Skocz do zawartości

Mała dioramka początkującego


bloodmanpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... W końcu po długich czytaniach forum (i to nie jednego :P ) doszedłem do wniosku, że zamiast robić megaśną jakąś makietkę czy coś chciałbym zrobić małą dioramę lub jak to się nazywa ... Na "w" chyba ... Mała diorama to inaczej ... ??

 

Chodzi o to, że...

- chciałbym coś z 2 WŚ (samolot, czołg, inny pojazd lub coś innego)

- w granicach 50 zł

 

 

I chciałbym abyście drodzy Koledzy i Koleżanki pomogli mi w skompletowaniu warsztatu. Mam pędzle sztuk 2: 1 i 3, pilnik do paznokci, nożyki takie tapeciarskie, zmywacz do paznokci bezacetonowy, farby, waciki do uszu, wykałaczki ... Co jeszcze by mi się przydało i co droga brać modelarska by mi polecała ... ? Jutro wybrałbym się do sklepu po jakiś model, ew posypkę, podstawkę jakąś ...

 

Pomoże ktoś "od zera" ? Step - by - step Łopatologicznie ... Jak się za to zabrać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała diorama to chyba winietka. Może to zabrzmi banalnie, ale kup sobie kosz na śmieci, zobaczysz przyda Ci się. Jeżeli modele będą w skali 1/72 to kup sobie pędzelek 00 lub 0. Nie zapomnij o nożyczkach w końcu czymś musisz wycinać części z ramek. Odnośnie modeli to poszukaj na forum, temat był chyba wałkowany i to nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy jakich nożyczek (nie nożyc) się używa. Chociaż i żyletką też się dobrze wycina, ale przecież chodzi o to żeby część wyciąć, a nie np. wyłamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakiś pojazd w 1/35 bo są duże elementy i chyba łatwiej go skleić... Do tego na pewno pędzelek 000 oraz troche większych, 0, 1, 2, rozcieńczalnik do farbek jeżeli to emalie, jeśli akryle to woda destylowana, klej. Polecam albo revella z igłą, albo tamiya extra thin. Przyda się sidolux oraz szpachla modelarska. Proponuję tamiya, humbrol, odradzam wamodu, chociaż sam jej używam ;) Reszta w warsztatach, ucz się technik, czytaj, ćwicz i rób!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromne zdanie samolociarza -po wielu latach klecenia mniej lub bardziej poprawnych modeli od niedawna robię modele pancerne-są dużo prostsze ale radość jest większa-to jest moje osobiste odczucie .Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby robić to i to.Cierpliwości życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam wamodu,

Zgadzam się co do szpachli, chociaż sam taką mam i wiem jaka jest z nią robota. A jaki masz pilnik do paznokci, metalowy czy takie paierowe grube i miękkie. Bo jeżeli chodzi i szlifowanie szpachli to polecam te papierowe bo nie rysują plastiku. Jeszcze odnośnie pilników, zapytaj się taty, albo kogoś kto ma narzędzia o jakiś zestawik różnokształtnych pilników do metalu, mogą się przydać. Ja np. części wycinam nożykiem do papieru. I do warsztatu dodaj paczkę zapałek. Co do pędzli, najlepiej z miękkim włosiem, ja używam od Italeri i nie narzekam, przydałby Ci się też pędzel płaski do malowania większych powierzchni. Też polecam kupienie kosza, bo moje pierwsze 3 modela (może i więcej) właśnie w koszu wylądowały.

 

Pozdrawiam Kacperek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam model z italeri na początek w skali 1/35. Jeżeli nie wiesz z czego zrobić drogę to dla przykładu ja robie tzw. kocie łby czyli drogę z małych kamyczków (w rzeczywistości nie są małe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tak:

 

Airfix: Raf Recovery Set - 1/76 ( :| )

Spitfire Mk. IX

 

Da się z tego cuś zrobić sensownego drodzy Koledzy ?

 

Prośba - jak pomalować ten recovery set ? Te pojazdy ? oto obrazek:

 

AA03305.jpg

 

Wystarczy szarym jakimś to maznąć ładnie ?Wyglądają te pojazdy jakby były całe szare. Teraz chcę już zrobić model elegancko, z waszą pomocą. Kupiłem też sobie pędzle płaskie, 2,8,12 i małe 000 00 0 .

 

 

a , model spita jest z italeri

 

kolory: humbrolowskie są podane: 11 33 62 79

 

a czy wystarczą pactrowskie:

 

np -

- A 41 / FS 36320

- A 76 Unit Feldgrau I

- a 70 polish blue II

- a 69 polish khaki

- a 37

 

po prostubyłoby ew. troszkę inaczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.