabrać

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze na Twoim miejscu dokupiłbym MS. 406, "Francuskiego Spitfire'a" czyli Devoitine'a D.520 (malowanko Króla lub Mumlera) no i oczywiście MB-152C1

 

Polskie lotnictwo we Francji jest (według mnie) trochę zaniedbanym tematem zarówno przez modelarzy jak i historyków lotnictwa polskiego, a szkoda.

Może powinniśmy pomyśleć o jakimś projekcie grupowym z podbudową historyczną, dotyczącym tego właśnie epizodu w historii PSP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze na Twoim miejscu dokupiłbym MS. 406, "Francuskiego Spitfire'a" czyli Devoitine'a D.520 (malowanko Króla lub Mumlera) no i oczywiście MB-152C1

 

Przez Poteza tak wzięło mnie na franków, że kupiłem sobie Morana 406 Hasegawy z blachami i kalkami techmodu Jeśli zapał nie wygaśnie to po PWS-ie chyba zacznę go robić

 

Polskie lotnictwo we Francji jest (według mnie) trochę zaniedbanym tematem zarówno przez modelarzy jak i historyków lotnictwa polskiego, a szkoda.

Może powinniśmy pomyśleć o jakimś projekcie grupowym z podbudową historyczną, dotyczącym tego właśnie epizodu w historii PSP...

 

Też mi się tak wydaje. Projekt grupowy to fajny pomysł tylko czy pociągnie za sobą tłumy do klejenia poloników w Armee De'l Air? Gdyby zebrało się kilku chętnych to na pewno bym uczestniczył bo temat na prawdę ciekawy.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół, a nożyce się odezwą

 

Ukazała się nowa książeczka o dyskutowanej przez nas tematyce:

 

http://www.wydawnictwo.zp-grupa.pl/index.php?id=lista&ns=065

 

Póki co jeszcze nie miałem okazji się w nią zagłębiać, ale pobieżne przejrzenie, powiększyło oczka i pobudziło ślinianki

Niedługo pewnie się w nią zaopatrzę. W końcu idzie dzień dziecka.W końcu nawet 26-latek ma prawo do odrobiny dziecięcej radochy

Zaczynam coraz bardziej lubić to wydawnictwo. Mają w ofercie bardzo ciekawe publikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Wydawnictwo ZP Grupa na prawdę daje radę! Gorzką słodycz Francji mam przyjemność posiadać. Jeszcze jej nie przeczytałem ale po pobieżnych oględzinach wygląda na bardzo ciekawą. Posiadam też dwie inne interesujące pozycje tego wydawnictwa:

 

Geneza lotniczego września Polska doktryna lotnicza i konstrukcje samolotów bojowych na tle wrogów i sojuszników, 1926-1939 r. oraz Przemysł lotniczy w Lublinie 1919-1939

 

Pozycje godne polecenia każdemu zainteresowanemu naszym lotnictwem

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.